Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2017, 23:26   #3731
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

1,2 na przedliftowym schemacie bt to Line Out, tylko MONO.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 06:54   #3732
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

To by trochę wyjaśniało. Ciekawe gdzie mam umiejscowiony drugi koniec kabelków wpiętych w piny 3 i 4 (mikrofon).
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 10:16   #3733
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał kuczol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe gdzie mam umiejscowiony drugi koniec kabelków wpiętych w piny 3 i 4 (mikrofon).
Co przez to rozumiesz?

Jeśli są we wtyczce BT piny 3 i 4, to drugi koniec powinien być w podsufitce.
Jeżeli nie ma pinów 3 i 4 obsadzonych, to pewnie mikrofon jest poprowadzony do radia (nawigacje niektóre, np NX mają mikrofon wpinany do radia, bo to one obsługują VOICE).

Jak zmieniasz radio na takie, które potrzebuje mikrofonu do modułu, a moduł na STEREO, to mógłbyś "przedłużyć" mikrofon od radia do modułu używając właśnie pinów 1 i 2, które teraz nie będą Ci już potrzebne.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 10:39   #3734
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Chyba, nie konieczne w podsufitce. Jak masz pajączka, a zakładam że w tym roku był montowany (pajączek) to drugi koniec powinien być we wtyczce pajączka. Dalej idzie do wtyczki łączącej instalację kokpitu z wiązką podsufitki.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 12:02   #3735
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Pajączek pojawił się wraz z modułami stereo. Jak był 7M5T (MONO), to szansa na pajączka jest zerowa praktycznie. Jak był 8M5T (STEREO), to pajączek był, z tym, że jak był 8M5T i pajączek, to szansa na piny 1 i 2 obsadzone we wtyczce BT też jest równa praktycznie zero.
W 2008 roku była szansa i na 7M5T i na 8M5T, zależy w którym miesiący składali.

Wiadomo to jest Ford i na przełomie liftów różne rzeczy się działy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A z tym w podsufitce, to skrót myślowy, bo wiązka ma jeszcze jeden punkt łączenia (mikrofonu), gdzieś na słupku A z prawej strony. Przynajmniej w Focusach, Kugach i C-Maxach miała. W Mondeo chyba też jest, ale tutaj głowy nie dam.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 12:12   #3736
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Pajączka nie stwierdziłem, natomiast działa już wszystko pięknie. Jeszcze tylko manetkę muszę dokupić.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 14:48   #3737
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pajączek pojawił się wraz z modułami stereo
Nic bardziej mylnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy modułach 7M5T mono także był pajaczek,ale mniejszy bodajże 8 pinowy.Przy modułach 8M5T.. stereo pajączek był 22pinowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,dotyczy to platformy mondeo mk4/smax/galaxy.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2017, 18:45   #3738
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Mam pytanie: jak powinien się zachować zestaw przy odpaleniu silnika i automatycznym sparowaniu telefonu? Chodzi mi o to że jak podczas jazdy słucham utworów z USB to po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu jako źródło wybiera najpierw z USB, ale po sparowaniu telefonu przełącza się na radio. I tak za każdym razem.
Dodam że w konfiguracji auta nic nie zmieniałem, radio mam Sony 1cd, licznik C+ i brakuje mi jeszcze manetki kierunków z "Voice".
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2017, 22:46   #3739
arpo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Łódź
Model: V40 CC AWD
Silnik: T5
Rocznik: 2013
Postów: 214
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Nie wiem jak w Sony być powinno (zakładam, że tak samo), ale w NX wraca do poprzedniego źródła audio, a parowanie telefonu w tle jest niezauważalne.
arpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 11:04   #3740
cz_ort
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-08-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 55
Domyślnie dołożenie BT w S-MAX 2011 - radio SONY

Cześć, mam pytanie o możliwość dołożenia modułu BT i mikrofonu do poliftowego S-Max'a, tak by dało się sparować telefon i odtwarzać z niego muzykę oraz korzystać jak z zestawu głośnomówiącego.
Czy ktoś ćwiczył taką modyfikację i mógłby podzielić się doświadczeniem?

Widzę, że można znaleźć dla S-maxa:
- kable (do podłączenia mikrofonu oraz modułu BT), np [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- moduł BT FoMoCo (choć trzeba wiedzieć jaki będzie kompatybilny z danym modelem radia, bo są podobno takie ze stałym pinem, jak i zmienianym co jakiś czas)
- mikrofon podłączany do kabli (osobna sprawa to którędy pociągnąć kabel i dokąd, by mikrofon dobrze łapał głos zza kierownicy a nie szumy i pasażerów, i jakoś to wyglądało) np [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mam jednak wątpliwość, czy dla egzemplarza, w którym fabrycznie nie było radia zintegrowanego z modułem BT, to będzie działało.

Nie ukrywam, że bardziej zależałoby mi na podłączeniu telefonu jako źródła muzyki (wyjazdy z dziećmi), ale zestaw głośnomówiący to też przydatna opcja, więc idealnie byłoby mieć 2 rzeczy na raz. A niestety Parrot lub inna Nokia na BT załatwia tylko to drugie.

Z góry dziękuję za odzew. Ułatwi mi to poszukiwania S-maxa dla siebie. Chciałbym wybrać taki egzemplarz, przy którym nie skażę się sam na żmudną dłubaninę bez gwarancji sukcesu.

Ostatnio edytowane przez cz_ort ; 02-02-2017 o 14:33
cz_ort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.