Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2011, 20:23   #11
drtz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ulter - końcówka wydechu

Cytat:
Napisał pawel2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ah S-Max na "dwururce" wygląda bosko...
tu akurat sie zgodze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2011, 08:24   #12
pxl
ford::average
 
Avatar pxl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-02-2008
Skąd: Poznań
Model: S-max Titanium+ DVD 7"
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: '06 i nadal jeżdzi! :)
Postów: 164
Domyślnie Odp: Ulter - końcówka wydechu

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zderzak z dyfuzorem i drugi tłumik dokładałeś sam, czy taki już kupiłeś?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. -dorzuciłem sam, sporo w tym mi pomógł 'sponsor' który zagapił się i lekko mi wsiadł na tyłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a! ok. 16cm - to raczej standard w eSiu.
pzdr!
XPrzemo
pxl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2011, 08:36   #13
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: Ulter - końcówka wydechu

Ja mam drobne inżynierskie wątpliwości. Układy wydechowe są projektowana, dobierane pod konkretny silnik przez producenta. Wydech ma bardzo duży wpływ na pracę silnika (najprościej mówiąc). Jeśli kolega dołożył drugi tłumik do 2.0 TDCi to gratuluję odwagi.
Druga opcja to taka, że to atrapa. Dla mnie to kicz, ale np Corolla w jakiejś tam usportowionej wersji miała (ma) taką atrapę fabrycznie.
Faktycznie Esio dymiący na biało z dwóch rur wygląda pięknie...
Zapytano się mnie kilka razy co mam pod maską widząc te dwie rury z niklowanymi końcówkami.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2011, 09:41   #14
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Ulter - końcówka wydechu

Ale drugi równolegly tłumik nie powinien powodować zmniejszenia poziomu przepływu spalin, zagrożenie więc raczej niewielkie.

pxl,
Jakiego rzędu to są koszty? Zderzak ,tłumik... Czy jakieś elementy były koszmarnie drogie (np zwykła rura w niebotycznej cenie)?

Pytałem kiedyś w ASO i ori końcówka do wydechu 2.2TDCI stoi około 220zł...
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]

Ostatnio edytowane przez Slartibartfast ; 21-09-2011 o 09:54
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2011, 10:03   #15
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: Ulter - końcówka wydechu

Właśnie o to chodzi, że musi być właściwe tłumienie, to jest dokładnie obliczane. Wcale nie znaczy, że jak mniejsze opory to lepiej.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2011, 11:37   #16
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: Ulter - końcówka wydechu

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale drugi równolegly tłumik nie powinien powodować zmniejszenia poziomu przepływu spalin, zagrożenie więc raczej niewielkie.
stosując prawo Ohma (nie wiem czy nadaje się do tłumików :-) ) to dołożenie równolegle drugiego powoduje spadek tłumienia o połowę

nie za bardzo to dobre dla silnika, chyba że zrobi to profesjonalny zakład itd itp

mi kiedyś w citroenie urwał się tłumik 1sekcji zaraz za kolektorem, było bardzo głośno, ale silnik pracował strasznie nierówno i bynajmniej auto nie przyspieszało lepiej a wręcz gorzej



sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2011, 12:31   #17
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: Ulter - końcówka wydechu

Silnik spalinowy nie może pracować bez wydechu, co potwierdza grizzly własnym przykładem. Amatorskie zmiany tego układu to nieporozumienie, i brak wiedzy. Stanowczo odradzam.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2011, 16:54   #18
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Ulter - końcówka wydechu

Nasze S-Maxy nie kopcą nie dymią więc śmiało 2 wydech jako atrapę można zapodać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gorzej w zimie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2011, 17:54   #19
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Ulter - końcówka wydechu

Ale wydech to nie układ elektryczny, żeby stosować prawo Ohma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najbliżej mu do układu pneumatycznego. Równoległość powinna przynajmniej w teorii nie zmieniać tego tłumienia bo spaliny choć trafiają do dwóch tłumików to każdy z nich przepuści tyle m3/min ile dała mu fabryka. Porównując do prostego układu pompka+zaworek np bezpieczeństwa (silnik+tłumik), to jesli zawór ma określone tłumienie (tzn trzyma do określonego ciśnienia, powyżej tego ciśnienia wypuszcza), to dodanie drugiego równolegle nie zmieni tej przepływności/tłumienia - zawory będą "popuszczać"/tamować z taką samą siłą. Zwiększa się drożność układu - może wypuścić więcej powietrza przy zachowaniu bezpiecznego ciśnienia wewnątrz

P.S. I nikt mnie nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne!
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2011, 20:39   #20
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Ulter - końcówka wydechu

Slarti, ty już lepiej te kontynenty trzaskaj, bo z silnikami niespecjalnie Ci idzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trochę ci się pomyliły konstrukcje silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tłumiki z "dławieniem" stosuje się w dwusuwach - tu nie ma zaworów i ważne jest przepłukiwanie komory spalania, tak żeby świeża mieszanka wypełniła ją równomiernie i nie wyleciała do wydechu.

Silnik czterosuwowy może pracować bez tłumika - zadaniem jego jest stłumienie hałasu. Przy okazji kradnie trochę mocy.

A nierówna praca corsy była pewnie spowodowana brakiem odczytu z sondy lambda.

Zawory bezpieczeństwa - porównanie nietrafione. W tłumiku nie ma żadnych elementów ruchomych, membran czy czegoś takiego. Nawet w tłumikach dwusuwów - tam są stożkowe komory rozprężne, które spowalniają strugę.

Pozdrawiam
m.

Ostatnio edytowane przez m-cin ; 21-09-2011 o 20:43
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.