Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2013, 16:34   #11
marcusart
ford::amateur
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 22-12-2013
Skąd: Pszczyna
Model: fokus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

Wszystko jest napisane w instrukcji wymiany nowego filtra paliwa bez kombinacji po tej procedurze autko opala jestem świeżo po takiej operacji pod warunkiem że wszystko jest sprawne.

marcusart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2013, 20:23   #12
kiroll
ford::average
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 27-06-2013
Skąd: werbkowice
Model: fokus kombi mk2, mk3
Silnik: 1,8tdci 1,5tdci
Rocznik: 2006,2018
Postów: 88
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

odkręć przewody od wtrysku i kręć rozrusz.. aż dojdzie paliwo i zakreć przewód i tak po kolei każdy wtrysk u mnie zadziałało,powodzenia/
kiroll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2014, 15:16   #13
IZA20
ford::amateur
 
Imię: Izabela
Zarejestrowany: 19-09-2014
Skąd: łódz
Model: ford focus
Silnik: desiel
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Faluja obroty po odpaleniu rano i gaśnie - jakie przyczyny?

Jak odpowietrzyć
silnik diesla?

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 22-09-2014 o 07:08
IZA20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 12:28   #14
sirwiz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2015
Model: FOcus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Silnik nie dostaje paliwa

Witam,

auto sobie jechało i zgasło i nie odpaliło. Pomyślałem sobie, że może filtr paliwa się zapchał, dawno nie był wymieniany. Wyciągnąłem go, dziwnie lekki, włożyłem nowy, nie zalałem paliwem, pokręciłem, w filtrze 0 ropy. Zalałem filtr, odpalił i pochodził 15 minut, zgasł. Filtr znów prawie pusty. Czy dobrze myślę, że to albo zapchany przewód paliwowy, albo pompa paliwa w zbiorniku? Czy coś jeszcze może być tego przyczyną? Skoro odpalił na pełnym filtrze pompa wtryskowa chyba odpada (brak jakichkolwiek alarmów na desce)?
sirwiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 10:13   #15
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

W zbiorniku nie ma pompy. Masz gdzieś nieszczelność w układzie paliwowym i pompa CR nie jest w stanie zassać paliwa ze zbiornika. Możesz podłączyć, nawet prowizorycznie, przeźroczyste wężyki i zobaczyć gdzie pojawia się powietrze.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2016, 19:13   #16
gwiazddka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2009
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Silnik nie dostaje paliwa

Cytat:
Napisał sirwiz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

auto sobie jechało i zgasło i nie odpaliło. Pomyślałem sobie, że może filtr paliwa się zapchał, dawno nie był wymieniany. Wyciągnąłem go, dziwnie lekki, włożyłem nowy, nie zalałem paliwem, pokręciłem, w filtrze 0 ropy. Zalałem filtr, odpalił i pochodził 15 minut, zgasł. Filtr znów prawie pusty. Czy dobrze myślę, że to albo zapchany przewód paliwowy, albo pompa paliwa w zbiorniku? Czy coś jeszcze może być tego przyczyną? Skoro odpalił na pełnym filtrze pompa wtryskowa chyba odpada (brak jakichkolwiek alarmów na desce)?
Chłopaki u mnie jest to samo. Pomóżcie. Wymieniłem pompę pomocniczą (tak zamiennik ale nowy) i dalej nie widać paliwa w filtrze. Powiedzcie co jest. Czy ktoś miał taki przypadek i jak z tego wybrnął. PS Bezpiecznik sprawdziłem jest ok.
__________________
I po latach znów kupiłem tego samego mondka tylko w tddi
gwiazddka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 11:36   #17
wodnik0214
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 26-03-2016
Skąd: Wałbrzych
Model: focus 1.8 TDCI
Silnik: 1,8
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

Odkręcić powoli korek wlewu paliwa jeśli usłyszysz syczenie to masz zapchany odpowietrznik baku i pod ciśnienie wysysa ci paliwo z filtra
wodnik0214 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 20:07   #18
keker1
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-05-2011
Skąd: Stalowa Wola
Model: Ford Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 9
Thumbs up Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

