Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2009, 21:11   #1
Qubaro
ford::beginner
 
Avatar Qubaro
 
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: TST / TKI
Model: Mondeo III
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Cofnięty licznik

Witam,

jutro wybieram się oglądać pierwszego MkII.
Nasunęło mi się pytanko. Czy można, gołym okiem, zauważyć że licznik był cofany?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Qubaro

Qubaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2009, 21:14   #2
dyha
ford::advanced
 
Avatar dyha
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: KR / KMY
Model: Skoda Octavia II FL
Silnik: 1,9 TDi
Rocznik: 2009
Postów: 360
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Tak, jeśli masz doświadczenie i potrafisz obiektywnie ocenić zużycie eksploatacyjne takich elementów jak kierownica, lewarek, siedzenia itp.
__________________
BYŁ: Ford Focus kombi 1,6 16V ZETEC 2002r MKI FL (5 lat razem)
JEST: Skoda Octavia combi 1,9 TDi 2009r FL
dyha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2009, 23:13   #3
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Gdzieś czytałem na forum,że po cofaniu licznika cyferki są rozbiegane,a powinny stać równiutko w szeregu.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2009, 23:29   #4
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Cool Odp: Cofnięty licznik

Cytat:
Napisał Qubaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

jutro wybieram się oglądać pierwszego MkII.
Nasunęło mi się pytanko. Czy można, gołym okiem, zauważyć że licznik był cofany?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Qubaro
MkII to samochod prawie 10-cio letni tak więc jakieś (orientacyjnie) 150 - 200 tys km powinien mieć. jak będzie miał dużo za mało tzn że sprzedawca coś kombinował z przebiegiem ..........
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2009, 23:56   #5
Qubaro
ford::beginner
 
Avatar Qubaro
 
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: TST / TKI
Model: Mondeo III
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie

Cytat:
Napisał dyha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, jeśli masz doświadczenie i potrafisz obiektywnie ocenić zużycie eksploatacyjne takich elementów jak kierownica, lewarek, siedzenia itp.

Zgadzam się w 100% ale (jak zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) jest małe ale...

Spotkałem się z przypadkami gdzie "sprzedawcy" a raczej handlarze wymieniali wymienione przez Ciebie elementy na mniej zużyte.

Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzieś czytałem na forum,że po cofaniu licznika cyferki są rozbiegane,a powinny stać równiutko w szeregu.
Dzięki za wskazówkę, to może się ona okazać bardzo wartościowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 11-03-2011 o 17:23 Powód: Regulamin punkt21
Qubaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 10:11   #6
czuczu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2007
Skąd: Czerwionka
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Jeszcze jedno, jeżeli coś było majstrowane przy liczniku i był on niedokładnie złożony (a trzeba to zrobić faktycznie dokładnie) to licznik kilometrów się blokuje i stoi w miejscu, natomiast licznik dziennych kilometrów kręci się normalnie. Możesz to zauważyć podczas jazdy próbnej.
__________________
Dotychczasowy garaż:
2xFiat 126p
Polonez 1,6
Volkswagen golf II 1,6 GTD
Ford Mondeo '99 1,8+LPG
Opel omega 2,5 td
Ford Mondeo '97 1,8 TD
Ford Mondeo '02 2,0 TDCi
czuczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 10:38   #7
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,054
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Cytat:
Napisał luckmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MkII to samochod prawie 10-cio letni tak więc jakieś (orientacyjnie) 150 - 200 tys km powinien mieć. jak będzie miał dużo za mało tzn że sprzedawca coś kombinował z przebiegiem ..........
Oj nie zgodzę się. Popatrzcie na mondki mk3 z lat 2001-2003. To one mają takie przebiegi. MK2 powinno mieć pod 300 tys. szczególnie jeśli jest sprowadzony z zachodu. Tam nie kupują auta, żeby stało w garażu. Mój wujek się śmiał kiedyś, ile to ludzi wierzy w przebiegi aut 10 letnich z zachodu w granicach 150 tys...

Mam cofany licznik, więc powiem co można zauważyć (oczywiście nie ja cofałem). Potwierdzam nierówno stojące cyferki głównego przebiegu. W dodatku aby rozebrać licznik, trzeba ściągnąć wskazówkę prędkościomierza, której niemożliwe jest potem zamontowanie idealnie, bo nie ma ząbków, tylko jest płynna regulacja. Skutkuje to złym wskazaniem licznika, które łatwo sprawdzić, ponieważ wiadomo, że MK2 w silniku 1.8TD na 5 biegu przy 2tys RPM powinien mieć idealnie 90 kmh na liczniku. Nie wiem jak jest w benzyniakach, tą daną wiem, bo miałem MK1 i tam tak było. Inne wartości oznaczają, że wskazówka jest źle założona i coś było grzebane. Mi pokazywało prawie 100 kmh jak kupiłem auto i potem próbowałem to naprawić, teraz jest około 92 kmh ale nie sposób założyć to idealnie. Cofany licznik nie oznacza od razu problemów z samochodem. Nie wiem ile mój ma przebiegu ale podejrzewam, że około 300 tys i nie mam z silnikiem żadnych problemów. Sprzęgło się skończyło przez ten przebieg, a silnik chodzi dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie ma mondeo mk2 z przebiegami 150 tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD

Ostatnio edytowane przez peterpz ; 07-03-2009 o 10:42
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 10:51   #8
Qubaro
ford::beginner
 
Avatar Qubaro
 
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: TST / TKI
Model: Mondeo III
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Cytat:
Napisał peterpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie ma mondeo mk2 z przebiegami 150 tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

myślę że masz dużo racji. Licząc, że ktoś przejeździł roczne nawet te 20tyś
to już wychodzi blisko 300 tyś dla 13-latka.
Qubaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 12:53   #9
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Moje kupiłem w listopadzie 2007 i miało wtedy przejechane 150tys właśnie no i dochodziło mu 10 lat. Licznik na 99% procent nie był cofany bo przy 90km/h mam idealnie 2tys obrotów. Wstazówki odbijaja dobrze, liczniki kilometrów chodzą płynnie i nie zacinaja się. Auto kupione od gościa który jedził nim dwa lata a wcześniej sprowadził je z niemiec.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 13:05   #10
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Nie ma reguły na przebieg.Mam dwa mondki.Jednym jeżdżę ja i robię ok.20000 rocznie, drugiego ma moja żona i ona zrobiła 20000 w cztery lata.Mondek którego kupowałem w landach należał do nauczyciela,który na co dzień jeździł do pracy małym peugeotem,a mondka używał od święta z rodziną.Dlatego wierzę w przebieg jaki jest nakręcony(obecnie 182000).Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.