Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2009, 20:07   #41
s1masa
ford::average
 
Avatar s1masa
 
Zarejestrowany: 29-08-2007
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: Problem z przednim zawieszeniem

ja sie może dołącze, u mnie wystepują również podobne niepokojące objawy, aktualnie jezdze na 18" kołach, na koleinach szarpie kierownicą - tez musze trzymac mocno kierownice, na bruku kierownica bardzo agresywnie i nerwowo obraca się to w lewo to w prawo, na 16" kołach objawy też występują, na szarpakach nic nie wykazało :/. Dla porównania przejechałem się co prawda innym autem, passat b5 kombi na 19" kołach i tak kierownica ani drgnie :/ nie wiem czy mondki juz tak mają a pozatym cos jest nie tak...

s1masa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 18:49   #42
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Cytat:
Napisał dzeryae Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

wiele już na tym forum wyczytałem i pomogło ale mam jeszcze ostatni wkurzający problem.

Stuki, takie dosyć głuche, szczególnie na lekko skręconych kołach np. przy przejeździe przez tory.

Wymieniałem po kolei elementy zawieszenia: amoryzatory przód i tył (odboje też), mocowanie amortyzatora przód (poduszka i łożyszko), potem osławione łączniki przód i tył, następnie 4 poduszki tylnej belki i tuleje drążka stabilizatora przód i tył. Całkie sporo...hehe tylko, że stuki pozostały, pytanie do kolegów co to jeszcze może być ?

Bo ja stawiam na przekładnie kierowniczą, tylko co z tym zrobić, co wymienić? Mam też jeszcze takie coś przy ruchu kierownicą, od centralnego położenia w lewo lub prawo, najpierw występuje opór a potem delikatny przeskok i słychać głuchy stuk. Dokładniej jakby przyklejało się coś, po pokonaniu tego lekkiego oporu następuje przeskok i dalej już gładko. Nie występuje zawsze.
Tu znalazłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] coś ciekawego, piszą "że na końcu drążka kierowniczego (ta część która wchodzi do przekładni kierowniczej)jest taki "przegub" kulka pracująca w teflonie. Teflon się wyciera i brak smarowania powoduje luzy, zatarcia, stuki. Koszt jednej końcówki to ok. 80-90 zł regenerowanej". Tylko jak to się nazywa, przerabiał już to ktoś???

Piszą jeszcze, że "to poluzowana przekladnia kierownicza. Są tam dwie śruby 18 jedną bez problemu dokręci się (tą od stronu pasażera) tą drugą należy dokręcić z kanału". Pytanie jak wyżej...

Będę wdzięczny za uwagii i sugestie, bo to ostatnia rzecz, która mnie wkurza, w tym całkiem niezłym samochodzie.

Pozdrawiam,

Jarek z prawie sprawnym Mondeo 2.2 TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, przez przypadek udało się zdiagnozować rozwiązanie. Może komuś się przyda. Chciałem regenerować przekładnie, ale okazało się, że nie potrzebnie. Mimo wymiany mocowania amortyzatora to jednak one powodowały stuki. Mocowania kupowałem w Akwimacie, producent Monroe i okazuje się, że mają średnicę 12,7 mm (tam gdzie wchodzi śruba amortyzatora), wymieniłem na oryginalne mocowania Ford kupione w ASO, średnica 12,1 mm i po skręceniu już nic nie puka i stuka. Tamte reklamowałem, nie dało się ich dokręcić tak aby była cisza...

Pozdrawiam,
Jarek
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2010, 22:45   #43
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Witam
W moim TDDI mam te same stuki przy gwałtownym ruszaniu jak i hamowaniu słyszę delikatny przeskok gdzieś z przodu. Następne objawy to kiedy jadę z przedkością do 20km/h po kostce brukowej czuję na kierownicy drgania i dodatkowo głuche dzwieki stuki. Dodatowo na skręconych kołach w prawo i podjeździe pod krawężnik również stuk. To samo jest gdy stoję na wprost i chce delikatnie skrecic kierownice czy to w prawo czy to w lewo czuję maly opór. Dodam również ze wszystki podstawowe rzeczy czyli koncowki drazków itp są ok.
Dziasiaj zrobiłem mały teścik w trakcie jazdy złapałem koncówke drązka kierowniczego tuż przy podłodzę i przy jezdzie po tej kostce czułem wyraźnie jego drgania. Potem przejechałem sie ojca sedanem i tego objawu nie było.

Stawiam na:
przekładnia kierownicza do regenerecji
łożyska Mc persona
luźne sanki
i Bóg wie co jeszcze.

Jestem umówiony do dwóch mechaników zobaczymy co stwierdzą, odezwe się

pozdrawiam
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2010, 11:08   #44
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Stawiam na:
przekładnia kierownicza do regenerecji
łożyska Mc persona
luźne sanki
i Bóg wie co jeszcze.

