Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2011, 10:13   #11
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: CD6000 z pokretlem nie przyjmuje kodu

W Clio jest tak samo jak w Fordach (Fordowi blizej do francuzow niz do innych aut) czyli jak wbijesz zle kod to trzeba wlaczyc radio i czekac. Kazda zla proba wbicia to dluzsze czekanie. Ani tu ani tam nie trzeba nic naciskac. Mam Clio i Megane i wiele razy odlaczalem zasilanie. Cliak potrafil raz odrzucic poprawny kod przy niskich temperaturach , ale za drugim razem zawsze przyjmowal (trzeba zrzucic wine na to, ze "to fancuz" a nie na blad operatora).
Radio o ktore sie pytalem dzialalo sprawnie. Jedyna wskazowka to fakt, ze ktos rozbil wyswietlacz i musialem go wymienic (sam wyswietlacz) Kiedys pozwalalo wbic kod, potem bylo coraz trudniej (trzeba bylo resetowac kilka razy, zeby pozwolilo), az przestalo pozwalac calkowicie. Radio bylo z tego auta z kodem w ksiazce, a kod zawsze dzialala. Radio po prostu przestalo reagowac na przyciski (na pewno nie bylo to oczekiwanie po zlym wpisaniu kodu). Radio dalej lezy w garazu, moze kiedys sie za nie wezme.
Sprawdz jeszcze moze zimne luty na plycie czolowej.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 09:40   #12
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: CD6000 z pokretlem nie przyjmuje kodu

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... (trzeba bylo resetowac kilka razy, zeby pozwolilo), az przestalo pozwalac calkowicie. Radio bylo z tego auta z kodem w ksiazce, a kod zawsze dzialala. Radio po prostu przestalo reagowac na przyciski (na pewno nie bylo to oczekiwanie po zlym wpisaniu kodu). Radio dalej lezy w garazu, moze kiedys sie za nie wezme.
Sprawdz jeszcze moze zimne luty na plycie czolowej.
Sprawdzalem fora w UK i trafilem na kilka wskazowek:
Wcisnac klawisz 6 i nacisnac klawisz 1 - pokaze stan glosnikow
Wcisnac klawisz 6 i nacisnac klawisz 2 - pokaze numer fabryczny (ponoc nie trzeba radia wyciagac aby sprawdzic na naklejce, sam sie wyswietli.
Mozna tez przytrzymac 6 - ale juz nie pamietam co to mialo zrobic.

U mnie nic z tego nie dzialalo, co by moglo wskazac na totalna niesprawnosc klawiatury.

Dwie kolejne sprawy to - wyjecie bateri ( ponoc jest jakas mala w radiu podtrzymujaca pamiec) - lub restart radia ( o ktorym sam wspominasz)

Mozesz podac szczegoly jak robi sie restart radia ?

Ja osobiscie jestem w sytuacji gdzie, rozkrece radio, poszukam bateryjki, sprawdze tasme od klawiszy. Nie wiem czy moge zrobic cos wiecej, nie jestem elektrykiem/elektronikiem

Jeszcze jedna wazna wskazowka, tym razem z "elektrody" aby sprawdzic druga mase od radia. U kilku osob to wlasnie pomoglo, w problemie z wbijaniem kodu. Niestety jak w wielu sytuacjach, nie dodano schematu lub tez nie wytlumaczono jak im sie to udalo (ktory kabelek lub cos takiego). Rowniez mozna sprawdzic wbijanie kodu na wlaczonym zaplonie, chociaz nie wiem czy to moze miec zwiazek z druga masa, czy czymkolwiek innym. Kiedy ja sprawdzamel to u siebie, jedyne co sie zmienilo to to ze silniczek od wciagania/wypychania plyty, przy moim naciskaniu (tej NIESZCZESNEJ JEDYNKI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) wlaczal sie.

Pozdrawiam c.d.n. ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez KFAJP ; 17-11-2011 o 09:45
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 19:22   #13
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: CD6000 z pokretlem nie przyjmuje kodu

Czy komus wyswietla sie cos na ekranie radia w chwili wciskania 1-ki ?
W moim radio kolejno pokazuja sie trzy napisy:

"MGP DJS"

kolejny

"4-08" z mala "1"-ka na dole

kolejny

"07-00-00" z napisem "Cd"

I tak trzykrotnie, po czym wraca do "CODE____" oczywiscie z mala "1"-ka

Radio wyjete i bede rozkrecac, czekam na info o restarcie radia. Schemat jezeli ktos ma do sprawdzenia "drugiej masy". Wskazowki jak sprawdzic tasme od klawiatory, czy jakiekolwiek inne elementy.

Pozdrawiam
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 18:15   #14
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: CD6000 z pokretlem nie przyjmuje kodu

Witam
Oddalem radio do serwisu. Diagnoza:
-szmelc.... mianowicie zerwana tasma od klawiatury. To cala przyczyna nie przyjmowania kodu ( w moim przypadku).

Czy da sie wymienic taka tasme ? ona jest lutowana do plytki czy na wtyczki ? CD 6000

Pozdrawia
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 18:47   #15
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: CD6000 z pokretlem nie przyjmuje kodu

Z jednej chyba lutowana, z drugiej ma wtyczke.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.