Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2010, 17:17   #1
tori_amos
ford::beginner
 
Avatar tori_amos
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-10-2008
Skąd: Bielsko-Biala
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI 135PS (ex DPF;-)
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie ELEKTRYKA-Wymiana lusterek FFII na IIFL - pomoc niezbędna

Witam serdecznie,
jak w temacie, poległem na placu boju, a konkretnie przed blokiem :-) Poza problemami natury oczywistej ( jak inne mocowanie śruba kontra nakrętki i to że wpadł mi wkretak między drzwi, a tapicerkę :-( ) przerósł mnie temat elektryki, i tak:
STARA WTYCZKA: 5 kabli PIN 1: niebieski , 2:zielony , 3:czerwony , 4: brąz , 5: brąz , te dwa ostatnie do podgrzewania.
I teraz największe czary: lusterko FFII FL - NOWA, INNA WTYCZKA ( do przejścia, przekładka kabli) ale podłączenie ??
po rozebraniu lusterka 7 (!!!) kabli: czarny i czarno/czerwony - ogrzewka , żółty, niebieski, pomarańcz - lustro , szary, brąz - kierunek ,
a na wtyczce 6(???) i tak:
PIN 1: żółty , 2: niebieski , 3Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.omarańcz i teraz najlepsze :-( 5: czarny, 6: czarno/szary (???) i 7: brąz
O CO KAMAN??????
Chcę tylko tak podłączyć, żeby działało lustro i podgrzewka ( kierunek na razie nieważny ),
KTOŚ WIE i może POMÓĆ to ogarnąć??

Chodzi mi o to, że chciałbym pozostać przy starej wtyczce, i tam "wepchnąć" te nowe kable we właściwej kolejności...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Pp lewej NOWA, po prawej STARA wtyczka.jpg (97.7 KB, 221 wyświetleń)

__________________
Panther Black - Black is beauty.... :-D

Ostatnio edytowane przez tori_amos ; 22-02-2010 o 17:32
tori_amos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 20:36   #2
tori_amos
ford::beginner
 
Avatar tori_amos
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-10-2008
Skąd: Bielsko-Biala
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI 135PS (ex DPF;-)
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: ELEKTRYKA-Wymiana lusterek FFII na IIFL - pomoc niezbędna

Temat do zamknięcia. Dzieło skończone;-) pomyślnie :-):-)
__________________
Panther Black - Black is beauty.... :-D
tori_amos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 21:31   #3
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: ELEKTRYKA-Wymiana lusterek FFII na IIFL - pomoc niezbędna

Byłoby miło jakbyś napisał jak to się skończyło? Wywaliłeś nowe lusterka i włożyłeś stare czy jak? Wiem, że nikt Ci nie pomógł, albo raczej nie zdążył, ale być może kiedyś, komuś się to przyda...
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 21:57   #4
metmat
ford::average
 
Avatar metmat
 
Zarejestrowany: 12-05-2006
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 122
Domyślnie Odp: ELEKTRYKA-Wymiana lusterek FFII na IIFL - pomoc niezbędna

Mógłbyś dać też jakiś opis jak się wymontowuje lusterko w FFII, w jaki sposób ten przedni plastik (patrząc od przodu auta) który czasem jest w kolorze nadwozia, się wyciąga? i co dalej generalnie? bo potrzebuje zmienić lusterko w FFII i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.
metmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 17:30   #5
tori_amos
ford::beginner
 
Avatar tori_amos
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-10-2008
Skąd: Bielsko-Biala
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI 135PS (ex DPF;-)
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: ELEKTRYKA-Wymiana lusterek FFII na IIFL - pomoc niezbędna

