Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2017, 21:32   #1
Kris_Poland
ford::advanced
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 03-08-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Niebezpieczne sytuacje na drodze - wydzielona dyskusja

Nie moje nagranie, ale mocno drastyczne

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

myślę ze kierowca uspokoił sie na dłuższy czas i przemyślał sobie sens życia...


Ostatnio edytowane przez Kris_Poland ; 21-04-2017 o 22:12
Kris_Poland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 18:08   #2
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał Kris_Poland Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie moje nagranie, ale mocno drastyczne
...
Dzięki za linka.
Polecam ich cały kanał, to filmiki z polskich dróg:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niektóre to skrajna głupota, brak słów by to nazwać.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 18:25   #3
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał Kris_Poland Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie moje nagranie, ale mocno drastyczne

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

myślę ze kierowca uspokoił sie na dłuższy czas i przemyślał sobie sens życia...
Na tym wideo, gdzies pod koniec jest akcja "Sharen z campingiem wyprzedza". Nie wiem czy autor mixu to wlasnie mial na mysli, ale ladnie kolesia schlodzilo na koniec volvo. Niestety na drogach w bardzo nielicznych przypadkach da sie wyegzekwowac prawo. Ale widac po komentarzach pod wideo, ze wsrod kierowcow jest wielu "ekspertow", ktorzy nie pamietaja, ze nalezy umozliwic dokonczenie manewru wyprzedzania. To ze tir jechal na tempomacie go nie usprawiedliwia.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 22-04-2017 o 18:33
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 21:00   #4
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Mówisz o czerwonej Scanii z naprzeciwka ??? Ma wcisnąć hample do podłogi bo jakiś idiota wyprzedza w deszczu jadąc setkę ?

Czy cysternę - zresztą ... komentarz ten sam co powyżej, nie wolno przyspieszać będąc wyprzedzanym - a gość jedzenie stałą prędkością.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 21:08   #5
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Jest gdzieś w PORD napisane, że musisz za samochodem trzymać odległość bezpieczna . Jeżeli już nie trzymasz bo jedziesz jak ciota na zderzaku ( tego nie ma w PORD) to masz obowiązek ( to już pisze) umożliwić wyprzedzając emu pojazdowi dokończenie manewru wyprzedzania nawet poprzez zjechanie do prawej krawędzi jezdni jeżeli jest taka możliwość.
Było o tym w temacie " zbyt blisko jadące pojazdy - problem z wyprzedzeniem "
Oczywiście wyprzedzanie na ciągłej czy na górce to inna bajka.
Ale podejrzewam że nawet jeśli ktoś wyprzedza mnie na linii ciągłej i chce przede mnie wjechać, a ja mu tego nie umożliwie jadąc zbyt blisko drugiego pojazdu , a dojdzie do wypadku i ktoś mi udowodni że tak zrobiłem, np na kamerce , to pewnie ja za to beknę
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 22:40   #6
Kris_Poland
ford::advanced
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 03-08-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tym wideo, gdzies pod koniec jest akcja "Sharen z campingiem wyprzedza". Nie wiem czy autor mixu to wlasnie mial na mysli, ale ladnie kolesia schlodzilo na koniec volvo. Niestety na drogach w bardzo nielicznych przypadkach da sie wyegzekwowac prawo. Ale widac po komentarzach pod wideo, ze wsrod kierowcow jest wielu "ekspertow", ktorzy nie pamietaja, ze nalezy umozliwic dokonczenie manewru wyprzedzania. To ze tir jechal na tempomacie go nie usprawiedliwia.
akurat w tym przypadku to sharana wina, porywal sie na wyprzedzanie a nie mogl, w zasadzie ciagnac taki zestaw przy okolo 100 i cos mu wyraznie nie szlo
powienien zaniechac manewru

kierowaca ciezarowy jechal swoje i nie musi nianczyc klaba w szaranie
a mu sie wlasnie za to oberwalo... nieslusznie

Volvo do zgloszenia, pomijam fakt ze cyknol poboczem, czy awaryjnym pasem, ale niech odpowiada za ladunek w tirze, nie kazdy wiezie kartofle, niektorzy nabiał, jogorty i cus jednak moze sie poprzewracac

Bump:
Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest gdzieś w PORD napisane, że musisz za samochodem trzymać odległość bezpieczna . Jeżeli już nie trzymasz bo jedziesz jak ciota na zderzaku ( tego nie ma w PORD) to masz obowiązek ( to już pisze) umożliwić wyprzedzając emu pojazdowi dokończenie manewru wyprzedzania nawet poprzez zjechanie do prawej krawędzi jezdni jeżeli jest taka możliwość.
Było o tym w temacie " zbyt blisko jadące pojazdy - problem z wyprzedzeniem "
Oczywiście wyprzedzanie na ciągłej czy na górce to inna bajka.
Ale podejrzewam że nawet jeśli ktoś wyprzedza mnie na linii ciągłej i chce przede mnie wjechać, a ja mu tego nie umożliwie jadąc zbyt blisko drugiego pojazdu , a dojdzie do wypadku i ktoś mi udowodni że tak zrobiłem, np na kamerce , to pewnie ja za to beknę
no wlasnie jak zyc? jak widze wiekszy zestaw i 2-3 osobowki zbite do siebie jak pociag gdzie nie ma palca gdzie wlozyc to jak wyprzedziec?

