Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2010, 15:38   #1
Katanka
ford::average
 
Avatar Katanka
 
Zarejestrowany: 13-05-2009
Skąd: Podbeskidzie
Model: Mondeo Titanium-S
Silnik: 2,5l turbo
Rocznik: 2009
Postów: 92
Thumbs up Moje boje z oponami ...

Po kilkunastu tygodniach wreszcie mogę być zadowolony z tego jak auto, dzięki dobrym oponom się zachowuje na drodze. Przypomnę, że jest to 2,5T wersja 5-D.

Autko zostało kupione w lipcu. Oryginalnie opony 235x40/R18 otrzymało Continental Made in Chech Republic. Opony sprawowały się doskonale zarówno na suchym asfalcie jak i na mokrym. Prowadziło się bardzo pewnie, reagowało na każdy, najmniejszy ruch kierownicą. Do tego opony były niczym przyklejone do drogi.

Gdy spadł pierwszy śnieg postanowiłem założyć opony zimowe. Za namową kolegów kupiłem osobne felgi 16" i biorąc pod uwagę sprawdzoną markę, zakupiłem opony Continental Winter Made in Germany 205x55/R16. O ile faktycznie na śniegu ubitym oraz kopnym opony zachowywały się świetnie i gdy wszyscy jechali 40km/h to ja mogłem cisnąć 80 i więcej bez najmniejszego uślizgu, o tyle na asfalcie było tragicznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Auto na tych oponach pływało, reagowało z opóźnieniem na wszystkie ruchy kierownicy. Stało sie nagle podsterowne i jak tylko asfalt był mokry, to natychmiast przy większej prędkości przód znosiło z drogi. Kilka razy miałem ciepło, bo cały czas byłem przyzwyczajony do lepienia się poprzednich opon. Zaletą jednak była wygoda, bo auto nagle przestało trzeszczeć w środku i tłumiło silnie wszystkie dziury.

Pojeździłem tak do stycznia, ale ponieważ zimę mamy jaką mamy - to znaczy w 80% czasu jeździmy po asfalcie suchym lub mokrym, a tylko 20% po faktycznym śniegu, postanowiłem coś z tym zrobić i zacząłem szukać opon zimowych na felgi 18-tki. Oczywiście wszystkie serwisy opon mi odradzały i mówiły, że zęby powybijam i kręgosłup połamię.

Znalazłem opony GoodYear Winter Ultragrip 2 w sklepie NetCar.pl. Komplet opon wyszedł niecałe 4000zł, więc kupiłem to na raty. Sklepik był bardzo profesjonalny, w sumie z kredytem wszystko trwało nie dłużej niż 3 dni. Oponki założyłem i ... jest idealnie! Auto nie straciło NIC ze swojego charakteru jaki miało latem. Do tego świetnie prowadzi się po śniegu. Jedyna wada jest taka, że faktycznie z powrotem wszystko zaczęło trzeszczeć i muszę uważać na dziury, aby felg nie pokrzywić. Co jednak dla mnie było najważniejsze - auto musi się dobrze prowadzić i dzięki temu zabiegowi spełniłem swoje oczekiwania w 100%. Polecam jeśli ktoś szuka dobrych zimowych opon na duże felgi!

__________________
Kacper Potocki "Katanka" | katanka24@interia.pl
www.Katanka.vel.pl

Regulamin pkt. 23 i 24

Ostatnio edytowane przez Katanka ; 22-01-2010 o 19:12
Katanka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 16:30   #2
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Moje boje z oponami ...

Dziwisz sie ze Ci plywalo?Na takim wielkim balonie?
Zamiast 205/55/18 trzeba bylo kupic 205/45/18 bo to jest prawidlowy przelicznik.Oczywiscie zakladam ze nie zalozyles na fabryczne fele bo w tym wypadku 205 sa za waskie na 8 cal.Min.215 Jak dla mnie to i tak za waskie.Zalecane 225 lub 235.
Przy 205/55/18 jadac z V=100 km/h wg wskazan licznika,realna V=105,49 km/h.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 18:14   #3
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Moje boje z oponami ...

Cytat:
Napisał donpedro60 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwisz sie ze Ci plywalo?Na takim wielkim balonie?
Zamiast 205/55/18 trzeba bylo kupic 205/45/18 bo to jest prawidlowy przelicznik.Oczywiscie zakladam ze nie zalozyles na fabryczne fele bo w tym wypadku 205 sa za waskie na 8 cal.Min.215 Jak dla mnie to i tak za waskie.Zalecane 225 lub 235.
Przy 205/55/18 jadac z V=100 km/h wg wskazan licznika,realna V=105,49 km/h.
Sorki, ale nie kumam o co kaman z tym balonem ...????

