Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2009, 08:38   #1031
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał peryskop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po trzech dobach odebrałem samochód z serwisu i tu ciekawostka jaką wygłosił kierownik serwisu - prawdopodobną przyczyną rozładowania aku, tym samym pozbawienia życia auta było "pozostawienie włączonego radia CB przez użytkownika" co wy na to?? (auto stało zaparkowane jak policzyłem dokładnie 56 godzin)
haha oczywiście bzdura, właśnie sprawdzam po ilu minutach wyłączy się podłączone cb do zapalniczki po wyjęciu kluczyka ze stacyjki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na 100% się wyłącza

Są dwie opcje ,teraz sprawdzam bez zamykania samochodu , następnie sprawdzę po zamknięciu

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 08:41   #1032
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał peryskop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po trzech dobach odebrałem samochód z serwisu i tu ciekawostka jaką wygłosił kierownik serwisu - prawdopodobną przyczyną rozładowania aku, tym samym pozbawienia życia auta było "pozostawienie włączonego radia CB przez użytkownika" co wy na to?? (auto stało zaparkowane jak policzyłem dokładnie 56 godzin)
Elektryka w aucie wyłącza się po godzinie więc jak w tym czasie CB mogło rozładować akumulator?
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 08:44   #1033
peryskop
ford::average
 
Avatar peryskop
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Skąd: opolskie
Model: MK4 eSka
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
haha oczywiście bzdura, właśnie sprawdzam po ilu minutach wyłączy się podłączone cb do zapalniczki po wyjęciu kluczyka ze stacyjki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na 100% się wyłącza

Są dwie opcje ,teraz sprawdzam bez zamykania samochodu , następnie sprawdzę po zamknięciu
gdzieś na forum czytałem że ponoć po 1 godz po zamknięciu samochodu gniazdo zapalniczki przestaje żyć, ja mam CB wpięte w gniazdo tylne umieszczone za podłokietnikiem ale myśle że to chyba z tego samego obwodu będzie zasilane co zapalniczka
__________________
pm
nie mam czasu i potrzeby na ecodriving
peryskop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 08:49   #1034
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Elektryka w aucie wyłącza się po godzinie więc jak w tym czasie CB mogło rozładować akumulator?

A skąd serwis mogł wiedzieć że elektronika wyłącza się po godzinie ?

Musieli coś wymysleć sensownego to zrzucili winę na CB-radio.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 08:49   #1035
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał peryskop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam CB wpięte w gniazdo tylne umieszczone za podłokietnikiem ale myśle że to chyba z tego samego obwodu będzie zasilane co zapalniczka
Ja też mam z tyłu, za 30 minut Ci powiem czy się wyłączyło, z tym że samochód jest nie zamknięty.

Ps. zaciekawił mnie ten temat bo właśnie wczoraj zapomniałem wyłączyć cb (zresztą nie pierwszy raz) i dziś rano wchodzę do garażu i jest włączone ,ale zanim to zobaczyłem to otworzyłem drzwi z pilota które na 99% zpowodowały powrót prądu do zapalniczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 09:30   #1036
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Ja też mam z tyłu, za 30 minut Ci powiem czy się wyłączyło, z tym że samochód jest nie zamknięty.

