Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2010, 20:14   #21
zibi z Malborka
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 16-05-2009
Skąd: Malbork
Model: focus
Silnik: 998
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Miałem podobny problem z niezamkniętą pokrywą bagażnika. Zdjąłem osłony (plastyki) przeciąłem jeden z kabelków wchodzących do włącznika otwierającego klapę bagażnika i wlutowałem dwa przewody które poprowadziłem równolegle do istniejącej wiązki i wyprowadzłem po lewej stronie za drzwiami pasażera na końcu kabelków zamontowałem włącznik pociągany (od lampki stołowej) jak jest mocny mróz drzwi tylne zamykam ryglami przednie na kluczyk i wyłączam zasilanie silniczka otwierającego pokryę bagażnika. Na zewnątrz widać biały sznurk wyłącznika resztę zakrywają plastyki. Może ktoś znalazł lepszy sposób na tą niesprawność. FFII 2006.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zibi z Malborka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 23:12   #22
arkadios
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 24-05-2011
Skąd: CIESZYN
Model: Focus 2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam wszystkich serdecznie. Mam focusa drugi miesiąc i właśnie od kilku dni męczy mnie problem samoczynnie otwierających się drzwi. Problem jest duży i drażniący. Ale zauważyłem kilka zmian w porównaniu do tego, co było przed usterką:
1. Przy zamykaniu z pilota czasem migną dwa razy kierunkowskazy, a wcześniej tego nie było.
2. Przy zamykaniu czasem zgaśnie podświetlanie radia, czasem nie. Wcześniej nie gasło przy zamykaniu.
3.Przy zamykaniu czasem zamiast temperatury na wyświetlaczu wskoczy symbol "--".
Czytałem tu sporo na ten temat ale jest mnóstwo różnych wskazówek, lecz nikt nie opisał takiego cyrku jaki występuje u mnie.
Dodatkowo mam zamontowany alarm "Logic" ale to raczej nie w nim problem. Czy może wiązki kabli z drzwi lecą w kulki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arkadios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2012, 11:10   #23
lonnet
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Tychy
Model: MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam wszystkich

POminę przywitalnie i powitalnie (chwilowo). Mam focusa MK2 z 2006. Przejechane 186 kkm, kupiony z komisu w paźdz 2011. Miesiąc po zakupie wymieniłem alarm (bo nie otrzymałem kluczyka do syreny oraz miałem trochę checy z alarmem challenger PC 800 ST - w sumie nieporzebnie, ale to już inna historia - kosztowało mnie to 220 PLN w autoryzowanym - TFU - serwisie). Od jakiegoś czasu pojawił się problem opisywany powyżej. W Foce mam kluczyk do ryglowania centralnego oraz pudełeczko do uzbrajania alarmu. Chcąc zamknąć samochód zakluczałem go z kluczyka a nastepnie uzbrajałem alarmem przyciskająć kłódkę na drugim module. Jednak od jakiegoś czasu zauważyłem że mogę zaryglować i uzbroić drzwi z modułu alrmowego, dziwniejsze jest to że nie zawsze. Co więcej wsiadajac do samochodu i uruchamiając zapłon drzwi się ryglują. Natomiast po włączeniu świateł odryglowują (choć nie zawsze). Jeszcze inne jest to że jeśli chwilę poczekam przed włączeniem swiateł a po zaplaniu silnika drzwi uprzednio zaryglowane już się nie odryglowują. Kolejna rzecz to po zakluczeniu drzwi sie odkluczają (fajne słowa :-)) natychmiast. Po kilku próbach zakluczenia, drzwi się jednak zamykają. Jeszcze inna ciekaostka, otóż miałem krańcówkę do klapy silnika była kompletnie zniszczona, mimo to alarm nie wył, po wymianie krańcówki i poprawnym podłączeniu syrena wyję wmomencie podniesienia klapy i uprzednim uzbrojeniu systemu (czyli ok). Z innych ciekawych objawów to od czasu do czasu syrena piknie 3 razy (nie wiedzieć czemu - gdzieś czytałem że to słaba bateria - ale baterię wymieniałem niedawno), lub też samoryglowanie się samochodu po jakimś czasie (co w sumie jest niebezpieczne) bo może się odryglować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Tak czy inaczej młody bawił się pilotem od alarmu i myslałem że w tym leży wina, jednak bardziej mi pasuje że zamek jest nie nasmarowany, ponieważ gdy wieczorem zaczynam się nim bawić to wszystko działa ok, rankiem żona ma problem z zamknieciem - sorka z zakluczeniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
lonnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2012, 12:45   #24
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

w takim przypadku bez schematu+polaczenia z samochodem i elektryka przy samochodzie nikt ci tutaj nie pomoze..lub jesli sie znajdzie ktos z tym samym alarmem i z tym samym problemem co ty to wowczas jesli rozwiaze swoj problem to moze ten sam przypadek i bedzie u ciebie...jednak chyba rownie dobrze mozna lotka puscic.
Mozna by ci pomoc jezeli bys mial oryginalnie wszystko porobione ale nigdy nie wiadomo co ktos zrobil w czasie przeróbek. Ale mozliwe ze to tylko wina zamka w drzwiach.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 20:40   #25
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Odkopię temat bo mam z tym od wczoraj duży problem.
Przy ujemnych temperaturach (-12 wczoraj rano), komputer wyświetla, że drzwi kierowcy są otwarte i centralny odbija (a są na 100% zamknięte).
Muszę zamykać drzwi od środka i kierowcy kluczykiem. Bagażnik pozostaje otwarty.

