Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2012, 10:55   #61
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: jaki olej do silnika???

kiedyś mieliśmy kilka transitów starszych i wszystkie jeździły na mineralu 15w40 i miały nalatane ponad 500 tys km.- żadnych problemów.
Osobiście lałbym półsyntetyk 10w40 lub ewentualnie minerała

Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2012, 15:27   #62
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: jaki olej do silnika???

Cytat:
Napisał Aleks1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chciałbym wymienic olej w Tranzolocie dodam że to 2,5 TD
Przy turbinie mineralny zupełnie się nie nadaje - minimum półsyntetyk 10W/40. Kupuj markowe oleje znanych firm.
Ja zawsze zalewałem zwykłego 2,5D pełnym syntetykiem i przejechał bez remontu 800.000 km w ruchu miejskim. Ale półsyntetyk też będzie ok.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 11:12   #63
Transolot
ford::average
 
Avatar Transolot
 
Zarejestrowany: 21-12-2011
Skąd: Stolica
Model: Transit MK5
Silnik: 2,5d motor 4FB
Rocznik: 1999
Postów: 131
Domyślnie Odp: jaki olej do silnika???

Odgrzeje kotleta, jakim jest nieśmiertelny temat na różnych forach "jaki olej do silnika" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W jednym ze sklepów usłyszałem wczoraj, że olej Mobil 10W40 Diesel którym zalewam 2.5d w moim osiołku jest aktualnie bardzo słaby jakościowo. Podobnie zresztą jak Castrol Magnatec 10W40. W/g opini sprzedawcy te oleje są z tej samej grupy co np. Lotos i że jeśli chcę dziś czegoś o lepszych parametrach to lepiej lać Motula czy Valvoline.
Dla odmiany nt. Motula krążyły ostatnio głosy, że pojawiło się go na rynku dużo podrabianego. Np tutaj >> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Fakt, faktem dziwi mnie, że Mobil w moim silniku bardzo długo zachowuje klarowność i nawet po kilku tyś.km. nie robi się czarny. Wydaje się też być dość "wodnisty" ale to może ocena zbyt sugestywna. Pytanie- dobrze to czy źle.
Żadnych innych negatywnych objawów nie stwierdziłem... i osobiście wyznaję zasadę, że mniej ważne jaka marka oleju, ważniejsze aby wymieniać go na czas... lub nawet przed czasem.

Pytanie czy sprzedawca, bądź co bądź sporego sklepu z olejami, sugerował zmianę bo... np. na Mobilu zarabia mniej niż np. na Motul'u... czy jednak coś jest na rzeczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Youngtimer fun
Transolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 23:29   #64
mm666
ford::average
 
Avatar mm666
 
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: rz-ów
Model: Transit
Silnik: 2,4tddi
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: jaki olej do silnika???

Mobilem zalewam transitka 2,4tddi, prywatnie też korzystam z tegoż oleju. Do 2.5d leję...najtańszy. Zachęcony ceną zalałem ostatnio orlena 15w40 z tesco. Na tym oleju zrobiłem w tydzień ponad 3 tysiące kilometrów po Europie (7 osób+bagaże+bagażnik dachowy). Auto ani nie pisnęło, mało tego, po tym przebiegu zaczęło ciszej pracować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

W ogóle temat olejów jest bardzo "śliski", to jest jak z doprawianiem niedzielnego rosołu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 09:15   #65
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: jaki olej do silnika???

Ja kiedyś do transita 2.0 tddi lałem mobil 10w40 i problemów nie było. Teraz zalałem dwa swoje wozy motulem i chyba nie była to dobra decyzja, co prawda kupowany w hurtowni nie na allegro, ale jedno auto trochę pobiera oleju więc po zmianie na inny olej zweryfikujemy co dalej, a w nowym aucie jak by silnik ciężej pracował. O valvoline krążą dobre opinie, a najlepszy olej jaki mnie spotkał to bym liqui moly 5w30 dedykowany do forda. Miałęm go w mondeo i ani nie palił oleju, silnik na nim leciutko pracował nie ubywało go ani grama a przebieg był 220000 do 250000 km. Koledze w focusie jak zalał takim olejem to auto paliło nawet mniej paliwa.
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 15:56   #66
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: jaki olej do silnika???

a moja "przygoda" z olejami Motul jest bardzo pozytywna. Leję go do swojego Transita już chyba 4 raz i bardzo ładnie na nim pracuje. Nie ma żadnych wycieków, nie kopci i nic nie ubywa od wymiany do wymiany.
Największe zaskoczenie było kiedy odpalałem go przy -25 stopniowym mrozie. Na innym oleju (elf) ciężko się było "przełamać" i rozrusznikiem musiałem kilka razy pokręcić. Na oleju Motul odpalił od pierwszego i czuć było, że silnik zdecydowanie lżej się "przełamał"-od razu zaskoczył.
Przebieg mojego "osiołka" to ponad 351 tys km.
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 15:25   #67
Transolot
ford::average
 
Avatar Transolot
 
Zarejestrowany: 21-12-2011
Skąd: Stolica
Model: Transit MK5
Silnik: 2,5d motor 4FB
Rocznik: 1999
Postów: 131
Domyślnie Odp: jaki olej do silnika???

Cytat:
Napisał Cinekkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Największe zaskoczenie było kiedy odpalałem go przy -25 stopniowym mrozie. Na innym oleju (elf) ciężko się było "przełamać" i rozrusznikiem musiałem kilka razy pokręcić. Na oleju Motul odpalił od pierwszego i czuć było, że silnik zdecydowanie lżej się "przełamał"-od razu zaskoczył.
Myślę, że może to być trochę subiektywne odczucie... chyba, że wcześniej jeździłeś na mineralu, który w zimie potrafi mieć konsystencję miodu.
Większe znaczenie może mieć przy takich mrozach paliwo.

Tak czy owak czytając Wasze wpisy wychodzi, że jednak ten Mobil 10W40 nie taki ostatni.
__________________
Youngtimer fun
Transolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2013, 21:15   #68
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: jaki olej do silnika???

Cytat:
Napisał Transolot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że może to być trochę subiektywne odczucie...
Olej wymieniam co 2-3 miesiące (bardzo dużo jeżdżę) a autko mam już 2,5 roku. Lałem różne oleje (syntetyki) np. mobil1, elf, valvoline itp. - więc mam porównanie i jestem w stanie rozróżnić czy silnik "przełamuje się" lepiej czy z oporem na dużym mrozie.
Co do paliwa to przeważnie tankuję się na jednej stacji- shell.
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 12:18   #69
SECHUBU
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-09-2005
Skąd: (Z)Dolny Śląsk
Model: Cougar
Silnik: 2,5
Rocznik: 00
Postów: 214
Domyślnie Odp: jaki olej do silnika???

Czy do Transita 06-13 2.2 85KM np. Castrol EDGE 5W30 lub 40 będzie OK?

ps. ile wchodzi oleju...?
SECHUBU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 13:12   #70
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: jaki olej do silnika???

Z filtrem - 6,5l.
Nie pytaj jaki olej jest najlepszy - napisano już tyle na ten temat, że będzie to tylko kolejne bicie piany...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-02-2014 o 13:14
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.