Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2013, 17:56   #21
FG01
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: Płock
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2,0 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE bierze olej co z tym zrobić teraz ?

Witam kolegów. Osobiście jeżdżę Galaxy MK 2 z silnikiem 1,9, ale sposób diagnozowania silników poprzez pomiar ciśnienia sprężania jest podobny.
Jeżeli mechanik nie widzi potrzeby pomiaru ciśnienia sprężania to brak mu takich umiejętności. Jeden z kolegów już podał stopień sprężania dla benzyny tj. 9,8. Wystarczy teraz pomnożyć ten wynik przez 1,2 (dla benzyny), dla dizelków przelicznik wynosi 2,1 i porównać z pomiarem na pojeździe. Pomiaru dokonujemy na zimnym silniku przy pełnym naładowanym akumulatorze. Jest to tzn. pomiar na sucho, następnie pomiar na mokro do każdego cylindra przed pomiarem ok. 5 cm sześciennych oleju silnikowego. Gdy po pomiarze na mokro ciśnienie gwałtownie wzrośnie oznacza to brak szczelności na pierścieniach (olej doszczelnił pierścienie), gdy brak jest zdecydowanego przyrostu ciśnienia lub jest on niewielki to są to zawory. Natomiast gdy pomiar na sucho znaczenie przekracza normy wynikające z przelicznika - to oznacza to dużą ilość nagaru w komorze spalania. Różnica między cylindrami może wynosić się ok. 10%. Mając dwa takie pomiary mechanik powinien zdiagnozować głowicę, pierścień zgarniający oraz przerwaną uszczelkę np. między cylindrami. Może trochę dużo, ale krócej się nie dało. Pozdrawiam.

FG01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 18:35   #22
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE bierze olej co z tym zrobić teraz ?

Przerwaną uszczelkę można zdjagnozować na ucho, słychać przedmuchy, i szarpanie silnikiem, i wolno wchodzi na wyższe obroty.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 21:56   #23
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE bierze olej co z tym zrobić teraz ?

Cytat:
Napisał rumpelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
licznik wskazuje 160 tyś km
Rozmawiałem z dwoma mechanikami naprawdę dobrymi w fordach na twój temat i jeśli masz takowy lub większy przebieg to stopień jest jak najbardziej w normie.
Jeśli rano na zimnym nie puszcza ci kolorowego bąka przy odpaleniu, co mogło by wskazywać na uszczelniacze, a ty je robiłeś i zakładam że jednak twój mechanik zrobił to dobrze. To niestety pierścienie poszły. Taką diagnozę na sucho moi spece powiedzieli.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 08:37   #24
rumpelek
ford::beginner
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Sępólno Krajeńskie
Model: GALAXY MK3
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE bierze olej co z tym zrobić teraz ?

Jaki to koszt taka wymiana pierścieni ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pewnie samemu jak nic takiego nie robiłem to nie mam się co zabierać ?! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rumpelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 17:16   #25
tomi2604
ford::beginner
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: Błonie
Model: Ford Galaxy fuul wypas
Silnik: 2000
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE bierze olej co z tym zrobić teraz ?

Witajcie
Rumpelek mialem to samo co Ty ale u mnie skaczylo sie drastycznie, a wiec;
Kupilem forda galaxy mk3 w grudniu zeszlego roku piekny grafit, przerobilem auto na gaz, przebieg w/g licznika 170 tys. po zalozeniu instalacji wymienilem olej, przejechalem okolo 5 tysi i samochod zaniemogl- cos zaczelo stukac w silniku, ledwo dojechalem do domu, zaprowadzilam samochod do warsztatu i okazalo sie ze potrzebny drugi silnik, bo ten juz sie nie nadaje, obrucilo panewki, glowica do regeneracji etc,zabardzo nie znam sie na tym, pomyslalem ze facet mi sciemnia, bo niechce mu sie robic to najlepiej drugi silnik- zaprowadzilem auto do innego mechanika - niestety diagnoza ta sama . Na silnik czekam juz 3 miechy, ma byc z niemiec po regeneracji ,tzn slupek uzywka a bebechy nowka gwarancja forda .Mam miec go w przyszly piatek w warsztacie .Takze sprawdz dobrze wszystko zebys nie mial podobnego problemu do mojego, bo koszty sa olbrzymie.pzdr
tomi2604 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 17:20   #26
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE bierze olej co z tym zrobić teraz ?

j. w. - uważam, że nie warto remontować silników, będą z nimi później ciągle kłopoty -z doświadczenia swoich aut.
Sugeruję zamontować nienaprawianą, niepoprawianą fabrykę i jeździć.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 18:51   #27
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE bierze olej co z tym zrobić teraz ?

Rumpelek, jak nigdy tego nie robiłeś, a może nawet nie widziałeś jak to robią inni, to sie do tego nie zabieraj, bo trzeba troche mechaniki samochodowej znać.Tomi dobrze ci podpowiada,i bartixr, też.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 20:41   #28
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE bierze olej co z tym zrobić teraz ?

Cytat:
Napisał tomi2604 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przerobilem auto na gaz, przebieg w/g licznika 170 tys. po zalozeniu instalacji wymienilem olej, przejechalem okolo 5 tysi i samochod zaniemogl-
Czyli obawiam się że miał kiedyś troszkę więcej na liczniku, że padł tak szybko po gazie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 09:04   #29
rumpelek
ford::beginner
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Sępólno Krajeńskie
Model: GALAXY MK3
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE bierze olej co z tym zrobić teraz ?

Okej... chciałem na wiosnę go dać do mechanika i trochę rozebrać i zobaczyć... jak same pierścienie to bym zainwestował.

Natomiast troszkę mnie zdziwiła wczorajsza sytuacja, mianowicie wieczorem odpaliłem auto, zimny silnik więc chwilę bawi zanim gaz przełączy, wiec jadę na benzynie, ale kiedy pod górkę jadąc dodałem trochę więcej gazu, to usłyszałem dziwne jakby metaliczne dźwięki z silnika... po odjęciu gazu ustały, jak dodałem to znowu i tak wciąż, aż przełączyło na gaz... na gazie tego efektu nie słychać...

oriętuje się ktoś co to może być ?
rumpelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 16:24   #30
tomi2604
ford::beginner
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: Błonie
Model: Ford Galaxy fuul wypas
Silnik: 2000
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE bierze olej co z tym zrobić teraz ?

wojtekn- masz w 200% racje, samochod sprowadzony z zagranicy = przebieg dwa razy taki..

Bump: Rumpelek , ja na twoim miejscu bym jak najszybciej oddal samochod do dobrego mechanika, ciezko zeby ktos Ci podpowiedzial co sie dzieje z Twoim autem po tym co piszesz, lepiej zapobiegac skutki, bo zebys nie szukal zaraz drugiego silnika tak jak to bylo u mnie ..
tomi2604 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.