Ja też mam mk4 i zostawiłem sobie po mk3 jedne alu felgi 16' właśnie po to by zimą jeździć. Kupiłem 205/55/16R i jeździ mi się znakomicie w końcu to rozmiar taki jaki miałem w mk3.
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 18:37   #4
lisec
ford::average
 
Avatar lisec
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK 5 Mondeo Titanium
Silnik: 2.0TDCi Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 105
Domyślnie Odp: Moje boje z oponami ...

Cytat:
Napisał polaff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorki, ale nie kumam o co kaman z tym balonem ...????

Ja też mam mk4 i zostawiłem sobie po mk3 jedne alu felgi 16' właśnie po to by zimą jeździć. Kupiłem 205/55/16R i jeździ mi się znakomicie w końcu to rozmiar taki jaki miałem w mk3.
DUNLOP SP Winter Sport 3D w 205/55/16 sprawują się idealnie jak dla mnie i na asfalcie i na śniegu w miejskiej dżungli i na trasie. Zużycie nie następuje zbyt szybko i przyczepność w najlepszym porządku.
Wiadomo 2,5T inna moc inne nastawy zawieszenia niż u mnie latem zakładam 215 i jest ok
I felga ta sama fabryczna wystarcza.
Pozdrawiam
gregorio
lisec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 18:39   #5
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Moje boje z oponami ...

Cytat:
Napisał lisec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DUNLOP SP Winter Sport 3D w 205/55/16 sprawują się idealnie jak dla mnie i na asfalcie i na śniegu w miejskiej dżungli i na trasie. Zużycie nie następuje zbyt szybko i przyczepność w najlepszym porządku.
Wiadomo 2,5T inna moc inne nastawy zawieszenia niż u mnie latem zakładam 215 i jest ok
I felga ta sama fabryczna wystarcza.
Pozdrawiam
gregorio
i co dobrze się jeździ na 16'? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 18:44   #6
lisec
ford::average
 
Avatar lisec
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK 5 Mondeo Titanium
Silnik: 2.0TDCi Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 105
Domyślnie Odp: Moje boje z oponami ...

Cytat:
Napisał polaff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i co dobrze się jeździ na 16'? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie narzekam nie mam na co, a może nie trafiłem odpowiednio złej drogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lisec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 18:46   #7
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Moje boje z oponami ...

ja właśnie przyjechałem do zakopca na tych nowych oponkach a mam znienawidzoną conti. a poza tym jeżdzę dość dużo i nie narzekam na ten wymiar.
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 19:10   #8
Katanka
ford::average
 
Avatar Katanka
 
Zarejestrowany: 13-05-2009
Skąd: Podbeskidzie
Model: Mondeo Titanium-S
Silnik: 2,5l turbo
Rocznik: 2009
Postów: 92
Domyślnie Odp: Moje boje z oponami ...

Cytat:
Napisał donpedro60 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy 205/55/18 jadac z V=100 km/h wg wskazan licznika,realna V=105,49 km/h.
Przepraszam, ale w moim poście przytrafił się błąd, to nie były 205x55/R18, tylko 205x55/R16.

Ja na tym sie nie znam, pojechałem do serwisu ogumienia, mieli felgi z Jaguara, które idealnie pasowały do Mondeo. Powiedzieli, że opona 205 będzie lepsza na zimę i takie załozyli. Skoro mówili, ze będzie ok, no to kupiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kacper Potocki "Katanka" | katanka24@interia.pl
www.Katanka.vel.pl

Regulamin pkt. 23 i 24
Katanka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 19:58   #9
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: Moje boje z oponami ...

Cytat:
Napisał Katanka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam, ale w moim poście przytrafił się błąd, to nie były 205x55/R18, tylko 205x55/R16.
To "ciut" zmienia postać rzeczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Uważam, że GoodYear to są super oponki zimowe .... osobiście używam w moim MK3 205/50/17" na aluskach, UG Performance 2. Na mokrym i na śniegu nawet głębokim spokojnie dają radę ... a na suchym jakoś w grudniu to sobie leciałem 230 km/h bez zadnych problemów i stabilnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

pozdrawiam
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 21:12   #10
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Moje boje z oponami ...

Jaki model był tych conti TS 810 czy TS 830? To znaczna różnica,a po drugie do takiego samochodu z silnikiem 2,5 t to trochę się nie nadają 205/55R16 wypadało by 215/55R16 .Poza tym wszystko dobrze na 18" do czasu jak mróz odpuści i wypadną dziury. Prawdopodobieństwo uszkodzenia opony lub felgi stawiam na 50% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.