Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2010, 10:49   #1
Adam G.
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2006
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1996
Postów: 230
Domyślnie Cieknąca pompa wtryskowa

Witam , mam spory problem podczas wymiany filtra paliwa niechcący zerwałem gwint odpowietrznika w korpusie od pompy wtryskowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dzwoniłem do warsztatu gdzie naprawiali mi wcześniej pompę ,gość powiedział mi żebym spróbował zakleić otwór jakimś klejem dwuskładnikowym dopiero jak nic to nie da jechać do niego na wymianę korpusu (koszt ok 400zł razem z regulacją pompy).Mam pytanie czy ktoś próbował kiedyś coś takiego jeśli tak to jakim klejem i z jakim skutkiem czy mieszanka do spawania na zimno może du zdać egzamin. Jestem wdzięczny za wszelkie sugestie .Pozdrawiam Adam

Adam G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 16:18   #2
kuczis
ford::advanced
 
Avatar kuczis
 
Zarejestrowany: 02-06-2006
Skąd: Dania, Nordsjælland
Model: był Transit jest Focus
Silnik: 1.0 ecoboost 147KM by heko
Rocznik: 2012
Postów: 386
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wtryskowa

nie kleiłem pompy wtryskowej , ale kleiłem skrzynię i to naprawde dużą dziurę przy mechanizmie różnicowym czymś w rodzaju kleju dokłądnie tu gdzie miszkam poza terytorium PL sprzedawca nazwał to płynnym metalem - jest to dwu skłądnikowa masa którą sie miesza i która reaguje z sobą a po kilkunastu godzinach twardnieje od naprawde dużej wytrzymałości. Jest oczywiście obojętna na oleje i inne płyny chemiczne . Ja bym spróbował bo nie kosztuje to wiele a u mnie sie sprawdziło.

ja bym spróbował tego :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ewentualnie tego :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


jedyny problem to że musi to "twardnieć" w temp pokojowej, czyli ogrzewany garaż o tej porze roku .
__________________
Ford Transit all time... only in road
kuczis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 16:39   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wtryskowa

Jeżeli dokładnie usuniesz paliwo (jest tłuste) z powierzchni klejonej, to powinno się udać. Ale jak to zrobić bez zdejmowania pompy - nie wiem... Ja bym odpalił silnik z odłączonym przewodem paliwowym, niech wypali co się da paliwa z pompy i potem benzyną ekstrakcyjną na zmianę z nitro dokładnie oczyść klejone (wkręcane) powierzchnie. Nie będziesz mógł prawidłowo odpowietrzać pompy...

Kuczis, tego jednoskładnikowego preparatu nie znałem - używałeś go już do czegoś?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 17:16   #4
Adam G.
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2006
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1996
Postów: 230
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wtryskowa

Witam , pompę i tak będę wyciągał bo chce ją przepłukać dobrze żeby usunąć ewentualne opiłki starego gwintu .Kupiłem jakąś dwuskładnikową masę do zimnego spawania firmy proseal zobaczę czy da rade .Jak nie to poszukam w sklepach tego płynnego metalu.
Adam G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2010, 23:57   #5
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wtryskowa

Do umycia miejsca i okolic klejenia użyj benzyny jak W. prawił ale potem powtórz ACETONEM (czystym, nie zmywaczem do paznokci przypadkiem...)
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.