Wiesz maureliusz , jak znikąd pomocy to trzeba sobie samemu pomóc:-) a temat był pilny dla mnie dlatego.... wziąłem dzień urlopu, wymontowałem stare lusterka ( tu info do metmat --> chodzi ci zapewne o obudowę lusterka, łatwo ją ściągnąć, należy od góry obudowę delikatnie podważyć ten plastik na całej długości górnej krawędzi, jak góra "puści" to później już samo odchodzi:-) . A samo lusterko wymontowuje się od wewnątrz: ściągasz pierwszy plastik, ten od obudowy głośnika wysokotonowego ( na zatrzask), drugi, ten większy plastik jest też na zatrzaski i jedną śrubę torx10 "gwiazdka" plus odpięcie wtyku z głośnika wysokotonowego, no i zostaje Ci tylko odkręcić mocująca lustro śrubę bodajże dziesiątka i jeszcze jeden torx powyżej, który wraz ze sprytną zapadką blokuje lustro, żeby nie wypadło, odpinasz wcześniej wtyki z elektryki no i masz lusterko w ręce -nie zapomnij go uchwycić;-) całość operacji na spokojnie 5 min.
a teraz cd.....
zabrałem "stare" lusterka do domu, żeby już nie rozkminiać kabli o których pisałem we wcześniejszych postach ( choć i tak później doszedłem to tego z czym się to je:-)) i rozebrałem do zera stare i nowe lusterka, przepiąłem i pociągnąłem wiązki ze starych lusterek do nowych, przy okazji podciągnąłem też kabel (zasilanie) od bocznych kierunków do obudowy kierunku w nowych lusterkach ( jako że w starej wiązce nie miałem kierunku), zamontowałem nowe w miejsce starych ( tu uwaga, stare lustra mają śrubę, w nowej jest sam trzpień, potrzeba dokupić podkładkę i nakrętkę szóstkę ) i... wszystko!!! :-)
a stare lusterka leżą w piwnicy na wszelki "wypadek";-) (oby nie) :-)
__________________
Panther Black - Black is beauty.... :-D
tori_amos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 17:37   #6
kyloza
ford::average
 
Avatar kyloza
 
Zarejestrowany: 10-09-2006
Skąd: lublin
Model: focus kombii II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 73
Domyślnie Odp: ELEKTRYKA-Wymiana lusterek FFII na IIFL - pomoc niezbędna

Cytat:
Napisał tori_amos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz maureliusz , jak znikąd pomocy to trzeba sobie samemu pomóc:-)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Ford Focus II TDCI, Ford Mondeo II
kyloza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 17:47   #7
tori_amos
ford::beginner
 
Avatar tori_amos
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-10-2008
Skąd: Bielsko-Biala
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI 135PS (ex DPF;-)
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: ELEKTRYKA-Wymiana lusterek FFII na IIFL - pomoc niezbędna

tak, tak, "wyprawy globetroterskie" mayak'a są nieocenione i tu chwała mu za to, i za natchnienie, jednak sam pomysł zmiany wiązek należy do moi :-P
Jak się wczytasz w ruskie forum ( notabene 43 str) które mocno odbiega później od tematu, a właściwie porusza tysiąc innych usprawnień :-) , gdzie ( nie wiadomo dlaczego) występują zupełnie inne kolorki kabli w wiązkach, to stwierdzasz, że lepiej zrobisz wszystko sam --> co ja nie będę lepszy od ruskich???? ;-)
__________________
Panther Black - Black is beauty.... :-D
tori_amos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 15:46   #8
dawidrekin
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-03-2012
Skąd: Mielec
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: ELEKTRYKA-Wymiana lusterek FFII na IIFL - pomoc niezbędna

Witam. Nie chcę zaczynać nowego tematu. Żona rozwaliła obudowę lusterka :/ Mam upatrzone jedno ale jest w nim 6 kabli. W moim jest 5 --->> (2 brązowe, czerwony, zielony i niebieski) Czy jak podepnę to będzie chodziło, czy muszę zrobić przekładkę? (swoje "wnętrzności" przenieść do obudowy kupionego lusterka)
Dodam, że upatrzone lusterko również jest z 2006r.

Ostatnio edytowane przez dawidrekin ; 22-01-2013 o 15:51
dawidrekin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.