Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2009, 20:36   #1
czarny1065
ford::beginner
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 02-06-2008
Skąd: słupca
Model: S max
Silnik: 2.0 tdci 140
Rocznik: 2009
Postów: 36
Cool szarpanie 2,3 na lpg

witam wszystkich
Mam problem tego typu iż na ciepłym silniku przy jeździe ok 100km/h dojeżdżaniu do skrzyżowania zmiana biegu np.2 i szarpanie jakby zanik iskry do ko 2500tyś obr potem idzie dobrze jak popuszczę gazu to prędzej się uspokoi to szarpanie(przebieranie), na zimnym silniku tego nie ma ma benzynie też ,przewody nowe świece też tylko cewki zostały nie chce na chybił trafił wywalać 500pln na cewki bo może ktoś się spotkał z podobnym zjawiskiem.Byłem dziś u gazowników i powiedzieli że coś z prądem z ich strony wszystko gra.


Ostatnio edytowane przez czarny1065 ; 19-03-2009 o 20:26
czarny1065 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2009, 20:47   #2
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: szarpanie 2,3 na lpg

może to być cewka, pamietam jak u mnie padła to jakieś 2 tygodnie przed usterką zaczęło szarpać, objawów na na benzynie nie było i też się zastanawiałem co jest grane - padła cewka i problem się wyjaśnił. Po zdjęciu pokrywy na silniku i wyjęciu cewki - widoczne było pęknięcie plastiku do którego idzie przewód WN. Proponuję zdjąc pokrywę i dokładnie obejrzeć i sprawdzić wizualnie cewki - może coś oblukasz
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2009, 22:33   #3
luckyluck76
ford::beginner
 
Avatar luckyluck76
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Starachowice
Model: GALAXY GHIA
Silnik: 2,3 B + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Odp: szarpanie 2,3 na lpg

Spróbuj zmniejszyć odstep na świec na 0,8. Miałem podobne historie, przy 2.500obr/min silnik nagle szarpał a potem jechał dalej. Wymieniłem cewke, 3 komputery od gazu i nic. Dopiero zmniejszenie odstepu pomogło. Moze Tobie pomoże.
luckyluck76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2009, 14:21   #4
czarny1065
ford::beginner
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 02-06-2008
Skąd: słupca
Model: S max
Silnik: 2.0 tdci 140
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: szarpanie 2,3 na lpg

Cytat:
Napisał luckyluck76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj zmniejszyć odstep na świec na 0,8. Miałem podobne historie, przy 2.500obr/min silnik nagle szarpał a potem jechał dalej. Wymieniłem cewke, 3 komputery od gazu i nic. Dopiero zmniejszenie odstepu pomogło. Moze Tobie pomoże.
zmniejszałem nawet na 0,6 ale niby na sekwencji nie potrzeba gazownik mi powiedział ale mi szarpie do 2500
czarny1065 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2009, 15:49   #5
czytaczforum
ford::advanced
 
Avatar czytaczforum
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fokus C Max
Silnik: benzyna-1,6
Rocznik: 2005
Postów: 266
Domyślnie Odp: szarpanie 2,3 na lpg

na benzynie tego nie ma i piszesz że ma znaczenie prędkość 100km/h.Mi przychodzi na myśl stale wałkowany temat wlotu powietrza.Może ta prosta droga poszukiwań może być najsłuszniejsza.Może po prostu silnik gaśnie jak wrzucasz na luz włączając bieg silnik znów odpala powodując szarpanie
czytaczforum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2009, 20:24   #6
czarny1065
ford::beginner
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 02-06-2008
Skąd: słupca
Model: S max
Silnik: 2.0 tdci 140
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: szarpanie 2,3 na lpg

