Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2014, 18:38   #1
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Tachograf demontaż.

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale piszę, ale ze względu na pracę zostałem zmuszony do zakupu większego auta, i od 3 dni jestem posiadaczem Boxera 2.8 HDI którego zakupiłem w Niemczech, nawiązując do tematu problem tkwi w tachografie jaki jest zainstalowany. Przeszukiwałem internet ale nic sensownego nie znalazłem o wymontowaniu, a chciał bym się pozbyć tego ustrojstwa ponieważ auto będzie użytkowane prywatnie, a z tego co wyczytałem to prywatnie nie muszę posiadać. Dodam iż auto nie jest jeszcze zarejestrowane.

__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 20:06   #2
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Tachograf demontaż.

Jest sens demontować? Zwyczajnie nie używasz i koniec. Nie wiem jak wówczas mają się Ciebie np zakazy jazdy w dane dni i inne pierdoły ale wtedy chyba wszystko normalnie Ciebie dotyczy. Ogólnie do 7,5t to chyba nie ma żadnych ograniczeń, ale wbrew pozorom taka jazda "prywatna ciężarówką" to nie taki jasny i oczywisty w Polsce temat - czy będą to przewozy na użytek osobisty (chyba tak to się nazywa) czy na potrzeby własne bo to zasadnicza różnica. Jak w dowodzie jest że ciężarowy a dodatkowo to twój prywatny (nie firmowy) to też dobrze wybadaj kwestię ew. faktur, ewidencji kilometrów bo wiem że US to teraz uwielbiają drążyć te tematy ostatnio. I tak czy owak pamiętaj o viatolu poruszając się po niektórych drogach - chociaż też nie wiem jak to jest na 100% w tym przypadku ale raczej normalnie.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 20:56   #3
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Odp: Tachograf demontaż.

No właśnie według tego co się doczytałem to tachograf zamontowany w pojeździe musi być zalegalizowany, nawet jeśli go nie używasz. Jeżeli poruszasz się sam a jesteś właścicielem pojazdu to nie musisz wkładać tarczki,ale jak porusza się nim inna osoba to musi mieć włożona tarczkę do tacha. Nie wiem czy dobrze przepis zinterpretuje ale urządzenie które podlega badaniom kontrolnym musi posiadać ważność legalizacji lub dopuszczenia do użytkowania, jak pojazd jest zarejestrowany jako prywatny to nie ma ograniczeń poruszania się w niedziele i święta w Polsce i za granicą(Niemcy), aha i jeszcze wyczytałem coś o czasach jazdy, a bez tacha nie obowiązują. Może troszkę zamotałem ale coś podobnego jak coś to mnie poprawcie.
__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 21:34   #4
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Tachograf demontaż.

Cytat:
Napisał wacek_pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli poruszasz się sam a jesteś właścicielem pojazdu to nie musisz wkładać tarczki,ale jak porusza się nim inna osoba to musi mieć włożona tarczkę do tacha. aha i jeszcze wyczytałem coś o czasach jazdy, a bez tacha nie obowiązują.
W pierwszym zdaniu wchodzisz na wyższy poziom "kombinatoryki logistycznej" - wiesz co by się działo na drogach gdyby tak było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Drugie że nieposiadanie tachografu zwalnia z czasu pracy to też raczej nie jest tak różowo. Dużo zależy co zamierzasz tym samochodem robić, wykonywać, przewozić będzie wtedy łatwiej coś poradzić bo to tutaj ma największe znaczenie. Pamiętam że kiedyś na forum branżowym temat był drążony i w ogóle nie jest z tym za różowo.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 22:25   #5
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Odp: Tachograf demontaż.

Samochód będzie zarejestrowany w Polsce ale w większości będzie wykorzystany w Niemczech, przewożenie narzędzi przy samozatrudnieniu, zarazie nie chcę przechodzić na wat, nie chce rejestrować auta w Niemczech bo nie wiem ile jeszcze będę w tam robił, a co do zdania z cytatu, to w Googlach wyszukałem i pozwoliłem sobie to skopiować i wkleić, Sorry.
__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.

Ostatnio edytowane przez wacek_pl ; 10-08-2014 o 22:52
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 08:37   #6
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Tachograf demontaż.

Teraz trochę pojaśniałeś zagadnienie. Przewóz narzędzi to moim zdaniem przewóz na potrzeby własne tzn. przewóz drogowy nie jest Twoim głównym zajęciem a dodatkowym tzn. np. jesteś ślusarzem i właścicielem firmy ślusarskiej przewozisz wyprodukowane elementy stalowe do klienta gdzie dokonujesz montażu na jego nieruchomości. Stąd musisz spełnić kilka warunków: potrzebujesz zaświadczenie o krajowym - te wydaje starosta (i w twoim wypadku) niezarobkowym międzynarodowym przewozie drogowym na własne potrzeby które wydaje chyba GITD. Pojazd musi być Twoją własnością lub musisz posiadać umowę-cywilną prawną użyczenia czy wynajęcia takiej maszyny. Sprzęt lub towar na pace musi być Twoją własnością i wracasz na tzw. pusto (w jedną stronę jedziesz do klienta z tymi elementami stalowymi na pace ale wracając nie możesz przewieść 3 palet innemu przedsiębiorcy, chyba że możesz sam handlować i je kupisz a następnie odsprzedaż). Następnie kierując pojazdem musisz spełnić kilka warunków: ukończone 18 lat, odpowiednia kat. prawa jazdy - rozumiem że w twoim wypadku to chyba będzie C skoro bus posiada tachograf, nie posiadasz przeciwwskazań psychologicznych do pracy na stanowisku kierowcy, nie posiadasz przeciwwskazań medycznych do pracy na stanowisku kierowcy czyli zwyczajnie rzecz ujmując badania Ciebie czekają w odpowiednich ośrodkach. Nie musisz natomiast robić kwalifikacji wstępnej czy też przyspieszonej. Odnośnie tachografu to nie musisz go mieć jeśli będziesz wykonywał przejazdy prywatne niezwiązane z żadną działalnością gospodarczą np. będziesz przewoził materiały na budowę swojego prywatnego domu. Nie musisz też zakładać tachografu jeśli pojazd będzie operował 50km w promieniu od bazy przedsiębiorstwa (co chyba w Twoim wypadku jest nie do zrealizowania). Dotyczą Ciebie również wszelkie obostrzenia poruszania się pojazdem powyżej 3,5 t dmc jeśli oczywiście Twój bus taki jest co zakładam że ma miejsce.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.