Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2013, 17:03   #151
banita2000
ford::amateur
 
Imię: JARO
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: LEGNICA
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 25/12/1997
Postów: 6
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Witam. To mój pierwszy post wiec korzystam z okazji aby sie przywitać.

Ale nie witać sie chciałem tylko od tego winno sie zaczynać.
Mam problem chyba ze zrozumieniem tego wszystkiego. jestem swieżo upieczonym posiadaczem galaxiii. rok produkcji końcówka grudnia 97 roku. 2.0 DOHC benz. Poprzewertowaniu całego tego tematu znalazłem modół świateł (sugerowałem sie wielkościa wtyku i samej wielkości), wkrańcówkach mam 3 przewody, znalazłem dość sporo elementów ale...... właśnie. Jest ale. Nie znalazłem czarnej kosći do licznika . I nie że źle szukałem. Choć dopuszczam taką myśl. Wyprzedze odpowiedzi typu: pewnie jej nie masz.

Moje pytanie brzmi: czy jest możliwe to, że wiązka jest gotowa pod manewr montowania MFA z całością podzespołów ale owa czarna wtyka jest elementem dołączanym? Na zasadzie szybkiego montażu w gotowe gniazda w skrzynce bezpieczników?
Pod licznikiem znalazłem połączenie dwóch wiązek gdzie oba wtyki są na 10 pinów i w jednej wtyczce jest 10 przewodów a w drugiej tylko 4 oraz mała wtyczka z 5 pinami ale tylko 4 przewody nie podłączona.

Sugeruje sie tym ze skoro w instalacji jest chyba wszystko co powinno być jako podstawa do MFA to jednak wtyki nie moge znaleść.

prosze nie pisać że ze mną jest coś nie tak bo wszystko jest w temacie. Szukałem, klikałem w linki ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi tak, abym jasno miał napisane :
NIE MOŻESZ PODŁĄCZYĆ MFA.

Prosze o wyrozumiałość i odrobine cierpliwości w udzieleniu mi jasnej odpowiedzi bo to zaważy na tym czy se odpuszcze szukanie. A szkoda by mi było. Pierwszy raz mam FORDa i nie chce w pierwszych dniach od razu sie zrazić do komplikacji w nim zaistniałych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

banita2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2013, 19:54   #152
Witek_1958
ford::advanced
 
Avatar Witek_1958
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Fordy: Galaxy / Grand C-Max
Silnik: 2.0i DOHC / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 02'1996 / 05'2011
Postów: 254
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

......Witaj na forum .....

......Każdą galaktykę można rozbudować ..... to tylko kwestia czasu i pieniędzy ....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.......
...jak masz wersję bez MFA i bez kontroli żarówek to na pewno nie będziesz miał i wiązek - ja tak miałem w swojej galaktyce.....
...co dołożysz to tylko od Ciebie zależy ... wskazówki masz właśnie w tym temacie ........
__________________
... Pozdrawiam Witek ...
...Szukajcie, a znajdziecie. Proście, nie będzie wam dane. Kobiety lubią być zdobywane........
Witek_1958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2013, 20:43   #153
banita2000
ford::amateur
 
Imię: JARO
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: LEGNICA
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 25/12/1997
Postów: 6
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Ale jak to możliwe że mam wsio to, o czym sie tu pisze (może poza tym co pod maską) a nie ma czarnej kości?

Mam inną skrzynke bezpieczników niż u ciebie na fotkach (moja jest znacznie wieksza i z przekażnikami) , w głębi są poprzytwierdzane inne modóły których nie bardzo chce ruszac ale chyba zostałem zmotywowany do tego.

Coś mi sie zdaje że pojade na szrot i wymontuje z jakiegoś szrota te wtyczke z kablami i rozkminie gdzie piny z niej idą. Porobie foty fonem i tyle. chyba będzie najszybciej. A Przełączniki to se na jakimś przycisku zrobie osobno aby jak mi szczeli coś w manetkach to taniej wymiana była :/

Ostatnio edytowane przez banita2000 ; 04-05-2013 o 20:50 Powód: :/
banita2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2013, 21:03   #154
banita2000
ford::amateur
 
Imię: JARO
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: LEGNICA
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 25/12/1997
Postów: 6
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

OK, opcja z przełozeniem wiązki z innego gala odpada. Jak również samej skrzynki BSI bo to całkowicie różne wiązki z kablami i wtykami.

