Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2014, 13:35   #1
maymall
ford::average
 
Avatar maymall
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-06-2014
Model: Ford Focus mk2 FL, 5d
Silnik: 1.6 SIGMA Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Przebarwienia elementu konsoli : panel srebny środkowy

Jakiś czas temu przy rutynowym czyszczeniu samochodu jak zwykle na koniec konsolę , tunel środkowy ze schowkiem, oraz boczki drzwi pokryłem środkiem nabłyszczającym – konserwującym. W tym przypadku był to chyba PLAK i standardowo przetarłem. Jednak jak się później okazało że wokół gniada tzw. ( zapalniczki) i jeszcze w innym miejscu nie dokładnie wyczyściłem. Zostały wokół tego miejsca ciemne odbarwienia odróżniające się od fabrycznej srebrnej powierzchni panelu tunelu środkowego. Próbowałem to miejsce przeczyścić innymi środkami mało inwazyjnymi aby nie pogorszyć sprawy , jednak nic to nie dało. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem żeby jakiś produkt odbarwił element tapicerki. Wiele lat używam produkty markowe, przynajmniej średniej półki i PLAK nie sprawiał problemu. Może ktoś z Was ma receptę jak zregenerować i odświeżyć ten srebrny panel ??? Załączam zdjęcie z owym przebarwieniem ( ryski obok związane są ze zwykłym zużyciem elementu i wyglądają na fotografii dosadniej niż to jest w realu)

ford tunel gif.jpg


Ostatnio edytowane przez maymall ; 21-09-2014 o 19:06
maymall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2014, 16:16   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Przebarwienia elementu konsoli : panel srebny środkowy

Też mam plamy od plaka. Raczej nie do usunięcia, takiego kupiłem. Mam jeszcze gorzej, plamy na radiu FX. Kolejna wpadka Forda, kiepska farba reaguje z plakiem. Ostrzeżenie dla innych ! ! ! Środkową, srebrną konsolę czyścimy tylko szmatką zwilżoną wodą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG1899.jpg (52.1 KB, 101 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG1902.jpg (61.3 KB, 92 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG1903.jpg (54.8 KB, 86 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG1907.jpg (53.1 KB, 85 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG1909.jpg (45.7 KB, 76 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 21-09-2014 o 17:38
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2014, 18:01   #3
Cynamonowy
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-07-2014
Skąd: Żory
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Przebarwienia elementu konsoli : panel srebny środkowy

Również ma ten problem. A jakby tak wyciągnąć całą konsole i przemalować tylko co z radiem?
Cynamonowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2014, 18:34   #4
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Panowie, to chyba nie problem z tworzywem, a z plakiem. Ja mam plamy na czarnych elementach, podchodzą pod fioletowy kolor, wygląda to słabo. Z ramką konsoli środkowej nie ma reakcji, ale deska, elementy na drzwiach już mi się odbarwiły. Pomagam sobie sprayem do kokpitów z czarnym pigmentem i jakimś środkiem do konserwacji na bazie wosku, efekt jest, ale do pierwszego mycia/mocniejszego przetarcia. Ja nie wiem co ten plak dodał do tego środka, ale to nie jest dawny plak, który pamiętam. Byłem wierny k2, zachciało mi się plaka, no i mam....
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2014, 18:36   #5
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Przebarwienia elementu konsoli : panel srebny środkowy

Cytat:
Napisał Cynamonowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko co z radiem?
Panel radia do wymiany, naniesione napisy. Po zdjęciu ramki są spore zacieki na owalu, tam dostał się plak i nie był wytarty na świeżo. Mam wrażenie, że farba naniesiona przez Blaupunkt/Bosch, mimo takiego samego odcienia, jest bardziej wrażliwa na odbarwienie (wyraźniejsze ślady).

Bump: mojmistrz to nie jest problem z tworzywem. Tam jest na plastik naniesiony lakier, która się odbarwia.

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 21-09-2014 o 18:59
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2014, 19:28   #6
maymall
ford::average
 
Avatar maymall
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-06-2014
Model: Ford Focus mk2 FL, 5d
Silnik: 1.6 SIGMA Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Przebarwienia elementu konsoli : panel srebny środkowy

Do radek70 masz tego samego typu przebarwienia co ja. Wydaje mi się że producenci kosmetyków samochodowych stosują coraz bardziej agresywne środki chemiczne w swoich produktach. Tworzywo wydaje się w tych punkach przeżarte i srebrna powłoka odbarwiona. Wydaje mi się że jest to nieodwracalne. Myślę jeszcze to delikatnie spolerować preparatem do woskowania nadwozia, lub mleczkiem do mebli. Zrobię małą próbę. Co do malowania konsoli to czasochłonne , kosztowne i trzeba dobrać odpowiedni odcień. Trzeba malować wszystkie elementy żeby wyglądały jednakowo a to robota tylko dla zaawansowanych amatorów albo lakiernika. Efekt końcowy z lekkim połyskiem na pewno by był znakomity. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko by to wyglądało jakby golasa z „floty” ze wszystkimi fabrycznymi czarnymi elementami na siłę przemalować do bogatszej wersji. Tak na przykład następny kupujący mógłby pomyśleć.
maymall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2014, 19:51   #7
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Przebarwienia elementu konsoli : panel srebny środkowy

Cytat:
Napisał maymall Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do radek70
Robert, twój post przypomniał mi o temacie odbarwienia. Ci co wsiadają do auta tego nie widzą, ale ja tak. Jestem pedantem, lubię rzeczy idealne, ale takiego zastałem. Z czasem życie nauczyło mnie iśc na kompromis i pewne rzeczy pomijac. Nauczka dla Innych, żadnych plaków, tylko woda i detergent Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 22-09-2014 o 18:38
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.