Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2010, 11:29   #11
dunkin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TD
Rocznik: 2016
Postów: 73
Domyślnie Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3

bierz 2,2 155 kucy. Odpycha się dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dunkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 11:36   #12
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3

2,0 tdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 11:38   #13
MacieqZST
ford::advanced
 
Avatar MacieqZST
 
Zarejestrowany: 19-10-2008
Model: MDO był
Silnik: Should Be Higher
Rocznik: 200?
Postów: 219
Domyślnie Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3

A jakież to przebiegi robią silniki TDDI oraz TDCI??
MacieqZST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 11:39   #14
MaciejaOzo
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Polska centrum
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 2,0 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 52
Domyślnie Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3

zalezy gdzie sie jezdzi i jaka technika
nowe laguny kombi maja 1,5 dci 115 koni i tez ludzie kupuja
mi wystarcza - ja nie przekraczam na zadnym biegu 2000 obrotow , ale jak ktos ma dusze rajdowcy i nie patrzy na tysiace fotoradarow moze kupowac st w benzynie
MaciejaOzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 12:21   #15
Adym
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2010
Skąd: Londyn
Model: Vectra c
Silnik: 1.9 cdti
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3

Vectra miała dosc porządny pasek rozrzadu bez problemu nanim robi 180 tys
Adym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 12:49   #16
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3

Według ankiety diesli wcale nie jest więcej. To, że forum jest zasypane tematami dotyczącymi klekotów, świadczy o awaryjności tych silników. Tak samo jest na forach innych marek, dzisiejsze diesle są strasznie delikatne.
Nie wiem o jakim zachodzie kolega mówił, ale na północy problem TDCI, CDTI .... Jest powszechnie znany, mieszkam w Szwecji, gdzie paliwo jest porządne.

Wracając do tematu, to 115 PS wystarczy, samochód jeździ, nie jest to rakieta, ale mam jeszcze staruszka MKII 1,8 TD, który ma chyba 90PS i też jedzie.
Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 19:15   #17
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3

Cytat:
Według ankiety diesli wcale nie jest więcej. To, że forum jest zasypane tematami dotyczącymi klekotów, świadczy o awaryjności tych silników.
Bzdura !
Owszem, z awaryjnością bywa rożnie, zawsze mówię "Jak się dba tak się ma" ale jak to nazwałes "klekotów" jest znacznie więcej niż benzyn. Spójrz na forum, na ulice, wszędzie jak Ford to TDCi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 19:25   #18
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdura !
Owszem, z awaryjnością bywa rożnie, zawsze mówię "Jak się dba tak się ma" ale jak to nazwałes "klekotów" jest znacznie więcej niż benzyn. Spójrz na forum, na ulice, wszędzie jak Ford to TDCi.
Ech, żeby to takie proste było i zależało tylko od dbania. Miałem tdci salon, na zimno nie deptany, chłodzony przed wyłączeniem, zero strzałów ze sprzęgła, tylko dobre paliwko, olej co 10 tys, filtr paliwa co 10 tys i ...zanim stuknęło 150 tys na liczniku, wymienione wszystko co można było.

Założyciel tematu pyta jakiego diesla, oczywiście conajmniej tdci 130 KM, po roku 2004 lub tdci 155KM. Przestańcie już ludziom wciskać te TDDI bo nie każdy chce traktorem jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ponadto sprzedać takiego poźniej to rzeźnia, bo pewnie ponad 10 lat by miało. Ponadto mniej tego na rynku, a tematów z problemami wcale nie mniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..... chociażby z racji większych przebiegów bo starsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

pozdrawiam
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 19:53   #19
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3

Cytat:
Przestańcie już ludziom wciskać te TDDI bo nie każdy chce traktorem jeździć .
Kolego apropo TDDI. Ostatnio siedzie w garażu (tak, w środku,drzwi zamknięte), słyszę jakiś klekot, myślę sobie może jakiś staryyyyyy diesel albo Passat TDI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tu co...Mondeo TDDi z włączoną klimatyzacją. Albo coś miał wy***ne albo tak chodzi TDDi. W każdym bądź razie, w porównaniu do TDCi to ładna rzeźnia jest...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 20:31   #20
Adym
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2010
Skąd: Londyn
Model: Vectra c
Silnik: 1.9 cdti
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3

miałem okazje sprawdzic dziś rurznice miedzy tddi a tdci.Wniosek znalazłem taksuwkarza ktury na tdci zrobił 430 tys km i powiedział ze robic wymiany oleju co 10-15 tyś to auto jezdzi cały czas jak nowe twierdzi ze rozrzad 3 razy wymienił a co do delikatnosci nowy diesli powiedział ze potrochu naciongnienta opinia włascicieli silników tdi i tddi dodal owszem jak ktos bendzie walił na 4 tyś obrotów przy starcie i w dodatku strzelał z sprzegła to kazdy diesel padnie po 200 tyś km.A co dojego mondea to silnik naprawde ładnie chodził a wiezyc niechciałem ze ma 430 tys na liczniku dopiero jak zerknołem na licznik kopara mi opadła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...Puzniej wpadłem do komisu obejrzec mondeo z silnikiem tddi i jak go odpaliłem to różnice ujrzałem i co do jego klekotu to racja niemiłosiernie nadawał a chandlaz jak to chandlaz to od kobiety starszej dokościoła i spowrotem jak dlamnie to ten kościuł musiał byc odalony o 300 kilometrów od domu i jezdziła do niego co drugi dzień.zatem raczej stane za cdti a co do opini ze starsza konstrukcja trwalsza moze więc im starszy tym lepszy 20 letni passat tdi jest fsam razGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.