Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2014, 10:42   #31
Darek_P
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 21-07-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Transit Connect
Silnik: 1,6 TDCi 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nowy model 2013

Cytat:
Napisał siwy rs2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Darek_P wrzuc pare zdjec i luknij czy twoj tez niema konserwacji
Dowiedziałem się od kolegi dłużej jeżdżącego FORDem, że bodajże od 2012 roku są stosowane blachy anodowane, które takiej konserwacji nie potrzebują.
Ja się niestety na tym temacie nie znam, zobaczę w rzeczywistości.
Zdjęcia postaram się zrobić, szczególnie sposób rozwiązania przesuwnej kraty, który jest dość ciekawy, choć może nie do końca dopracowany, podobnie, jak wiele innych szczegółów.

Dla pozostałych kolegów, myślących o zakupie. Nadal ciężko się dowiedzieć, co się kupuje w przypadku np. takiej wersji, którą ja jeżdżę, czyli Transit Connect kombi. Wersja wyposażenia jest zgoła inna niż Tourneo Connect kombi, z tego, co wiem obie wersje mogą być krótkie i długie, przy czym nie słyszałem o wersji Transit w wersji 7 osobowej. Transit ma zupełnie inne fotele, niż Tourneo.

Darek_P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2014, 21:57   #32
andy-w
ford::advanced
 
Avatar andy-w
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM/146KM
Rocznik: 2011
Postów: 246
Domyślnie Connect 1.0 - wrażenia z jazdy

Byłem na jeździe testowej Connectem krótkim z silnikiem 1.0 turbo, 100KM.
Na pusto silnik spokojnie daje radę. Jest cicho i komfortowo. Dla mnie jazda prawie wcale nie różniła się od jazdy nową Kugą. Czuć w Connekcie geny płyty podłogowej focusa.
Na 99% będę kupował diesla 95 KM. Ogólnie to byłby już mój 5 ford w ciągu 11 lat.
Jednym z atutów które mnie przekonują do Forda jest podgrzewana elektrycznie przednia szyba ;-))) .
Pewnym minusem Connecta jest jednak nowoczesna deska rozdzielcza, która jest zbyt mało "dostawcza", oferuje za mało półek i schowków.
__________________
pozdrawiam
Andrzej
andy-w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 20:18   #33
andy-w
ford::advanced
 
Avatar andy-w
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM/146KM
Rocznik: 2011
Postów: 246
Domyślnie Odp: Nowy model 2013

Od 3 tygodni jeżdzę Connectem 1,6 TDCI, 95KM. Jazda jest bardzo przyjemna. Pozycja za kierownicą wygodna. Nie wożę zbyt ciężkich pudeł więc auto na "pusto" jest trochę twarde i odczuwa się pofalowania asfaltu, ale może dzięki temu trakcję w łukach ma dobrą mimo zimowych opon. Jazda na wprost jest znakomita, niczym w Focusie. Silnik daje radę. Prędkość przelotową 130-140 auto lekko utrzymuje. Szybciej (testowo) do 150-160 też nie ma problemu. Spalanie między 6,5 -7l, bez ecodrivingu. Przy bardzo spkojnej jeździe nie przekraczało 5,5 l. Hałas w kabinie jest w normie jak na dostawczaka czyli nieco wyższy niż w osobówce. To tyle pierwszych wrażeń po 1700 km.
__________________
pozdrawiam
Andrzej

Ostatnio edytowane przez andy-w ; 20-11-2014 o 21:22
andy-w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2015, 20:12   #34
furgus
ford::amateur
 
Avatar furgus
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-02-2015
Skąd: Lubaczów
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1,6 TDCI 115 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nowy model 2013

Witam.
Od 3 miesięcy jestem posiadaczem Connecta 1,6 TDCI 115 KM. Wersja długa L2, 3 osobowa. Wyposażenie prawie maksymalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przejechaniu 13 tyś kilometrów mogę już coś powiedzieć. Jestem zadowolony z wyboru. Jazda jest bardzo wygodna i przyjemna. Moc wystarczająca, choć gdyby były do wyboru większe i mocniejsze silniki diesla to na pewno skorzystałbym. Nawet maksymalnie załadowany (ok. 800 kg.) daje rady. Elastyczność w trasie również na wysokim poziomie. Spalanie autostradowe (na tempomacie 140 km/h) ok. 7 litrów przy pełnym ładunku. Spalanie przy ekonomicznej jeździe 5,3 litra.
Z minusów na dzień dzisiejszy to kanapa pasażera. Na długiej trasie nie do wytrzymania, niestety, siedzie się jak na ławce. Dwie osoby na tej ławce to raczej na bardzo krótkie dystanse.