Wymieniałem rozrząd i auto u mechanika się nagrzało i problem na kilka godzin zniknął.
Potem na mrozie znów powrócił (-7 stopni). Obecnie przy -3 nadal występuje.
Lałem WD-40, nie pomaga.

Czy to ten sam problem jaki męczy Foki MK1 (słynna czerwona gumka)?
Jeśli nie, to na co naprowadzić elektryka? Czego szukać i co naprawiać w takim przypadku - mróz = niby otwarte drzwi i odbijający centralny?

Proszę o rady, gdyż po świętach wracam do Niemiec, a tam taka naprawa będzie minimalnie 4x droższa.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Ostatnio edytowane przez Pitol321 ; 23-12-2012 o 20:44
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 21:22   #26
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Cytat:
Napisał Pitol321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy ujemnych temperaturach (-12 wczoraj rano), komputer wyświetla, że drzwi kierowcy są otwarte i centralny odbija (a są na 100% zamknięte).
Muszę zamykać drzwi od środka i kierowcy kluczykiem. Bagażnik pozostaje otwarty.
To siakaś awaria zamka w drzwiach. Miałem +/- takie objawy jakieś 1,5 roku temu - na mrozie zamek sygnalizował otwarte drzwi, przez co nie działał centralny zamek. Po ogrzaniu wszystko działało OK.
U mnie pomogło porządne wygrzanie zamka - podjechałem do znajomego do warsztatu, zdjęliśmy "boczek" drzwi i przez jakieś 10-15 minut ogrzewałem zamek (bez wyciągania go z drzwi) taką nagrzewarką warsztatową (kształtem przypomina suszarkę do włosów, tylko ma większą moc). Zamek działa bez problemów do dziś.
Inny znajomy (z serwisu fordowego) mówił, że jak takie wygrzanie nie pomoże to zostaje tylko wymiana zamka.
__________________
Pozdr@wiam
Robek

Ostatnio edytowane przez RobekK4 ; 25-12-2012 o 09:18
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 14:24   #27
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Cytat:
Napisał Pitol321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to ten sam problem jaki męczy Foki MK1 (słynna czerwona gumka)?.
Niewiem czy to slynny problem. mam 2foki i zadne poza steorwnikami pompy wtryskowej awarie im sie nie przytrafily a maja ponad 2500kkm i ponad 10juz latek.

Ale napewno szukaj problemu w zamku tak jak sugeruje RobekK4
Ale ja na samym wygrzaniu zamka bym sie nie opieral. Troche zamkow mam za soba -szczegolnie z vw bo tam notorycznie cos sie psulo.fabryczne usterki.. i zapewne czegos takiego bym tutaj szukal tylko ze rozbieranie zamka to jest tez czasochlonne zajecie i czasami jak mozna kupic zamek za 70zl to moze nie warto sie ze starym bawic.
Ale bardzo czesto powody takich awarji sa bardzo proste...typu. luty, lub styczniki, i mozna bardzo latwo je usunac. wszystko zalezy od twoich checi i mozliwosci.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2013, 16:12   #28
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Już w wigilię rano przy odwilży i +2 stopniach problem sam ustąpił.
Do tej pory nie było już większych mrozów i wróciłem do DE.

Na przyszły weekend zapowiadają okolice -10 w nocy u nas, wtedy się okaże czy problem będzie stały podczas każdych mrozów, czy po prostu zamek od strony kierowcy dostał wilgoci podczas podróży do PL na święta: Całą drogę lał deszcz ze śniegiem, a po drodze w Polsce był coraz większy mróz.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 06:56   #29
lonnet
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Tychy
Model: MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Wracając do mojego zakluczania zaryglowania - samo się naprawiło :-D. Miałem smar teflonowy w sprayu, popsiukałem do dziurki od klucza pobawiłem się w otwieranie a tak ze 40 razy i zamykanie kluczem i problem znikł. Nawet się centralny zamyka przez alarm a nie tak jak wcześniej przez kluczyk.
lonnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 10:07   #30
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Panowie..bo widze ze wiele osob uzywa kluczyka....to ja odradzam na dluzsza mete takie uzywanie zamkow w samochodzie.

Dlaczego...bo wraz z otwieraniem zamka kluczykiem do zamka dostaje sie wilgoc i kluczyki tez sie zuzywaja i w takich samochodach zawsze sa po jakims czasie problemy z zamkami i stacyjkami pozniej.

Polecam instalacje nawet najprostszych centralnych zamkow na pilota.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.