Ps. zaciekawił mnie ten temat bo właśnie wczoraj zapomniałem wyłączyć cb (zresztą nie pierwszy raz) i dziś rano wchodzę do garażu i jest włączone ,ale zanim to zobaczyłem to otworzyłem drzwi z pilota które na 99% zpowodowały powrót prądu do zapalniczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem wam jedno - kiedys sprzatalem auto - taki full wypas odkurzanie kazdego zakamarka (zajelo mi to jakies 2 godziny) .
Wiazalo sie to z przesunieciem obu foteli elektrycznie regulowanych - duzy pobor pradu.
Radio sobie gralo, aż nagle zobaczylem na C+ ze wyswietlil sie komunikat : "akumulator rozladowany" i wszystkie elementy zgasly tzn:
radio, swiatlo z tylu i przodu to montowane w suficie, nawet na ladowarce telefonu podlaczonej z tylu do gniazda zapalniczki zgasla czerwona dioda.
A na koniec jak zamykalem auto to nie dzialalo podwojne ryglowanie.
Wniosek z tego taki ze forD ma jakies zabazpieczenie na wypadek calkowitego rozladowania akumulatora. Bo pomimo komunikatu, z odpaleniem auta NIE BYLO PROBLEMU.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 09:40   #1037
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Sprawdziłem , po około 1 godzinie wyłączyło się cb radio, co ciekawe zamki nie były zamknięte i otwarcie drzwi spowodowało ponowne włączenie cb .Czyli reasumując jeżeli nie ma żadnego ruchu w samochodzie (otwierania drzwi itp) to prąd się wyłącza max do 1 godziny.

Ps. jak testowałem nawigację to po około 2 godzinach zawsze wywala komunikat rozładowany akumulator, a razem z właczonymi światłami krótkimi to już po 30 minutach pojawia sie napis, ale samochód zawsze odpala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 10:24   #1038
kristof70
FCP member
 
Avatar kristof70
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mk4 Mondeo TitaniumX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 05.2009
Postów: 389
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Sprawdziłem , po około 1 godzinie wyłączyło się cb radio, co ciekawe zamki nie były zamknięte i otwarcie drzwi spowodowało ponowne włączenie cb .Czyli reasumując jeżeli nie ma żadnego ruchu w samochodzie (otwierania drzwi itp) to prąd się wyłącza max do 1 godziny.

Ps. jak testowałem nawigację to po około 2 godzinach zawsze wywala komunikat rozładowany akumulator, a razem z właczonymi światłami krótkimi to już po 30 minutach pojawia sie napis, ale samochód zawsze odpala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zamykając auto na parkingu nie jeden raz zapominałem wyłączyć cb radio. Test jvc potwierdza, że prąd jest odcinany i aku sie nie rozładowuje.
kristof70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 10:33   #1039
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał peryskop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po trzech dobach odebrałem samochód z serwisu i tu ciekawostka jaką wygłosił kierownik serwisu - prawdopodobną przyczyną rozładowania aku, tym samym pozbawienia życia auta było "pozostawienie włączonego radia CB przez użytkownika" co wy na to?? (auto stało zaparkowane jak policzyłem dokładnie 56 godzin)
wiesz co ja mialem podobny przypadek ... gdzies tak po miesiacu od odebrania samochodu postal sobie ze 2 doby (jakos tak nie pamietam juz dokladnie) i schodze do garazu a tu ie da sie odpalic, zawolalwm Asistance podladowal odpalilem posmigalem i mowie poczekaz z jazda do ASO do nastepnego razu i przez koloejny rok nic sie takiego nie zdarzylo choc bywaly momenty ze stal kilka dni bez odpalania ... wiec moze ten typ tak ma, raz sobie musi rozladowac akumulator co by Assistance moglo na czym zarobic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 11:35   #1040
peryskop
ford::average
 
Avatar peryskop
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Skąd: opolskie
Model: MK4 eSka
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiesz co ja mialem podobny przypadek ... gdzies tak po miesiacu od odebrania samochodu postal sobie ze 2 doby (jakos tak nie pamietam juz dokladnie) i schodze do garazu a tu ie da sie odpalic, zawolalwm Asistance podladowal odpalilem posmigalem i mowie poczekaz z jazda do ASO do nastepnego razu i przez koloejny rok nic sie takiego nie zdarzylo choc bywaly momenty ze stal kilka dni bez odpalania ... wiec moze ten typ tak ma, raz sobie musi rozladowac akumulator co by Assistance moglo na czym zarobic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fajnie by było gdyby się skończyło na jednym razie, trochę mnie ten temat martwi no i straciłem tą pewność siebie wsiadając do do tej pory niezawodnego auta
__________________
pm
nie mam czasu i potrzeby na ecodriving
peryskop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.