Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2010, 07:29   #11
jan123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Focus Mk2 Wyciek koło wtrysku!

Cytat:
Napisał marekki_2004 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie w okolicach wtrysków zbiera się olej silnikowy i niestety nie jest to złudzenie....

Co do wycieku ze szpilek wtryskiwacza:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
MAREKKI 2004
Silikon, klej itp trzymają, ale nie tylko w 2 wtryskach.
Pisałem o tym wcześniej. Wpadłem na pomysł, ale nie robiłem jeszcze, żeby pod szpilki włożyć podkładki miedziane, ale bardzo cienkie. Znalazłem w necie h=0.4 mm, choć słyszałem też, że jest blacha 0.2 mm. To z kolei może podnieść wtrysk, więc nie wiem, czy nie trzeba będzie taką samą podłożyć pod wtrysk. Razem z tą gumową pod kołnierzem trzymającym. No bo co innego zrobić, kurtka na wacie...


Ostatnio edytowane przez jan123 ; 07-09-2010 o 07:36
jan123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2010, 10:01   #12
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Focus Mk2 Wyciek koło wtrysku!

w piątek jestem umówiony po raz kolejny z moim mechaniorem w celu uszczelnienia szpilek wtryskiwaczy. Dam znać czy u mnie pomogło.
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2010, 19:42   #13
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Focus Mk2 Wyciek koło wtrysku!

no to szpilki wtryskiwaczy uszczelnione, z tymże mój mechanik nie zrobił tego na klej do śrub, czy też silikon lecz na specjalną pastę uszczelniającą, którą nabył w ASO.
Nie chce zapeszać ale na razie sucho....

Pytałem również czy to ostatnia możliwość wyeliminowania wycieku (po wymianie podkładek wtrysków, uszczelnieniu ich szpilek, wymianie uszczelek pokrywy zaworów i kolektora ssącego): podobno zdarzają się przypadki mikropęknięć samego kolektora ssącego i jak dalej będzie ciekło trzeba będzie go ściągnąć i sprawdzić jego szczelność.
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2010, 07:45   #14
jan123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Focus Mk2 Wyciek koło wtrysku!

Cytat:
Napisał marekki_2004 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to szpilki wtryskiwaczy uszczelnione, z tymże mój mechanik nie zrobił tego na klej do śrub, czy też silikon lecz na specjalną pastę uszczelniającą, którą nabył w ASO.
Nie chce zapeszać ale na razie sucho....

Pytałem również czy to ostatnia możliwość wyeliminowania wycieku (po wymianie podkładek wtrysków, uszczelnieniu ich szpilek, wymianie uszczelek pokrywy zaworów i kolektora ssącego): podobno zdarzają się przypadki mikropęknięć samego kolektora ssącego i jak dalej będzie ciekło trzeba będzie go ściągnąć i sprawdzić jego szczelność.
Daj znać za jakieś 10 kkm.
Dzwoniłem do ASO, w którym uszczelniali mi wtrysk z reklamacją i zapytałem o szpilki. Ichniejszy Fachowiec zaproponował uszczelnienie klejem do misek olejowych twierdził, że jest to skuteczne. Może to ta sama pasta? Powiedział, że istnieje jeszcze możliwość zaspawania nieszczelności w pokrywie głowicy czy gdzieś tam, ale to może kosztować 3-4 tys. PLN. "TOTALNY KOSMOS"

Ostatnio edytowane przez jan123 ; 15-09-2010 o 07:51
jan123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 21:59   #15
dinli
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2010
Skąd: MAŁOPOLSKA
Model: FOCUS II KOMBI
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Re: Focus Mk2 Wyciek koło wtrysku!

