Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2013, 18:13   #1
poletko
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-11-2013
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odpowietrzenie układu paliwowego

Witam

czy ktoś mógłby opisać jak odpowietrzyć układ paliwowy w foce 1,8 tdci 115KM. Niestety nie udało mi się znaleźć konkretnej procedury a wszystkie wypowiedzi są bardzo lakoniczne. W aucie wyjęte były wtryski. z tego co zdążyłem się zorientować to nie ma pompki elektrycznej w zbiorniku.

Wyczytałem żeby zamontować dodatkową pompkę ręczna pod powrót przy filtrze paliwa i wyciągać aż pojawi się paliwo bez powietrza.

I teraz tak:

czy to dobry sposób, czy w ten sposób nie zapowietrzy się filtr i co ewentualnie zrobić jeśli już doszło do zapowietrzenia.

Następne moje pytanie to jak podpiąć ta pompkę?

Stojąc przed maską od lewej mamy pierwszy wąż przelotowy który wchodzi w filtr który jest moim zdaniem prawdopodobnie powrotem. Drugi wężyk jest wpinany w filtr na szybkozłączce i jest strzałka wyjście i on dalej idzie do pompy podłączony z lewej strony, Myślę ze to przewód zasilający. 3 przewód wychodzący z filtra całkiem po prawej stronie ma strzałkę do środka a więc wejście i moim zdaniem jest to przewód który idzie do zbiornika i jest przyjściem.

Teraz tak, myślę zdjąć przewód od powrotu całkiem z lewej który idzie do pompy i jest do niej przykręcony z prawej strony, przy filtrze paliwa rozpinając jedną blaszkę mocującą wężyk na króciec i wpiąć tam wężyk z pompką ręczną tak aby kierunek pompowania był od pompy w stronę filtra. Oczywiście przed wpięciem zaleję cała pompkę i wężyk ropą i dopiero podepnę pod króciec wychodzący z filtra. No i pompowanie

Czy lepiej byłoby pompkę podłączyć tylko pod wężyk wychodzący z pompy a króciec przy filtrze zatkać? i pompować do jakiegoś naczynia? a następnie jak przestanie iść powietrze wyjąć pompkę z obwodu zalać strzykawka przewód i podłączyć pod filtr ?

Czy jest inna jeszcze całkiem procedura?

proszę o pomoc

poletko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2013, 18:33   #2
backdel
ford::average
 
Avatar backdel
 
Zarejestrowany: 04-08-2013
Model: Focus Kombi MK1/MK2 srebrny metalik
Silnik: 1.8-TDDI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 188
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

Ja robię najpierw kluczykiem kilka razy zaciągnie i wtedy na starter 3-4 razy i pali.
backdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2013, 18:51   #3
poletko
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-11-2013
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

Cytat:
Napisał backdel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja robię najpierw kluczykiem kilka razy zaciągnie i wtedy na starter 3-4 razy i pali.
ale chyba masz pompkę w baku skoro mówisz o parokrotnym przekręceniu kluczykiem, ja nie mam napisałem wyraźnie, tak to się odpala ale vw a nie forda

w tym sęk że parę osób się tu rozpisuje tak i siak ale nie ma konkretnej procedury, ktoś podawał link do takiego opisu ale niestety nie działa
poletko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 06:12   #4
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

Zalej filtr i kręć rozrusznikiem. Po kilku-kilkunastu próbach powinien zapalić. Możesz spróbować też na samostart albo inny preparat w sprayu. Plak jest popularny.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 09:18   #5
poletko
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-11-2013
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zalej filtr i kręć rozrusznikiem. Po kilku-kilkunastu próbach powinien zapalić. Możesz spróbować też na samostart albo inny preparat w sprayu. Plak jest popularny.
próbowałem plakiem, odpalił i trzymałem kilkanaście sekund ale nie załapał , może za krótko ?

próbowałem jeszcze raz z plaka ale strzeliło w kolektor i boje się że coś spiernicze tym sposobem
poletko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 19:47   #6
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

Spróbuj jeszcze raz. Jeśli nie pociągnie paliwa to pewnie trzeba będzie odkręcić wężyk od wtryskiwacza i kręcić rozrusznikiem aż poleci paliwo.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 20:47   #7
poletko
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-11-2013
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj jeszcze raz. Jeśli nie pociągnie paliwa to pewnie trzeba będzie odkręcić wężyk od wtryskiwacza i kręcić rozrusznikiem aż poleci paliwo.
zaprowadziłem go do chłopaków , odrazu filtr nowy kupiłem, z tego co wiem to zalali filtr i na plaku z 10 minut krecili ale nic nie załapał , czy mozliwe ze zawiesiły sie wtryski ? i co w takim wypadku ? smietnik ?
poletko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 22:09   #8
Bux
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: Focus mkI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 151
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

Kolego dziś odwaliłem manewr odpalania za pomocą plaka, co prawda mój to TDDI ale pewnie procedura się nie różni. Odkręcasz dolot psikasz plak i ktoś kręci, jak odpala musi dodać gazu ale tak by nie przekroczyć 2500 obr (najlepiej to 2000) wiem, że ciężko ale to ok połowy pod pedałem gazu. Nie od razu dobrze zaskoczy mi udało się za 4 razem. Pamiętaj że długotrwałe kręcenie rozrusznikiem nic nie da oprócz możliwości jego padnięcia lub padnięcia aku. Jak odpali musisz trzymać go kilka minut na obrotach ok. 2000. Nie dawaj za dużo plaka lub samostartu byś zaworów nie szukał u sąsiada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Bux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2013, 00:23   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

odpalanie na plaka nie zalanego układu to przyspieszanie zgonu pompy i wtryskiwaczy.
zanim pompa cr zassie paliwo, masakra, w DI nie jest lepiej.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2013, 12:56   #10
Lukasz6
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2012
Model: focus c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 78
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

W swoim rozpinam jak ajbliżej pompy ciśnieniowej zaciągam, szybko spinam a druga osoba kręci dopuki nie załapie. Jak jest jeszcze powietrze to można poluzować nakrędkę przy wtrysku i czekać aż nie będzie powietrza i dokręcić.
Lukasz6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.