Cytat:
Napisał czytaczforum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na benzynie tego nie ma i piszesz że ma znaczenie prędkość 100km/h.Mi przychodzi na myśl stale wałkowany temat wlotu powietrza.Może ta prosta droga poszukiwań może być najsłuszniejsza.Może po prostu silnik gaśnie jak wrzucasz na luz włączając bieg silnik znów odpala powodując szarpanie
podałem średnią prędkość chodziło mi o jazdę w trasie ze stałą prędkością i dojazd do skrzyżowania
czarny1065 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2009, 11:41   #7
czytaczforum
ford::advanced
 
Avatar czytaczforum
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fokus C Max
Silnik: benzyna-1,6
Rocznik: 2005
Postów: 266
Domyślnie Odp: szarpanie 2,3 na lpg

Tak rozumie, ale jadąc około 100km/h czy włączając luz auto Ci gaśnie?Z tego co piszesz awaria jest czegoś co ma wpływ na zasilanie gazem a nie ma wpływu na benzynę.Właśnie ogromne znaczenie ma dopływ powietrza.Kiedyś w Astrze miałem takie kombinacje.Wystarczyło dmuchnąć we wlot powietrza i silnik gasł a jak włączyłem na benzyne to mogłem zatkać wlot i nic się nie działo.Miałem tez szarpanie na LPG gdy lambda była uszkodzona,ale wtedy rozwiązanie było proste gdyż prosta była instalacja.Zamiast silniczka krokowego założono i srubę i już lambda do gazu nie była potrzebna a na benzynie było dobrze.Może zrób mały test i dmuchnij we wlot powietrza.
czytaczforum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2009, 19:47   #8
czarny1065
ford::beginner
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 02-06-2008
Skąd: słupca
Model: S max
Silnik: 2.0 tdci 140
Rocznik: 2009
Postów: 36
Cool Odp: szarpanie 2,3 na lpg

Cytat:
Napisał czytaczforum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak rozumie, ale jadąc około 100km/h czy włączając luz auto Ci gaśnie?Z tego co piszesz awaria jest czegoś co ma wpływ na zasilanie gazem a nie ma wpływu na benzynę.Właśnie ogromne znaczenie ma dopływ powietrza.Kiedyś w Astrze miałem takie kombinacje.Wystarczyło dmuchnąć we wlot powietrza i silnik gasł a jak włączyłem na benzyne to mogłem zatkać wlot i nic się nie działo.Miałem tez szarpanie na LPG gdy lambda była uszkodzona,ale wtedy rozwiązanie było proste gdyż prosta była instalacja.Zamiast silniczka krokowego założono i srubę i już lambda do gazu nie była potrzebna a na benzynie było dobrze.Może zrób mały test i dmuchnij we wlot powietrza.
auto nie gaśnie .problem polega powiem inaczej na niemożności wejścia chwilowo na obroty przebiera szarpie bardzo powoli przyspieszając jak osiągnie ok 2000-2500 i praekroczy te obroty to idzie jak rakieta to szarpanie jest tylko na rozgrzanym silniku
czarny1065 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2009, 21:30   #9
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: szarpanie 2,3 na lpg

sprawdź zawór wolnych obrotów i przewody w okolicy kolektora ssącego
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2009, 10:54   #10
czytaczforum
ford::advanced
 
Avatar czytaczforum
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fokus C Max
Silnik: benzyna-1,6
Rocznik: 2005
Postów: 266
Domyślnie Odp: szarpanie 2,3 na lpg

Gazownicy powiedzieli,że coś z prądem.Czyli wlot powietrza odpada.Jak masz możliwośc pożycz od kogos lambdę.Podmiana nie jest skomplikowana a jest to dośc czuły i wrażliwy element sterowania zasilaniem.Jak pisałem w cześniej miałem podobny problem w astrze ale to nie była instalacja sekwencyjna więc zamiast lambdy podmieniłem silniczek krokowy na śrubę.W sekwencji to odpada.Jak piszesz jet to tylko na rozgrzanym silniku a jak wiadomo wtedy są inne dawki paliwa a lambda jest czujnikiem spalin więc możliwe ze to dobry trop.A bynajmniej najtańszy i najszybszy to sprawdzenia.
czytaczforum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.