Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2008, 10:19   #11
Basicz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-03-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: focus 1.8 tdci 115 KM 02r. kontrolka świec żrowych miga

Siemka!
Ja tez mam taką przypadłość w Focusie 1,8 TDCi 100 KM. Przy obrotach głównie 2000-2500, prędkość ok.80 lub więcej nagle kontrolka świec żarowych miga i auto traci moc.Byłem już u różnych mechaników,jeden mówił to,drugi to,ale każdy wskazywał na złą prace wtrysków.Pojechałem w końcu do ASO w Gdańsku,tam zroibili testy przelewowe i okazało sie,że wtryski nierównomiernie podają paliwo i sa do wymiany,dlatego zapala się kontrolka - auto wchodzi w tryb awaryjny. Koszt (po znajomości) 5300 zł. A wszystko się zaczeło od zatankowania złego paliwa - uważajcie gdzie tankujecie !!
Pozdr.

Basicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2008, 18:01   #12
rolop
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 1
Domyślnie Re: focus 1.8 tdci 115 KM 02r. kontrolka świec żrowych miga

Witam zmiana oleju da niewiele w przypadku migającej sprężynki, ale często się zdarza że równoczesna zmiana filtra paliwa usuwa problem gdyż pozbywamy się syfów nagromadzonych przez tankowanie kiepskiego paliwa. Niestety TDCI= tankowanie dobrej ropy. Ja miałem ten sam problem, co ty, nawet komputer nic nie wykazywał a wystarczyło zrobić próbę przelewową by zobaczyć w czym problem. Jeden z wtrysków dawał za dużo paliwa. Zrób te próbę a szybko przekonasz się w czym problem. :fcp1
__________________
fuego
rolop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2008, 13:45   #13
focus998
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: focus 1.8 tdci 115 KM 02r. kontrolka świec żrowych miga

tak tak czytam cierpliwie wszystkie rady po poradach okolicznych znachorów to wiedziałem że będzie problem bo bali się tematu podjąć postanowiłem pojechać do autoryaowanej stacji BOSCH po ok.4/godz, podłączania czyszczenia wiązek diagnoza padła na w pierwszej kolejności na czujnik sterujący ciśnieniem w pompie wtryskowej i wtryskiwacze bo 3-4 coś ciśnienie słabe dawały ale mino to to powinno nie być bezpośrednią przyczyną i polecono mi najlepiej poszukać w używanych bo nowy to będzie kosmiczny koszt więc tak się stało kupiłem lekko śmiganą pompe wtryskową ponoć z powypadkowego zagramanicznego czekam na przesyłkę i niebawem mam termin serwis BOSCH i zobaczę co z tego wyniknie narazie to 150 za diagnozę pozdrawiam i napiszę dalej po wizycie... :fcp5
focus998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2008, 14:23   #14
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: focus 1.8 tdci 115 KM 02r. kontrolka świec żrowych miga

Cytat:
Napisał mayall
http://www.diesel-service.pl sie zajmuje takimi rzeczami
Jeżeli chodzi Ci o ten w Krakowie, to odradzam.
Byłem i żenada. Gość umie tylko pompy wymieniać, do tego olewa klientów, którzy chcą coś innego zrobić :fcp20 i nie dają się wpuścić w kanał.

Co do problemu - podjedź do ASO na diagnozę WDSem i będziesz wiedział.
Ja też obstawiam czujnik położenia wałka albo wtryski.

pozdrawiam
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2008, 08:24   #15
smadejczyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Ustroń
Model: C-MAX
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Re: focus 1.8 tdci 115 KM 02r. kontrolka świec żrowych miga

Miałem podobny problem. Serwis nie wykazał żadnych poważnych usterek i zalecił wymianę filtra paliwa. Od tego czasu autko zachowuje się poprawnie a "sprężynka" nie podnosi mi ciśnienia krwi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
smadejczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2008, 19:38   #16
diesel-service
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Postów: 7
Domyślnie Re: focus 1.8 tdci 115 KM 02r. kontrolka świec żrowych miga

Cytat:
Napisał Schem
Jeżeli chodzi Ci o ten w Krakowie, to odradzam.
Byłem i żenada. Gość umie tylko pompy wymieniać, do tego olewa klientów, którzy chcą coś innego zrobić :fcp20 i nie dają się wpuścić w kanał.