pomiedzy nie ma gdzie sie wcisnac? a z kolei 20-30metrow czyli ciezarowka + 2-3 osobowki to juz za duzo jak na jeden strzał przy mało sprzyjających warunkach,
Kris_Poland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 23:12   #7
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

No tak wina po obu stronach . Ci jechali jeden za drugim zbyt blisko , a ten źle ocenił sytuację. Choć finalnie prawdopodobnie byłaby wina wyprzedzającego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 00:18   #8
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał Kris_Poland Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kierowaca ciezarowy jechal swoje i nie musi nianczyc klaba w szaranie
a mu sie wlasnie za to oberwalo... nieslusznie
Nie dowiemy sie jak bylo naprawde.
Ale nie wiemy w jakiej sytuacji sharan zaczal wyprzedzac. Moze w tym momencie ciezarowka jechala wolniej i zaczela przyspieszac? Zauwaz sie video sie zaczyna jak sharan jest juz wystaje z przodu a wiec jakos sie tam dostal. A moze kierowca sharanem sie faktycznie porwal na wyprzedzanie a nim wyprzedzil pojawilo sie wzniesienie i mu auto spuchlo...
Tyle, ze w takim przypadku wyprzedzany powinien umozliwic zakonczenie wyprzedzania.
I nie ma to zadnego zwiazku z nianczeniem. Normalne, wymagane zachowanie aby zachowac plynnosc ruchu i bezpieczenstwo.

Mozna sugerowac, ze sharan powinien zwolnic i sie schowac za tirem. Ale co jesli za nim w lewym pasie sie naskladalo wiecej aut (a moglbym sie zalozyc ze tak bylo)? A co jesli w tym momencie i za samym tirem byl sznurek innych aut? I co? wg ciebie kierowca kazdego z nich nie ma obowiazku "nianczyc klaba"
Wystarczy odrobina wyobrazni.

A tak btw co znaczy "nianczyc klaba"? Rozumiem ze ma to byc cos obrazliwego. Jednak ten ci nic nie zrobil wiec skad w tobie tyle nienawisci?
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 23-04-2017 o 00:38
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 01:17   #9
Kris_Poland
ford::advanced
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 03-08-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

FAKT NIE dowiemy sie, po sieci krążą nagrania tirowców jak kolesie w osobówkach ich hamuja do zera, wyskakuja z pala, a to tylko efekt końcowy, skad sie wziol?

bo pan szanowny TIRolot postanowił wyprzedzać, blokując osobówkę, która
np: jedzie przepisowo 140, zazwyczaj ciągnie więcej... i jak tu sie nie ******

podobna sytuacje każdy z nas ma... kiedy ktoś ma w du... to i wpada na lewy
zmuszając do schamowania na tarczach o co najmniej 40-60km/h
prędkości sa masakryczne, a czyjaś bezczelność tutaj po prostu wymaga kary z niebios

tak wiem sharan może uczciwie podchodził do zamiarów wyprzedzania
ale może nie uwzględnił wielu warunków, wiatru, drogi ze pod górkę,
ze nie ten bieg i juz nie pójdzie, a jak widać juz nie mógł

wiec sie po co porywać z kijem na motykę ?
zaraz powiesz ze takie realia ze to polska, ktoś wyprzedza i za nim
juz 2 klientów na lewym ciągnie

przecież to ich problem, prawnie sa udupieni
gość w szaranie sie przeliczył

życie drogocenne, ale jak dojdzie co do czego to niańczenie wychodzi nie zdrowo
bo wówczas wychodzą fakty na wierzch i odpowiedzialność za czyny

Bump:
Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dowiemy sie jak bylo naprawde.
Ale nie wiemy w jakiej sytuacji sharan zaczął wyprzedzać.
wiec sadzisz ze nieodpowiedzialnie podszedł do manewru ? stwarzajac zagrożenie?

co do tego ma sytuacja? wylodowal tam bo Black Howk go zrzucil ?
czy sam sie prosił o pogardę i pośmiewisko.. sharan może uciągnie swoja bude
ale dodatkowe co najmniej 300-500kg robi roznice,

kompletnie nie rozumiem dlaczego camper wyprzedza? to niespotykane
i ryzykowne

pomijając fakt rybiego ogona

Ostatnio edytowane przez jvc ; 23-04-2017 o 13:24 Powód: wulgaryzmy
Kris_Poland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 10:32   #10
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

jesli nie rozumiesz to jakim prawem wydajesz werdykt uzywajac slow "pogarda" czy "posmiewisko"
Napisalem ci przynajmniej 2 sytuacje, ktore mogly sie zdarzyc a ktorych nie musial kierowca sharana przewidziec. wlacznie z tym, ze tir mogl przyspieszac bedac juz wyprzedzanym. Co jeszcze potrzebujesz?

Na podstawie wideo wiemy, ze sharan prawie wyprzedzil tira a w tej sytuacji kierowca tira powinien go wpuscic, szczegolnie widzac problem jaki powstal (tu sobie mozna wyobrazic 2 sznury aut za ta para). I to bez wzgledu na to jesli sharan popelnil wykroczenie (max predkosc z canperem) czy nie. A zamiast tego zlosliwie sobie z nim pogrywal.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 23-04-2017 o 10:35
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.