Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2012, 17:23   #2251
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Miałem ten sam problem. Dymił mimo wymiany sitka i świecy oraz wyczyszczenia piecyka. Okazało się że zaszwankował sterownik w części odpowiadającej za pracę silnika dmuchawy.

waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 10:47   #2252
kzydzik
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-07-2010
Skąd: Oświęcim
Model: Galaxy MK3
Silnik: w110c 140 PS
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam
Panowie potrzebuje waszych sugestii .Przestudiowałem temat i widzę ze jest tutaj paru "magików " którzy znają temat na wylot .Od roku jestem posiadaczem galaxy 1.9 tdi w wersji z ogrzewaczem postojowym. Na początku wszystko było super dogrzewacz chodził nie dymił ,normalnie bajka. Niestety podczas tegorocznych wakacji "umarł" mi akumulator i awaryjnie posiłkowałem się tym od dogrzewacza .Jeżdziłem bez tego akumlatora jakies dwa tygodnie . Przed zimą zorientowałem się że nie mogę połączyć się vag-iem z modułem dogrzewacza . po właczeniu słychac tylko klik przekaznika nie startuje pompka paliwa ani wentylator. Podejrzewam ze umarł sterownik .Wymontowałem urządzenie z samochodu jest to ebesprecher w wersji D5WS. i teraz moje pytanie jak ostatecznie sprawdzić czy ten nieszczesny sterownik padł czy jest ta jakis inny kłopot .Aha oględziny wtyczki ujawniły przetarcie izolacji na brązowym plusie i zielonym kabelku sygnałowym usuniete , niestety bez zmian jesli chodzi o prace urządzenia .
Ma ktoś jakiś pomysł ?

Ostatnio edytowane przez kzydzik ; 26-01-2012 o 14:27
kzydzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 11:33   #2253
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

@krzydzik

Może nie jestem specjalistą ale już udało mi sie opanować d5wz a wczesniej d3wz i to od czego bym zaczał to diagnoza vagiem. D5wz mozesz diagnozowac.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 13:25   #2254
kzydzik
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-07-2010
Skąd: Oświęcim
Model: Galaxy MK3
Silnik: w110c 140 PS
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Niestety jednym z synptomów "choroby" jest niemożność połaczenia się z modułem dogrzewacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. opisane w poście powyżej .
kzydzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 14:15   #2255
szaranek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2011
Skąd: W-wa
Model: VW Sharan
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam wszystkich,
Sharan 1,9 tdi silnik ASZ 130 km i do tego nieszczęsny D5FZ. Przestał chodzić ok 2 tyg temu, zbiegło się to z wymianą akumulatora i termostatu. Dzisiaj rano został sprawdzony VAGiem i pokazał się błąd przegrzania. Po skasowaniu eber się uruchomił i jak na razie działa. Pompka na podszybiu sprawdzona - działa, jest bezszczotkowa więc raczej bym jej nie podejrzewał o zawieszenie się i doprowadzenie do przegrzania. Czy wymiana akumulatora mogła spowodować jakiś błąd (na zasadzie poszedł silny impuls elektryczny) i zablokowanie się sterownika? Bo chyba termostat nie mógł tego spowodować - wymieniłem bo nie trzymał, co się objawiało ciepłą rurką doprowadzającą płyn chłodniczy do chłodnicy na nierozgrzanym silniku oraz pracą dogrzewacza długo po rozgrzaniu się silnika. Ja osobiście stawiałbym na wariujący sterownik. Czy macie jakieś sugestie?

Jest chwilę po 22, zaparkowałem samochód, na zewnątrz -8 a eberek milczy. Zatem skasowanie błędu wystarczyło na chwilę. A więc jeśli nie pompka to albo sterownik (na to stawiam) a może czujnik temperatury? Pomocy!!!

Ostatnio edytowane przez szaranek ; 26-01-2012 o 21:10
szaranek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 15:18   #2256
szaranek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2011
Skąd: W-wa
Model: VW Sharan
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał kzydzik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety jednym z synptomów "choroby" jest niemożność połaczenia się z modułem dogrzewacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. opisane w poście powyżej .
Miałem to u siebie w zeszłym roku w D5FZ - okazało się że nie było zasilania głównego w dogrzewaczu i w związku z tym nie było komunikacji z komputerem. Po usunięciu usterki komunikacka powróciła. Sprawdź czy jest prąd w kablu głównym.

Ostatnio edytowane przez szaranek ; 26-01-2012 o 19:37
szaranek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 21:58   #2257
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał kzydzik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Panowie potrzebuje waszych sugestii .Przestudiowałem temat i widzę ze jest tutaj paru "magików " którzy znają temat na wylot .Od roku jestem posiadaczem galaxy 1.9 tdi w wersji z ogrzewaczem postojowym. Na początku wszystko było super dogrzewacz chodził nie dymił ,normalnie bajka. Niestety podczas tegorocznych wakacji "umarł" mi akumulator i awaryjnie posiłkowałem się tym od dogrzewacza .Jeżdziłem bez tego akumlatora jakies dwa tygodnie . Przed zimą zorientowałem się że nie mogę połączyć się vag-iem z modułem dogrzewacza . po właczeniu słychac tylko klik przekaznika nie startuje pompka paliwa ani wentylator. Podejrzewam ze umarł sterownik .Wymontowałem urządzenie z samochodu jest to ebesprecher w wersji D5WS. i teraz moje pytanie jak ostatecznie sprawdzić czy ten nieszczesny sterownik padł czy jest ta jakis inny kłopot .Aha oględziny wtyczki ujawniły przetarcie izolacji na brązowym plusie i zielonym kabelku sygnałowym usuniete , niestety bez zmian jesli chodzi o prace urządzenia .
Ma ktoś jakiś pomysł ?
Jeszcze raz posprawdzaj kable przy kostce, pociągnij delikatnie za każdy z nich, izolacja na nim będzie ok, a w srodku żyła moze byc przegnita. Czy masz zasilanie 12 V pomiędzy pinami 1 i 2 na gniazdku pieca i czy po właczeniu postojówkim czyli po kliknięciu przekaźnika pojawia sie +12 V na pinie 6 lub 7, jesli już to napiecie tam jest, to wtedy diagnozuj.
Pisz jakie błędy ma piec.

