Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2015, 00:56   #1
venom069
ford::beginner
 
Avatar venom069
 
Imię: ToMasz
Zarejestrowany: 31-05-2015
Skąd: Legnica
Model: Fokus mk1 FL
Silnik: 1.8 tdci 115koni
Rocznik: 2003 kombi
Postów: 24
Domyślnie Kontrolka swiec zarowych zapala sie w trakcie jazdy

Witajcie.
Odpalam autko normalnie bez problemu ruszam. Od predkosci 80 wzwyż musze delikatnie spokojnie dodawac gaz, nie moge mu depnac mocniej, zapala sie kontrolka odpowiadajaca za swiece zarowe i mryga na zólto. Na autostradzie u niemcow lekko pod gorke dojezdzam do tira chce go łyknac i depnac ze 100 na te 120km padaka brak mocy. W takiej sytuacji, zeby bylo normalnie musze wylaczyc silnik i ponownie odpalic go w biegu bez zatrzymywania sie. Zauwazylem ze jesli kontrolki nie zgasna po zaplonie to nie moge dodac ani troche gazu bo kontrolka dalej bedzie migac. Jezdze tak od ok. 1.5 roku zaczyna mnie to dobijac. Dodam ze wymieniana byla pompa paliwa oraz wtryski, czyszczony bak z ukladem paliwowym przez poprzedniego wlasciciela (szwagra) przed wymianami wiem ze tez tak sie dzialo . Za mojego posiadania wymienilem glowna skrzynke bezpiecznikow pod kierownica również jest dwumasa sprzegło wysprzeglik wymienione.
Wydaje mi sie że to moze byc problem ze zlym dozowaniem mieszanki paliwa i powietrza-spalin przy wiekszych predkosciach "comonrail" czy "czujnik zawor EGR".
jakies pomysly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ???


Ostatnio edytowane przez venom069 ; 01-06-2015 o 01:25 Powód: poprawa tekstu
venom069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2015, 15:14   #2
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Błędy na kompie sprawdzałeś, czy tak w ciemno wymieniasz? Jest kontrolka, musi być błąd.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2015, 21:23   #3
venom069
ford::beginner
 
Avatar venom069
 
Imię: ToMasz
Zarejestrowany: 31-05-2015
Skąd: Legnica
Model: Fokus mk1 FL
Silnik: 1.8 tdci 115koni
Rocznik: 2003 kombi
Postów: 24
Domyślnie Odp: Kontrolka swiec zarowych zapala sie w trakcie jazdy

Znaczy sie szwagier zalal jakas lipna rope dostaly sie syfy do zbiornika, wtryski poszly i pompe wymienic musieli no i czyscili caly uklad paliwowy.

Reszte ja wymieniam na slepo bo robilem diagnostyke komputerowa w holandii i powiedzieli ze nic nie wykazuje bledow. Zdziwilo mnie bo powinien mi podac chociaz jeden numery bledu, chyba ze stary program do foczki mial? Albo polecial w H... zemna.

Jesli chodzi o dwumase, wysprzeglik, sprzeglo to wymienilem caly komplet od razu co by dwa razy mechanik nie musial tam zagladac a żempoliła dwumasa podczas postoju na puszczonym sprzegle miala jakies 2-2,5cm luzu.

Myslisz kolego zeby isc powturnie na diagnostyke w PL bo w tej chwili jestem na miejscu???
venom069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 09:53   #4
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Zrób, zrób. Ale nie u mietka z kompem na win98, tylko u kogoś z dobrym sprzętem(nie koniecznie ASO, tam też pracują bałwany) i niech szuka. Coś musi generować błąd, więc na kompie musi być cokolwiek zapisane.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 12:23   #5
Jaro100
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Model: Focus
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 67
Domyślnie Odp: Kontrolka swiec zarowych zapala sie w trakcie jazdy

A sprawdzałeś czujnik kąta skrętu?, nie zawadzi sprawdzić, może on generuje błąd przy wyprzedzaniu?.
Jaro100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 19:23   #6
Focus 1.8 TDDI, 2003
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-05-2015
Skąd: Ełk
Model: Ford Focus 1.8 TDDI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Kontrolka swiec zarowych zapala sie w trakcie jazdy

Nie kombinujcie, miałem to samo na trasie Holandia- Polska. W Niemczech pierwszy raz spadły obroty, nie gasł, ale nie reagował na pedał gazu, oczywiście migająca kontrolka świec żarowych. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu na jakiś czas wracało do normy, czasami zrobiłem 20km, a czasami resetowałem 4 razy na kilometr, auto obciążone miałem po dach. Przyczyna PEDAŁ GAZU, najprawdopodobniej starte ścieżki w potencjometrze. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Focus 1.8 TDDI, 2003 ; 02-06-2015 o 19:33
Focus 1.8 TDDI, 2003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2015, 00:03   #7
venom069
ford::beginner
 
Avatar venom069
 
Imię: ToMasz
Zarejestrowany: 31-05-2015
Skąd: Legnica
Model: Fokus mk1 FL
Silnik: 1.8 tdci 115koni
Rocznik: 2003 kombi
Postów: 24
Domyślnie Odp: Kontrolka swiec zarowych zapala sie w trakcie jazdy

Szwagier mi mowil ze pedal byl kiedys wymieniany chcialem sprawdzic zdejmowalem i zagladalem na te cale sciezki wygladaly dobrze, postaram sie z kims na chwile zamienic i sprawdzic czy zeczywiscie to pedal gazu za duzo juz wlozylem w auto nie chce robic niepotrzebnych kosztow z reszta jak kazdy.

Bump:
Cytat:
Napisał Jaro100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprawdzałeś czujnik kąta skrętu?, nie zawadzi sprawdzić, może on generuje błąd przy wyprzedzaniu?.
Co to jest, gdzie sie znajduje???
venom069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2015, 10:13   #8
Jaro100
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Model: Focus
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 67
Domyślnie Odp: Kontrolka swiec zarowych zapala sie w trakcie jazdy

Przepraszam, czujnik jest W MK2 nie spojrzałem na opis.
Jaro100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 19:24   #9
mirkus1
ford::amateur
 
Imię: mirek
Zarejestrowany: 21-12-2014
Skąd: Oświęcim -Brzezinka
Model: ford fokus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kontrolka swiec zarowych zapala sie w trakcie jazdy

Ja też mam nieraz problem z kontrolką świec żarowych w silniku 1,8tdci ale mi pokazało błąd czujnika spalania stukowego który nie wiem czy jest bo jedni mówią że jest , a drudzy że niema. A dodam jeszcze że rzadko się zapala ta kontrolka \ ostatnio z pół roku temu [przeważnie na postoju]\ Ale kiedyś gadałem z jednym mechanikiem i powiedział że może to być źle zakodowany 1 wtrysk,nie wiem czy to to ale może? . Proszę o jakąś rade
mirkus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2015, 12:52   #10
rudy300
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-02-2015
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus Mk 1
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Kontrolka swiec zarowych zapala sie w trakcie jazdy

Witam , mam to samo. W czasie jazdy na ciepłym silniku mocniejsze dodanie gazu powoduje spadek mocy, włączenie kontrolki świecy żarowej i zero reakcji na dodawanie gazu. Po ponownym uruchomieniu silnika działa wszystko działa normalnie do następnego przyspieszenia - przypadłość niezależna od prędkości.
rudy300 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.