Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2012, 18:14   #1
NONO
ford::beginner
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: kraków
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Jak zdemontować włącznik tylnej klapy ?

padł włącznik tylnej klapy i nie wiem jak się do niego dostać , od wewnątrz nie idzie odkręcić nakrętek . żeby wyciągnąć całą listwę z oświetleniem tablicy rejestracyjnej , może żle się do tego zabieram , dodam że szukałem na forum

NONO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2012, 20:49   #2
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: demontaż włącznika

Odkręcasz dwie śruby we wnękach do opuszczania klapy(imbus),potem tapicerkę(plastik)zrywasz,tak dosłownie zrywasz do dołu bo jest na metalowych zatrzaskach. Następnie odkręcasz 4 nakrętki (klucz nasadowy 10)trzymające listwę. W listwie włącznik siedzi na dwóch zatrzaskach(ściskasz je)i włącznik masz w rękach. Kolejną czynnością jest oderwanie osłony gumowej od obudowy i porządne wyczyszczenie ze starego kleju(według mnie to on jest winowajcą,ponieważ puszcza i woda dostaje się do środka). Z obudowy usuwasz stary mikro-włącznik i instalujesz nowy np.taki 6 na 6 mm.dostępne w każdym sklepie elektro-audio za 60gr. Całość sklejasz dobrym klejem np. epoksydowym (ja zdobyłem DP 460 firmy 3M) efekt super uważam,że lepiej trzyma niż oryginalny.Koszt naprawy u mnie to 60gr. a nowy włącznik 180 zł w sklepie Forda. JA JESTEM HEPYY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2012, 07:06   #3
NONO
ford::beginner
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: kraków
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Odp: demontaż włącznika

dzięki ,właśnie chodzi o te cztery nakrętki trzymające listwę ,dwie są zardzewiałe jest problem z odkręceniem kręcą się całe szpilki , miałem nadzieje że nie trzeba ich odkręcać bo może wychodzi inaczej
NONO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2012, 15:30   #4
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: Jak zdemontować włącznik tylnej klapy ?

Trzeba je odkręcić,ale jak się kręcą to pewnie już masz urwane uchwyty w listwie,ja też urwałem jedną(pierwszą z lewej stojąc za autem). Po odkręceniu reszty listwę miałem zdjętą i wtedy okazało się,że urwałem mocowanie śruby w listwie.Śruba ma łeb płaski kwadratowy i się trzyma we wnęce w listwie,ale jak się potraktuje większą siłą niż powinno to się urywa. Z wyczuciem odkręć resztę nakrętek i listwa odejdzie. A cha nakrętki są tzw.samokontrujące i lekko się nie odkręcają,a jak jeszcze zardzewiałe to tym bardziej.Psiknij odrdzewiaczem odczekaj trochę i powinne dać się odkręcić. Na dwóch śrubach też ci się będzie trzymać,u mnie nie ma znaku,że jedna nie trzyma.

Właśnie dlatego trzeba odkręcić listwę,żeby ścisnąć po bokach dwa zaczepy włącznik,żeby wyszedł do dołu.

Ostatnio edytowane przez tomfoc2 ; 30-06-2012 o 15:46
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2012, 07:19   #5
NONO
ford::beginner
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: kraków
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Odp: Jak zdemontować włącznik tylnej klapy ?

z problemami ale się udało -dzięki pozdrawiam
NONO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.