Cytat:
Napisał szaranek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich,
Sharan 1,9 tdi silnik ASZ 130 km i do tego nieszczęsny D5FZ. Przestał chodzić ok 2 tyg temu, zbiegło się to z wymianą akumulatora i termostatu. Dzisiaj rano został sprawdzony VAGiem i pokazał się błąd przegrzania. Po skasowaniu eber się uruchomił i jak na razie działa. Pompka na podszybiu sprawdzona - działa, jest bezszczotkowa więc raczej bym jej nie podejrzewał o zawieszenie się i doprowadzenie do przegrzania. Czy wymiana akumulatora mogła spowodować jakiś błąd (na zasadzie poszedł silny impuls elektryczny) i zablokowanie się sterownika? Bo chyba termostat nie mógł tego spowodować - wymieniłem bo nie trzymał, co się objawiało ciepłą rurką doprowadzającą płyn chłodniczy do chłodnicy na nierozgrzanym silniku oraz pracą dogrzewacza długo po rozgrzaniu się silnika. Ja osobiście stawiałbym na wariujący sterownik. Czy macie jakieś sugestie?

Jest chwilę po 22, zaparkowałem samochód, na zewnątrz -8 a eberek milczy. Zatem skasowanie błędu wystarczyło na chwilę. A więc jeśli nie pompka to albo sterownik (na to stawiam) a może czujnik temperatury? Pomocy!!!
Sądze, ze sterownik kaput. Ale sprawdź dla pewnosci też czujnik, wypnij i omomierz. Powinien byc zwary przy takiej temperaturze.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 26-01-2012 o 22:08
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2012, 12:31   #2258
szaranek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2011
Skąd: W-wa
Model: VW Sharan
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sądze, ze sterownik kaput. Ale sprawdź dla pewnosci też czujnik, wypnij i omomierz. Powinien byc zwary przy takiej temperaturze.

Pozdrawiam.
Stefano,
dziękuję za szybką odpowiedź. Myślę, że jeśli moje przypuszczenia pokrywają się z Twoją diagnozą to jest pewne, że sterownik padł.
Ja wspominałem i ty wspominasz o czujniku - rozumiem, że mówimy o czujniku temperatury cieczy chłodzącej zamontowanym w dogrzewaczu. Bo jeśli jest błąd przegrzania to tylko on może go wyzwolić, czy tak? Ale z Twojej wypowiedzi mogę też zrozumieć, że chodzi o czujnik na podszybiu bo wspominasz o "takiej temeraturze" - odczytuję to jako temperaturę zewnętrzną która jest rzeczywiście od 2 dni bardzo niska. Sprecyzuj proszę o kt czujniku mówisz. BTW jakie powinny być prawidłowe wartości na omomierzu czujnika temperatury z podszybia oraz czujnika temperatury cieczy chłodzącej? Wiem, że to już było gdzieś kiedyś podawane ale nie sposób jest to odnaleźć.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
szaranek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2012, 15:10   #2259
darabont
ford::average
 
Avatar darabont
 
Zarejestrowany: 30-03-2007
Skąd: Malbork
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 1Z 90 kM
Rocznik: 1996
Postów: 155
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Przy wymianie termostatu miałeś pewnie spuszczany płyn (chyba że w twoim silniku jest inaczej) i układ mógł się zapowietrzyć.Przy ostatnim przeglądzie piecyka udało mi się wlać połowę spuszczonego płynu.Nigdy nie było problemu z odpowietrzeniem układu, po przejechaniu kilku kilometrów był odpowietrzony.Tym razem musiałem zrobić sporo kilometrów, żeby piecyk normalnie się załączył a nie milknął po chwili pracy. Na pewno wyłączał się z powodu przegrzania (brak płynu). Od poniedziałku zrobiłem ok 300 km i jeszcze płyn dolewam,także zaczął bym od tego.
darabont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2012, 22:57   #2260
kzydzik
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-07-2010
Skąd: Oświęcim
Model: Galaxy MK3
Silnik: w110c 140 PS
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz posprawdzaj kable przy kostce, pociągnij delikatnie za każdy z nich, izolacja na nim będzie ok, a w srodku żyła moze byc przegnita. Czy masz zasilanie 12 V pomiędzy pinami 1 i 2 na gniazdku pieca i czy po właczeniu postojówkim czyli po kliknięciu przekaźnika pojawia sie +12 V na pinie 6 lub 7, jesli już to napiecie tam jest, to wtedy diagnozuj.


Pozdrawiam.

Mam zagwostke zgodnie z sugestią posprawdzałem jeszcze raz te wszystkie wiązki i tak , nie znalazłem uszkodzonych żył ,w gniazdku na zaciskach 1,2 mam sliczne 12,68V za to na zacisku 7 (wymuszony start z zegarka )jest 9V a po włączeniu grzania jest 11 V

to normalne bo coś mi sie wydaje ze nie do konca
kzydzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.