Czyli dla takich ludzi jak ja pozostaje kwestia sztukowania.
banita2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2013, 22:23   #155
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Ja właśnie kończę śpiewkę z przekładką instalacji elektrycznej. Fura roboty (pomimo faktu, że z tego samego roku i z bogatszego auta, to i tak z mojego musiałem dołożyć kabelki bocznych poduszek, podgrzewanych foteli i nawigacji). Ale teraz będzie już ful wypas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2013, 14:37   #156
banita2000
ford::amateur
 
Imię: JARO
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: LEGNICA
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 25/12/1997
Postów: 6
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

ha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Okazuje sie że nie mam jednak tak źle. Bo okazuje sie ze mam te słynne BSI które wsio steruje. Czyli nie zwykła skrzynke na bezpieczniki ale za to zaoszczędzili na wiązkach . Byłem na szrocie. I za 20 zł. wyciągłem z anglika wiązke kompletna która wchodzi do licznika. Pozostaje mi tylko dozbroić, poprzekladać piny w wtyczkach. Czyli jest dziwnie z tymi autami ale przy pomocy tutej wchłonietej wiedzy i pomocy dydaktycznych szybko mi sie powinno udac to zrobić hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
banita2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 12:13   #157
mrocznyszewc
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-11-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Focus MK1 1,8TDDI kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 37
Domyślnie przekladka licznika - checkpanel

mam mk1 bez checkpanela. nie jest to tez ghia. czy mozliwa jest przekladka licznikow wraz z check panelem? w wersjii ghia pewnie byloby pelne okablowanie ale w normalnej wersji? pewnie musialbym sprawdzic czy mam dwie kostki za licznikami? ale jak rozebrac liczniki?
mrocznyszewc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 21:06   #158
Witek_1958
ford::advanced
 
Avatar Witek_1958
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Fordy: Galaxy / Grand C-Max
Silnik: 2.0i DOHC / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 02'1996 / 05'2011
Postów: 254
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

....nad licznikiem w osłonie masz dwie śruby.... wykręć je i wyjmij tą osłone....
....wykręć śruby mocujące licznik i pochyl go do przodu.....
...wyciągnij najpierw prawą stronę ...... i masz go w ręku.....
__________________
... Pozdrawiam Witek ...
...Szukajcie, a znajdziecie. Proście, nie będzie wam dane. Kobiety lubią być zdobywane........
Witek_1958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2013, 15:37   #159
koslajda1202
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Gliwice
Model: Galaxy
Silnik: 2.3 16v
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Licznik z anglika w europie

Witam mam mały problem kupiłem sobie do Galaxy 2.3 16v licznik z anglika galaxy 2.8 vr6
Przekodowałem licznik tak jak był stary 00124
ale świeci mi się poduszka powietrzna - brak błędu na starym liczniku
brak płynu w spryskiwaczu - nie posiadam takiego czujnika w zbiorniczku
inne niebezpieczeństwo - nie było takiego czegoś
proszę o pomoc bo już mam dosyć
koslajda1202 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 21:24   #160
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Poduszkę można ogarnąć , też miałem ten błąd - zauważ że poduszka najpierw gaśnie a potem się zapala na stałe - z moich pomiarów wyszło że w nowszych (po zmianie elektryki) modelach odwrócili sterowanie kontrolką poduszki tzn w starszych bład oznaczał stan wysoki podany na licznik z modułu airbagu a w nowszych wersjach licznika jest odwrotnie - stan niski to jest błąd (Z tymi stanami to może być odwrotnie nie pamiętam już w któryej wersji licznika jak było , chodzi o samą ideę - dlatego kontrolka świeci "na odwrót")
Ja rozrysowałem sobie tą część licznika odpowiedzialną za kontrolkę i dokonałem niezbędnych zmian na płytce- w obwodzie jest kilka diód tranzystorów i rezystorów więc nie było to jakoś megatrudne ,w dodatku na płytce były puste miejsca pod opcjonalne elementy)
Niestety ponieważ robiłem to kilka lat temu to szczegóły uleciały z pamięci a dokumentacji też już żadnej nie mam.
Być może wystarczyłaby wymiana modułu airbag na taki od nowszego/starszego (zależy jaki kupiłeś licznik) modelu , ale to trzeba by skonsultować ze schematem czy są zamienne , najprościej poszukać innego licznika bo ten co kupiłeś nie jest 100% zgodny , kiedyś ktoś o ile pamiętam podawał jakie nr licznika podejdą za jakie.
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.