Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2011, 13:00   #21
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Witam
Po wymianie alternatora kupilem rowniez dwa akumulatory. Jeden mial isc pod siedzenie kierowcy jako glowny, a drugi na camper. W tym samym czasie wymienilem akumulator w Citroenie, i tak na czas ladowania prostownikiem tych starych z transita, zrobilem podmianke. Po naladowaniu akumulatorow, sprawdzenie aerometrem pokazalo ze nie warto ich wstawiac ponownie. Tak wiec mam 5 akumulatorow. 2 nowe, 2 stare gdzie tylko czekam az padna, i jeden taki na 50%, gdzie juz nie dal rady jako aku na rozruch w citroenie, ale parametry jeszcze nie sa tragiczne i sluzy jako oswietlenie i podtrzymanie komputera na campie.

Pisze to wszystko aby zadac pytanie. Miejsca mi nie brakuje i moge trzymac 5 akumulatorow na pokladzie. Jeden nowy i jeden stary siedza pod siedzeniem pasazera. W chwili gdy odpale autko na dluzej, zapinam kable od aku spod siedzenia kierowcy do tego dodatkowego pod siedzeniem pasazera. W niedalekiej przyszlosci oddam to do elektryka aby wykonal mi prawidlowa stala instalacje pod te dodatkowe akumulatory.

Moje pytanie - czy powinienem sie tak bawic z nowym akumulatorem ? Jezeli nie ma z niego poboru pradu, w chwili obecnej (nie jeste na stale podpiety). Jest fabrycznie nowy, to jak dlugo moge go wozic bez doladowywania ? Pewnie najlepsze rozwiazanie bylo by zostawienie go w domu , gdzie cieplutko. Jednak jak pisalem szkoda mi jeszcze wywalic stare aku, a ten mnie zabezpieczy na wypadek mroznej nocy i problemu porannego rozruchu.

Bylo kilka wypowiedzi o dodatkowym aku, do grzania na postoju. To jest jeden z moich powodow, zatrzymania tych starych aku na pokladzie. Latwiej wlaczyc farelke na godzine lub dwie postoju. Skoro mozna puzniej doladowac aku w czasie jazdy, niz wlaczyc ogrzewanie gazowe, ktorego zaladowanie juz kosztuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 15:47   #22
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

No... nieźle - pięć akumulatorów na pokładzie, jeszcze kilka i będziesz miał ekologiczną hybrydę... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten nowy akumulator, nieużywany wystarczy jak doładujesz raz na miesiąc lub dwa...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 22:10   #23
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No... nieźle - pięć akumulatorów na pokładzie, jeszcze kilka i będziesz miał ekologiczną hybrydę...
Ten nowy akumulator, nieużywany wystarczy jak doładujesz raz na miesiąc lub dwa...
Jak podłącze pod instalacje to na rozruszniku przejadę 100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak serio trzeba myśleć o "rachunkach". Ogrzewanie postojowe, a budę mam spora. Rodzinka na "zapleczu" i tylko słyszę zimno ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zrobiłem trasę 450km, na razie wszystko OK. Przed trasa zabezpieczyłem śruby mocowania alternatora "locktite" i tu odsyłam do tematu "mocowanie alternatora". Ja ożyłem jakiś niebieski tyle mogę powiedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba numer 243 lub coś takiego.
Mam pytanie-czy robiąc instalacje pod kolejny akumulator, czyli z tym zabezpieczeniem anty-rozładowywanym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak to nazwijmy, jest możliwość zamontowania przełącznika ? czyli gdyby to jednak główny akumulator padł, ze względu na wiek, to można by użyć tych dodatkowych do odpalenia ?

Pozdrawiam

PS- Prosze o namiary na serwis alternatorow w bylym woj. Legnickim - nie bede z tym jezdzic gdzies daleko. Jezeli ktos chcialby odkupic moj alternator, w takim stanie jak jest, czyli ladowanie bylo okolo 12V, to prosze pisac.
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 08:07   #24
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Cytat:
Napisał KFAJP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak to nazwijmy, jest możliwość zamontowania przełącznika ?
Jeżeli znajdziesz przełącznik wytrzymujący kilkaset amperów, to montuj. Ale myślę, że jak taki znajdziesz, to będzie wielkości akumulatora.
Tak na poważnie - daj spokój...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 22:38   #25
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... to będzie wielkości akumulatora...
Dzieki.
Dlatego potrzebna mi opinia kogos kto sie zna. Zostaje mi trzymanie kabli rozruchowych na pokladzie. Niestety nie jade Transitem do Polski, wiec instalacje bede musial miec zrobiona do puzniejszego zalozenia.

Pozdrawiam
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 00:32   #26
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Witam
W celu informacyjnym i moze jako ciekawostka. Przez miesiac nie odpalalem transita ( bylem na urlopie). Po powrocie i przy pierwszym odpaleniu lampka od akumulatora zaswiecila sie, ale przygasajaco. Tak pare razy i juz jest OK. Mozliwe ze to przez utrudniony rozruch, po takim przestoju.

W Polsce kupilem kable, dwa zestawy klem i przelacznik masy. Nie jest za duzy, a wytrzymuje do 1000A (ponoc). Glowny akumulator pod siedzeniem kierowcy,...nadal tam sie znajduje... ;-)...do niego przykrecilem sie z kablami, ktore poprowadzilem do siedzenia pasazera. Tam zmiescily sie dwa kolejne akumulatory. Na kablu od glownego aku umiescilem wylacznik masy. Wpialem go na kabel + . Tu tez sie naczytalem roznych opinii gdzie taki wylacznik powinno sie wpinac. Ja zrobilem tak. Przypominajac, ze moj transit to Camper, posiada on fabryczna instalacje, rowniez idaca od glownego aku do "zaplecza". To wszystko razem to cztery akumulatory, ale to nie koniec. Na "zapleczu" posiadam jeszcze dwa aku o pojemnosciach po 100Ah. Nie sa na stale podlaczone. Wybierajac sie w dluzsza podroz, podlaczam je na zmiane do ladowania kablami rozruchowymi. Tak wiec uzbieralo mi sie 6 aku w jednym transicie. 3 z nich sa stare, wiec niedlugo sie ich pozbede. Faktem jest, ze czasami alternator laduje 5 aku na raz. Chwilowo nie sa one jeszcze zbytnio rozladowywane, ale przyjdzie czas ze ogrzewanie kilku godzinne bedzie z nich smigac itp. Prosze o porady czy czasem nie ma jakiegos ryzyka z taka instalacja.

Pozdrawiam
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 08:13   #27
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Ale w jakim celu wozisz tyle akumulatorów?
Co to znaczy: "ale przyjdzie czas ze ogrzewanie kilku godzinne bedzie z nich smigac itp."
Nie prościej założyć ogrzewanie postojowe (chociażby powietrzne) plus jeden dodatkowy akumulator?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.