Pozdrawiam
furgus

Ostatnio edytowane przez furgus ; 17-02-2015 o 20:28
furgus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 20:08   #35
Przema
ford::average
 
Avatar Przema
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk6 van/Courier Turneo
Silnik: 1,4 68KM/1,0B 100KM
Rocznik: 2008/2017
Postów: 87
Domyślnie Odp: Nowy model 2013

co do tej kanapy to wg mnie jest najmniejsza ze wszystkich aut dostawczych w których występuje kabina 3 osobowa, nawet w berlingo jest więcej miejsca

co do dostawczaków to ford wprowadził całkiem nowe modele, reszta odstaje jeżeli chodzi o design to zew czy środka

z trzeciej strony vw w t6 czy caddym zmienił lekko deski i przody a reszta już od nastulat są te same
__________________
było: polo mk1/106 mk2/stilo/st220/... jest: courier tourneo i doblo mk2
klinikablasku.pl

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 25-02-2015 o 18:00 Powód: Nie cytujemy całych wypowiedzi swoich poprzedników - pkt. 7 Regulaminu Forum.
Przema jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2015, 18:33   #36
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Nowy model 2013

Witajcie jest ktoś kto użytkuje ten "nowy" model 1,6 EB A6 Tourneo Grand Connect II prośba o opinie
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 10:42   #37
robertinio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Świętochłowice
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nowy model 2013

Cytat:
Napisał peter79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie jest ktoś kto użytkuje ten "nowy" model 1,6 EB A6 Tourneo Grand Connect II prośba o opinie

mam Grand Tourneo ale w dieslu.
W razie pytań może pomoge. PRIV
robertinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 13:53   #38
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Nowy model 2013

użytkujesz to auto prywatnie czy w celu zarobkowym napisz coś więcej, ja myślałem o celach prywatnych, ale z ASB a ona występuje tylko w 1,6EB
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2015, 11:33   #39
robertinio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Świętochłowice
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nowy model 2013

Cytat:
Napisał peter79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
użytkujesz to auto prywatnie czy w celu zarobkowym napisz coś więcej, ja myślałem o celach prywatnych, ale z ASB a ona występuje tylko w 1,6EB

Ja użytkuje prywatnie jako samochód służbowy na dojazdy do pracy itp.

Z plusów:
- ogromne wnętrze,
- fajnie składane fotele w wersji Grand
- świeża stylistyka wnętrza
- rozkład przycisków
- trzymanie drogi i prowadzenie

Z minusów:
- mój silnik 95KM trochę za słaby do tej masy (zazwyczaj jeździłem dużo mocniejszymi samochodami więc pewnie dlatego)
- jakoś materiałów nie jest taka jak typowo w osobowym samochodzie,


gdybyś chciał zakupić nowego to zapraszam na priv bo sprzedaje takie.
puki co sprzedałem tylko jedną sztukę z automatem, klient sobie chwali.
robertinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2015, 16:20   #40
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Nowy model 2013

ja przejechałem ok 80kkm reno kangoo II (auto służbowe) to były lata 2007-2009 1,5dci 90km (82km), w tym byłem dwa razy z rodziną nad morzem wiadomo jakość wykonania jest jaka jest, natomiast mile go wspominaliśmy z żona, i ważne jest to ,że żonie dobrze się go prowadziło natomiast grand tourneo jest trochę długi i tu jest cały mój problem bo muszę połączyć przestrzeń bagażową i jazdę codzienną np. po mieście jak byś mi jeszcze napisał jak z manewrami np.pod "TESCO"
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.