Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2016, 11:41   #4011
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Ogrzewanie webasto

Cytat:
Napisał arcik1967 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem na forum i mam taki problem. Otóż znalazłem w swoim Galaxy mkI ogrzewanie webasto. Ale nie wiem jak to uruchomić, gdzie znajduje się zasilanie webasta i jak wogóle do tego podejść. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Niestety musisz poświęcić się lekturze tego tematu bo to już wszystko było.
Tak na szybko z tego co piszesz to masz dogrzewacz Ebera D3WZ i standardowo należy sprawdzić pompkę paliwa (wsuwki),połączenia elektruczne gniazda pojazdu z piecem i czujnik na podszybiu.Jeżeli te elementy są ok to musisz rozebrać piec i w nim pogrzebać.
Chyba że to nazwane przez Ciebie webasto jest przez kogoś dołożone to już inna bajka.

doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2016, 20:05   #4012
Various
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2008
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 AUY
Rocznik: 2002
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam,
czy da się wymienić szczotki z silniku dmuchawy w D5WZ? U mnie wywala błędy silnika, kręci słabiej - podejrzewam że szczotki umarły - tylko jak je wymienić, na necie 0 info :/

Dzięki z góry
Various jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2016, 20:28   #4013
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Szczotki siadają rzadko no chyba że ma przepracowane mnóstwo godzin .Szczotki mogą też się wieszać lub łożyska są skorodowane i "trzymają" silnik i też będzie wywalać ten problem lub sam sterownik szwankuje- częsty przypadek (zimne luty na płytce) ale do ogarnięcia.wymiana szczotek to nie problem byle mieć oryginalne z innego silniczka.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 02-04-2016 o 08:55
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2016, 22:20   #4014
Various
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2008
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 AUY
Rocznik: 2002
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał doktorek35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczotki siadają rzadko no chyba że ma przepracowane mnóstwo godzin .Szczotki mogą też się wieszać lub łożyska są skorodowane i "trzymają" silnik
Oprócz wymiany silnika jest na to jakiś sposób? Ogólnie raz pali dobrze, raz jakoś słabo a ostatnio się zdziwiłem bo pompka zaczęła cykać a dmuchawa stała..

Cytat:
Napisał doktorek35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sam sterownik szwankuje- częsty przypadek (zimne luty na płytce) ale do ogarnięcia
to jestem w stanie sobie zrobić, tylko jak rozprawić się z tym silikonem którym zalana jest elektronika?

Cytat:
Napisał doktorek35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymiana szczotek to nie problem byle mieć oryginalne z innego silniczka.
oryginalnych raczej nie dorwę - ma ktoś jakieś dojścia? Mam jedynie znajomego który ma sklep ze szczotkami do różnych maszyn i na pewno coś mi dobierze o ile to dobre rozwiązanie.
Various jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2016, 13:27   #4015
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Z tego co piszesz to masz problem z samym sterownikiem pieca. Najlepiej go zdemontować i przesłać komuś kto to robi do naprawy. Jesli sam się zabierzesz za naprawę elektroniki, to raczej narobisz w sterowniku dużo szkody.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2016, 17:53   #4016
Various
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2008
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 AUY
Rocznik: 2002
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Elektronika nie jest mi obca - jeśli to kwestia zimnych lutów to na prawdę szkoda mi go gdzieś wysyłać.. nie wiem tylko jak zabrać się za ten silikon - dlatego pytam zanim zacznę grzebać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest ktoś w stanie pomóc?
Various jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2016, 18:43   #4017
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Zajrzyj na stronę nr 282 tam masz wyjęcie samej płytki.Jak sobie nie poradzisz to naprawa u "specjalistów" to koszt 100-350 zł.
Z tego co opisujesz w ostatnim poście to ewidentnie zimny lut na płytce.
Nie wygrzebuj całego żelu tylko tam gdzie są śruby i z drugiej strony na płytce w miejscu wtyczki.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 02-04-2016 o 08:55
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2016, 19:07   #4018
Various
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2008
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 AUY
Rocznik: 2002
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Czyli zimny lut przy pinach wtyczki? Poprawić tylko te punkty czy jeszcze gdzieś?

Po całej zabawie ponownie zalewać czymś sterownik?

Dzięki za pomoc
Pzdr
Various jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2016, 19:58   #4019
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Wg.Twojego opisu usterki to przelutuj co już pisałem.Jeżeli to nie pomoże to trzeba grzebać dalej.Daje 95 % że to będzie wystarczające.Zalać możesz np.elestyczną masą do szyb samochodowych (nie klejem).

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 02-04-2016 o 08:55
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 16:26   #4020
Hambra2
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 13-01-2013
Skąd: Łódź
Model: alhambra
Silnik: 1,9
Rocznik: 1999
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam wszystkich
Strasznie cicho tu na forum jak tylko mróz zelżeje. Może rozszerzymy jego zakres o np. klimatyzację ,która często po tylu latach też ma swoje humory.
Co wy na to??
Hambra2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.