No więc Panowie odnośnie uruchomienia zapowietrzonego układy wtryskowego Focus 1.8 TDCi:
Opis sytuacji: próba przelewowa + regeneracja wtryskiwacza = pomimo zatkania odpiętych przelewów auto nie uruchamia się, pada akumulator, ostateczność hol (zawsze działał) nie daje rezultatu pomimo kilu podejść, przeszperany cały internet i zbierając do kupy najlepszą opcję:
Odpinam powrót (lewy przewód na filtrze) wkładam w jego odpięty koniec strzykawkę (ok 100 ml pojemności fi końcówki nasady strzykawki idealnie wchodzi w przewód, koszt może 5 zł) odsysam paliwo (na początku idzie samo powietrze po chwili paliwo, szybko odpinam zatykając przewód palcem, cofamy strzykawką tak aby powietrze wyszło (zostaje ok 30-40 ml paliwa w strzykawce), drugie podejście odsysamy znów trochę paliwa (mamy już koło 80 ml w strzykawce). szybko zakładamy przewód na swoje miejsce. Odkręcamy przewód idący do pompy (środkowy na filtrze) szybciutko wpinamy strzykawkę aż ściśle i szczelnie obejmie otwór przewodu paliwowego. Druga osoba kręci rozrusznikiem my w tym czasie wstrzykujemy zawartość strzykawki. U mnie 3 x taka sekwencja i Focus ożywa w wielką sobotę ok 19 także radość z zwycięstwa pomimo prawie 12 godzinnej walki ogromna bo miało TO BYĆ OSTATNIE PODEJŚCIE. Oczywiście gdyby nie to że układ naprawdę dostał mocno w tyłek zapowietrzeniem holowaniem zalaniem to podejrzewam że 1 podejście wystarczy. Uważam że można uznać tą metodę za oficjalną najłatwiejszą i najtańszą. Konieczne 2 osoby. P.S. samodzielna regeneracja wtryskiwaczy jest możliwa wymaga jednak starannego podejścia oryginalnych zaworków i kluczy w tym dynamometrycznych (aby było pewne). Do mycia wtrysków można użyć preparatów benzyn w sprayu (np do czyszczenia hamulców)...
keker1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2022, 22:52   #19
bodas
ford::amateur
 
Imię: Bodek
Zarejestrowany: 27-04-2021
Skąd: Poznan
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

Witam, mam to samo, tylko, że mi się skończyło paliwo i po dolaniu (4,5l kanister) nie chciał odpalić, ani normalnie, ani na plaka. Na plaka oczywiście pali, tylko, ze chodzi na 1000 - 1200rpm, czasem wskoczy na 2200-2400 i bez plaka gaśnie. Dolałem kolejne 4L paliwa i próbowaliśmy zaciągnąć. Nic, dymi w czasie zaciągania i mruga kontrolka świec żarowych, nie ma zamiaru zapalić. Ostatecznie, poluzowaliśmy nakrętki wtrysków, żeby zobaczyć choć trochę paliwa, niestety NIC. Filtra jeszcze nie sprawdzałem,... jutro. Dodam, że do dzisiaj auto jeździło bardzo żwawo, miało czasem problem z zapalaniem (trzeba było kilka razy pokręcić lub dłużej kręcić niż normalnie) i dużo paliło bo jakieś 9L/100km po mieście. Ale szło jak burza powiem raz jeszcze.
bodas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 15:55   #20
cymjan
ford::average
 
Avatar cymjan
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 12-02-2014
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 102
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego

Myślę że możesz mieć małą nieszczelność przy filtrze paliwa on jest w najwyższym punkcie i jeżeli jest mała nieszczelność przy nim ,a z prawa fizyki wynika że dostające się powietrze powoduje ucieczkę paliwa do zbiornika i problem z zassaniem . Miałem podobny problem wywaliłem wszystkie złączki i połączyłem na zaciski i spokój . 8 lat
cymjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.