Jestem umówiony do dwóch mechaników zobaczymy co stwierdzą, odezwe się

pozdrawiam[/QUOTE]


Mechanik stwierdził końcówki drążków kierowniczych do wymiany, ale czy one mogą powodować takie stuki jak w opisie? Proszę o poradę i jakie ewentualnie końcówki są dość mocne, pytam ponieważ tego jeszcze nie wymieniałem. Potem napiszę co stwierdził drugi mechanik
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2010, 11:17   #45
redmann
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 14-09-2009
Skąd: Kraków
Model: MONDEO MK5 KOMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Witam Szacownych Kolegów,
z uwagą przeczytałem wszystkie posty w tym wątku, ale nie rozwiało to moich wątpliwości.
U mnie występują tylko stuki, które czuć na kierownicy w momencie przejazdu po nierównościach - najbardziej czuć je przy niedużej prędkości.
Natomiast sama kierownica kręci się bez problemów, czy oporów.
Czy to sugeruje, że maglownica jest ok, a usterki należy szukać gdzieś w zawieszeniu - czy jednak nie?
redmann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2010, 22:24   #46
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Witam,
Jestem już po drugiej wizycie u następnego mechanika.
Tak jak pisalem wczesniej pierwszy stwierdził luzy na koncowkach drazkow kierowniczych, nic z tego. Będąc w kanale nie wyczuliśmy żadnych luzów na tychze koncówkach, podejrzewałem również że może drążek kierowniczy od wewnetrznej strony w miejscu przegubu kulowego tam pod osłoną gumową może mieć luz, Łapiąc dość mocno za ten przegub i przy ruchach kierownicą nie czułem luzów dokładnie w tym miejscu tylko bardziej w głąb do wewnętrznej części magownicy czyli na listwie.Bardziej wyczuwalny jest od strony pasazera. Mechanik podejrzewa na 95procent listwe prowadzącą i regeneracje maglownicy, chyba też muszę się z tym pogodzić. Dodatkowo trzymając koło samochodu oburącz plus szybkie ruchy w prawo i lewo kolem kierownicy czuję że jest dość spory luz kole samochodu. Jakieś opinie?
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2010, 20:56   #47
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Wracajac do tematu stuków w układzie kierowniczym,
Na szczęście w nieszczęściu po ściągnięciu gumowej harmonijki okazało sie że wybite są dość mocno przeguby kulowe na drążku kierowniczym.Postanowiłem kupić nowe firmy TRW Magg. Jutro jadę na wymianę.
To tak dla potomnych...
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 13:56   #48
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Kolego i jak po wymianie ? Bo mam podobny problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2010, 23:56   #49
Sader
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 10. 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Problem z przednim zawieszeniem

Panowie następnym razem w takich przypadkach proszę posprawdzać tuleje wahaczy, ponieważ ich uszkodzenie w większości przypadków nie zostaje zdiagnozowane podczas standardowych przeglądów zawieszenia na szarpakach diagnostycznych. Tuleja jest zalana gumą, dlatego jest niewidoczna a dodatkowo śruba przechodząca przez nią stabilizuje i usztywnia połączenie przegubu wahacza do nadwozia. Jeżeli tuleja nie jest totalnie popękana a guma w wyniku eksploatacji rozerwana to badanie na szarpaku nic nie da. Najlepiej sprawdzić możliwość uszkodzenia tego elementu poprzez podniesienia auta i obserwowaniu na jaką wysokość opadają wahacze pod ciężarem kół i elementów zawieszenia. To mogą być niewielkie różnice, ale dla pewność za pomocą łyżki do kół podważamy od dołu kawałek elementu gumowego i jeśli tuleja jest pęknięta to łatwo się podda i wyjdzie. Dodam, że wahacz z uszkodzoną tuleją opada niżej. Robiłem to w kilku fordach mondeo (w tym również swojego), efekty jazdy z pękniętą tuleją były niemal identyczne jak opisywane przez niektórych z forumowiczów. Kierownica odbija na nierównościach, bo zmienia się położenie wahacza w tym punkcie łączenia z nadwoziem względem reszty elementów przy obciążeniach zawieszenia i układu kierowniczego wywołanych nierównościami na jezdni.

Ostatnio edytowane przez Sader ; 02-09-2010 o 00:00
Sader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 05:02   #50
miras500
ford::average
 
Avatar miras500
 
Zarejestrowany: 21-05-2008
Skąd: JAWORZNO
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2007
Postów: 177
Wink Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Witam serdecznie po długim uporczywym defekcie stukania ,po sprawdzeniu całego zawieszenia przedniego zdecydowałem się na wymianę amortyzatorów i okazało się to główną
przyczyną stuków z prawej strony.
miras500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.