Witajcie
Ja tez mialem potezny problem z wyciekiem (laniem wtryskow) ogromny smród w kabinie-masakra.
Wyciagneli wtryski i wymienili jakies gumki, uszczelki miedziane oraz jakies plastikowe podkładki kupione w komplecie w serwisie Forda (faktycznie).I jeszcze wiecej lały.Wróciłem po 3 dniach ze jeszcze wiecej leja.
Okazalo sie za jak zakłada sie gumki z wtryskami raz to nie mozna pozniej wtrysk jeszcze raz wyciagnac i te same gumki zalozyc.Poprostu sa jednorazowe.
BARDZO WAZNE !!!
Teraz spokuj cisza nic sie nie dzieje nie leja.Zrobiłem ok 300 km.
Koszt robocizny z czesciami 300 zł.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez dinli ; 17-12-2010 o 22:09
dinli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 07:28   #16
gloraf
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-06-2011
Skąd: CBR
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1,6 TDCI (85kW/115 KM)
Rocznik: 2014
Postów: 35
Domyślnie Odp: Focus Mk2 Wyciek koło wtrysku!

też miałem "smołe" wokół wtrysków, mechanior wszytsko mi wyczyścił, ładnie pieknie, wymienił wszystkie podkładki pod wtryskami, uszczelkę pod pokrywą zaworów, uszczelkę pod kolektorem i dalej "wielka kupa" po 650 km pojawiło się zapocenie, na jednej ze szpilek między szpilką podkładką a uchem od wtrysku, oby wystarczyło dokręcić/uszczelnić szpilkę jakimś silikonem - pastą
ps. Wogóle jest ktoś kto nad tym zapanował?????
Ciekawi mnie jak ten sam silnik zachowuje się w francuzach???
gloraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 17:35   #17
Damian
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2010
Model: A
Silnik: B
Rocznik: C
Postów: 96
Domyślnie Odp: Focus Mk2 Wyciek koło wtrysku!

Cytat:
Napisał gloraf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawi mnie jak ten sam silnik zachowuje się w francuzach???
Tak samo się zachowuje.
Damian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2011, 10:20   #18
gloraf
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-06-2011
Skąd: CBR
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1,6 TDCI (85kW/115 KM)
Rocznik: 2014
Postów: 35
Domyślnie Odp: Focus Mk2 Wyciek koło wtrysku!

Cytat:
Napisał gloraf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
też miałem "smołe" wokół wtrysków, mechanior wszytsko mi wyczyścił, ładnie pieknie, wymienił wszystkie podkładki pod wtryskami, uszczelkę pod pokrywą zaworów, uszczelkę pod kolektorem i dalej "wielka kupa" po 650 km pojawiło się zapocenie, na jednej ze szpilek między szpilką podkładką a uchem od wtrysku, oby wystarczyło dokręcić/uszczelnić szpilkę jakimś silikonem - pastą
ps. Wogóle jest ktoś kto nad tym zapanował?????
Ciekawi mnie jak ten sam silnik zachowuje się w francuzach???
Przeleciałem prawie wszytskie fora o francuzach i wg tej lektury zostało mi tylko uszelnienie szpilek..........
gloraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2011, 11:30   #19
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Focus Mk2 Wyciek koło wtrysku!

Cytat:
Napisał gloraf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeleciałem prawie wszytskie fora o francuzach i wg tej lektury zostało mi tylko uszelnienie szpilek..........
przeczytaj moje wcześniejsze posty, u mnie powodem wycieku oleju koło wtrysków okazał się pęknięty plastikowy pierścień kolektora ssącego dociskający uszczelkę kolektora.
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2014, 21:35   #20
mati001235
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2014
Model: Ford focus
Silnik: 1.6TDI 109km
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Focus Mk2 Wyciek koło wtrysku!

Witam

mam problem

W okolicach wtrysków jest mokro (maż czarna oraz woda pewnie ropa)
Dodatkowo na zewnątrz samochodu śmierdzi ropą.

Na ciepłym silniku jest problem z odpalaniem na zimnym ok.

Rośnie poziom oleju na bagnecie poziom płynu chłodzącego bez zmian,

Co moze być przyczyną czy do wymiany są wtryski mimo pozytywnego wyniku na przelewówce (domowy sposób ze zbiorniczkami)

Jeżeli do wymiany są wtryski to warto kupić używane za ok 500-600zł komplet które są sprawdzone na stole czy lepiej oddać swoje do regeneracji
mati001235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.