Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Cougar

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2006, 17:56   #1
remek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-06-2004
Skąd: Lubin
Model: ST220 HB & ST220 KOMBI
Silnik: 2 x 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 22
Domyślnie Czy ktos wie jak zdemontowac siedzenia tylne ??

Hej.

Czy ktos wie jak zdemontowac siedzenia tylne ?? Nie chodzi mi o oparcia ale o same siedziska.

Mam taki dziwny problem - po uruchomieniu silnika slychac wyrazne buczenie spod tylnych siedzen. Na siedzeniach czuc wibracje. Nie jest to wydech, bo po przekreceniu zaplonu bez odpalania silnika tez to slychac przez chwile, a potem wyraznie sie to wylacza. Jakie urzadzenie elektryczne jest pod siedzeniami pasazera ??

Pozdrawiam

Remek


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 19-10-2013 o 12:40
remek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2006, 18:25   #2
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

pasazera czy tylne?? bo jak tyl to bedzie to prawie napewno pompa paliwa.
pozdrawiam
maciek
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2006, 18:27   #3
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie

Witam,

a juz myslalem ze to tylko ja mam ten problem.
U mnie buczy juz od ok roku i ciagle tak jezdze.
A to co buczy to jest pompa paliwowa umieszczona pod tylnymi siedzeniami w zbiorniku paliwa.
Ostatnio wiozlem kolege i powiedzial zebym wymienil sobie ta pompe, bo jej buczenie zwiastuje niby rychla "smierc" popmy. Ale mi tak juz buczy od roku i przejechalem tak ok. 30.000 km !!!
Inna sprawa to to, ze na wolnych obrotach zaczal mi od miesiaca tak troche nierowno chodzic (ale nie zawsze), wiec szybko sobie to wytlumaczylem, ze to wina tej pompy. Ale jakby tak bylo, to na wsokich obrotach powienien juz wogole nie dostawac paliwa, a zadnych takich objawow nie ma. Wiec skumalem, ze na obecnych swiecach przejechalem juz 75.000 km i mimo, ze ford przewiduje wymiane dopiero po 90.000 km, to jednak to moze jest ta przyczyna nierownych wolnych obrotow u mnie.
W tej sprawie bylem w wczoraj o porade w serwisie forda, w ktorym sprzedali i obslugiwali ok 20 cougarow i gosciu powiedzial mi, ze w fordach ta pompa bardzo rzadko pada, a jej buczenie wogole nie swiadczy o tym, ze nie dlugo odmowi posluszenstwa.
I tez mi powiedzial, ze to moze byc od swiec i czasem moga sie zuzyc wczesniej niz przez forda podawane 90.000 km.
Bo to jest roznica wymienic 6 swiec albo jedna pompe paliwa za blisko 1300 zl!!!

Czy ktos z Was mial juz tez problemy z pompa paliwa?
I jak czesto wymieniacie swiece?
__________________
Pozdrawiam

Tomek
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2006, 09:46   #4
remek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-06-2004
Skąd: Lubin
Model: ST220 HB & ST220 KOMBI
Silnik: 2 x 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 22
Domyślnie

Siedzenia tyl - czyli to bedzie pompa paliwa. A po wlaczeniu zaplonu samego nie powinna pompa chodzic caly czas?? Bo u mnie buczy przez chwile i przestaje.

A jak sie demontuje siedziska na siedzeniach tylnych??

Pozdrawiam

Remek
remek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2006, 10:57   #5
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

buczy chwile bo chyba musi "nadmuchac" w ukladzie paliwowym odpowiednie cisnienie. we wszytkich moich samochodach z wtryskiem paliwa tak wlasnie bylo.
pozdrawiam
maciek
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2006, 12:08   #6
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie

Cytat:
Napisał remek
A jak sie demontuje siedziska na siedzeniach tylnych??
pomiędzy tylnymi siedziskami jest plastikowy bajer z uchwytem na kubek-butelkę i całe to coś ma dwie śruby zaraz przy oparciu siedzeń , więcej na rysunkach nie widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pod siedziskami jest rama i sprężyny siedzeń i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ustalacz- nie wiem co to ??
Czy dostaniesz się przez demontaż siedzisk do baku nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Tom303
Czy ktos z Was mial juz tez problemy z pompa paliwa
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u mnie też coś buczy ale jak pośmigam trochę i się nagrzeje wszytko to już nie buczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hehe może ten typ tak ma? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2006, 14:44   #7
CnEuHA3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-12-2005
Skąd: Legnica
Model: s-max
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie

tak jak kolega mmmk wspominal tak ma byc jak wlaczysz zaplon pompa pompuje paliwo i sie wylancza i dlatego jej nie slychacz w kazdym samochodzie na wtrysku tak jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja bym sie tym nie przejmowal chyba w kazdym smoku jest taki odglos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mialem audi 90 COUPE 2,3l 20V quattro jak sie przekrecalo kluczyk tez tak bylo i nawet mi sie to podobalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. buczalo przez chwile nawet dluga chwile zanim napompowalo etylinki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mysle wiec ze nie masz sie czym przejmowac a swiece watpie zeby byly do wymiany przed podawanym przez producenta przebiegiem, zreszta sprawdz z ciekawosci odkrec jedna swiece i zobacz w jakims jest stanie sprobuj poczyscic moze bedzie lepiej po co na darmo wymieniac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CnEuHA3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 23:17   #8
eveer5
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 01-12-2012
Skąd: wlkp
Model: focus I kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Siedzenia tyl

Post dość stary ale go odświeżę. U mnie to buczenie (mruczenie czy piszczenie) słychać przez większość czasu jazdy czyli do 50 km. Czy to oznacza konieczność wymiany pompki? Ten dźwięk naprawdę może drażnić, to tak jakby buczały głośniki czy coś takiego. Proszę o pomoc
eveer5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.