Co do problemu - podjedź do ASO na diagnozę WDSem i będziesz wiedział.
Ja też obstawiam czujnik położenia wałka albo wtryski.

pozdrawiam
Ciekaw jestem na jakiej podstawie Pan tak twierdzi. Przecież nie znalazłem dla Pana czasu, więc nie mógł Pan ocenić co umiem a czego nie. Znalazł Pan choć jedną negatywną opinię na temat moich usług?
Naprawiam prawie wszystkie wtryskiwacze i pompy Bosch (VE ,VP, Common Rail i rzędowe) oraz Delphi i jakoś do tej pory nie miałem reklamacji.
Ponadto chcę jeszcze sprostować jedno kłamstwo jakie zamieścił Pan w innym poście ?że usilnie Pana namawiałem na remont pompy? zamiast od razu podjąć się wymiany rozpylaczy.
Proponowałem (za darmo) wykonanie diagnostyki PSG-5 sterownika pompy wtryskowej w celu wyeliminowania wpływu sterownika na nieregularny bieg jałowy silnika.
Rozumiem, że może się Pan czuć urażony, gdyż mimo umówionego terminu nie znalazłem dla Pana czasu, ale czy to upoważnia Pana do pisania kłamstw??
Pozdrawiam
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
diesel-service jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2008, 07:58   #17
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: focus 1.8 tdci 115 KM 02r. kontrolka świec żrowych miga

Panie diesel-service,
ten wątek nie jest o tym, czego Pan nie umie, bądź jak traktuje Pan klientów.
Opinia o Panu i dyskusja są w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wątku

Pisze Pan posty, które nie wnoszą nic do dyskusji o problemie kolegi.
Narusza Pan jednocześnie paragraf 19, 23 i 24 regulaminu forum.

pozdrawiam
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2008, 18:15   #18
focus998
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: focus 1.8 tdci 115 KM 02r. kontrolka świec żrowych miga

czekaałem pokornie na pezesyłę drugi tydzień i właśnie w drodze na pocztę po odbór focusik poadł nie dotarłem po tak oczekiwaną pompe paliwową w środę termin w serwisie BOSH kadzidło (na kurpiach) CDN. :fcp13
focus998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2008, 06:47   #19
robbert
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-03-2008
Skąd: Chełm
Model: Focus MKI
Silnik: 1,8 TDCi (100 KM)
Rocznik: 2003
Postów: 59
Domyślnie Re: focus 1.8 tdci 115 KM 02r. kontrolka świec żrowych miga

Cytat:
Napisał Miecznik
Opowiem wam ciekawostkę.. Miałem ten sam problem- migająca spiralka, spadek mocy..... jeździłem po diagnostykach.. u jednych powiedzieli ze wtryskiwacze u drugich tez .. u trzeciego ze coś z pompą sekcja a lub b( nie pamiętam) ale jakoś tak nadszedł czas wymiany oleju... wymieniłem filtry i olej na oryginalny e-formula Forda 5w30 i temat umarł śmiecia naturalną... od tego czasu przejechałem już około 3,5tys km i na razie odpukać spokój.... Porada sprawdźcie jaki macie OLEJ!

pozdrawiam

Focus 1,8TDCI 2002r.
Mojego Focusa "dopadło" to PO wymianie oleju i filtrów. Objawy identyczne + buczenie spod maski jakby ktoś tam odkurzacz włączał. Nie jeździłem po ASO Forda, diagnostach, magikach. Po dwóch dniach męczarni wróciłem do serwisu (zresztą ASO ale innej marki na F, gdzie robiłem wymianę i okazało się (tak mi powiedziano - zresztą byłem przy "naprawie" i widziałem), że zsunął się delikatnie przewód podciśnienia, który "wchodzi" w obudowę filtra powietrza-od spodu. Założono prawidłowo i skończyły się problemy "mrugającej spiralki" (a było to 8 tyś. km temu).
robbert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2008, 16:29   #20
probak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2008
Model: MK3
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Re: focus 1.8 tdci 115 KM 02r. kontrolka świec żrowych miga

czy mogę kogoś światłego w temacie poprosić o pomoc w interpretacji wyników badania przelewowego ?

Kilka osób w wątki pisało, iż robili badanie tego typu w ASO w swoich autach.

Przymierzam się do kupna MK3, TDCI 2003rok, wykonałem badanie i otrzymałem takie oto wyniki:

34,35,37,37 po 10 minutach, test wykonany 2krotnie. Serwisant wskazał, że dwa wtryski o wyniku 37,37 nie spałniają normy (35). Zastanawiam się czy brać to auto, pamiętając że: poprzedni właściciel tankował ZAWSZE dobre paliwo, ja również po zakupie będę bardzo dbał o tę kwestię ..

Auto ma przejechane 98tyś km
probak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.