Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2014, 09:41   #51
Jarooptyk
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: Węgrów
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Ja dziś spotkałem się z tym samym całe szczęsćie że na parkingu. Udało misię też odblokować ręczny, ale jak nie znajde dobrego fachmana to wymiękne. Pozdrawiam

Jarooptyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 09:33   #52
niro-7
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: gren town
Model: s-max titanium
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

witam czy ma moze ktoś zdjęcie tego wichajstra co jest na końcu tej linki przy mechaniźmie zębatki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niro-7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2014, 20:50   #53
marcink719
ford::average
 
Avatar marcink719
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Galaxy mk3, Focus mk1
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM, 2.0 SPI
Rocznik: 2007,2003
Postów: 171
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Witam,

przy próbie naprawy rozwalonej rączki ręcznego okazało się, że linka już jest trochę "przetarta". Nie wiem czy sam jej nie uszkodziłem przy próbie założenia na plastikowy trzpień, ale tak czy inaczej już sobie wyrobiła rowek w metalowej rączce. Pytanie - czy warto teraz to wymieniać, czy czekać aż całkiem się urwie?

Ile płaciliście za linkę poza ASO? Czy ktoś poleca jakiś warsztat "od linek" w małopolsce albo w internecie?

Czy ktoś ma jakiś schemat złożeniowy, w jaki sposób zdemontować cały ten mechanizm i dostać się do linki?
__________________
Ramka radia i kieszeń, półka S-max, Galaxy do sprzedania
Opony 225/50ZR17 2 sztuki
marcink719 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2014, 07:36   #54
adiee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: ELB.
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Witam,
pękła mi sama stalowa końcówka od linki zwalniania przy zapadce i wymiana całego mechanizmu była niezbędna.....
-- Da się to zrobić bez demontażu całej dźwigni wczoraj to przepraktykowałem. Co jest potrzebne: zakupy w sklepie z częściami rowerowymi zakupić linkę z końcówką(baryłkową) i śrubę z zaciskiem do linki (śruba nawiercona z 1 strony na wylot dociskanie nakrętką taka jak przy hamulcu szczękowym). Co trzeba zrobić: przeszlifować końcówkę linki (baryłka ) na wielkość jak w standardowej lice. linkę włożyć przez ramię rączki ręcznego poprzez kółeczko na dole następnie linkę przełożyć z lewej strony przez oczko zapadki zapadki. na koniec założyć na linkę śrubę z zaciskiem i wyregulować tak aby przycisk dział. całość zajęła mi 40 min. można to zrobić jeszcze lepiej ale potrzeba jest mini wiertarka max 10 cm z wiertłem. pozdrawiam powodzenia
adiee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2014, 18:43   #55
cremaster
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-05-2014
Model: galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Nie dotykać tego goowna tj. recznego. Co za sziiiiiiiiiiiiiit! Mialem podobna sytuacje. Na poczatku pierydolnal odlewany z lewego stopu haczyk na koncu wyzej wymienionej linki o czym nie wiedzialem. Zdupczylem przycisk i zaslepki bo pociagnalem kombinerkami za linke ktora sie wziela i urwala. Potem szybka decyzja o cieciu dwoch linek od recznego bo nie mialem czasu na dluzsza babranine a poza to sie na tym nie znam. Czlowiek ktory wymyslil ten reczniak powinien zawisnac na suchej galezi. Oczywiscie brak czesci na szrocie a linki niet tylko caly yebany mechanizm w ASO. Na szczescie temat ogarnal mechanik ale beknalem 650 zeta za linki reczniaka, dorobiona linke zwalniajaca, klejenie syfnych plastikow i robocizne :-( Tera stawiam na biegu i gitara gra. Na razie. jednak "ford goowno wort". Galaxy mk 3 2008 2.0 benzyna w gazie :-) Nie polecam.
cremaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 17:17   #56
slawpl
ford::beginner
 
Avatar slawpl
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 03-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 DuratecHE
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

W piątek pękła mi nieszczęsna linka, o której mowa w wątku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zdjąłem mydelniczkę, miejsce na kubki i całą maskownicę srebrną. Do tego jeszcze, dla wygody, wymontowałem podłokietnik z całym schowkiem ( UWAGA, jedna śrubka trzyma pojemnik pod spodem. Dostęp jest od popielniczki dolnej dla pasażerów z tyłu. Trzeba wyjąć popielniczkę, odkręcić jeden plastik i tam będzie śrubka.).

A teraz do konkretów. Linka pękła na dole, przy zapadce. U góry, mimo lekko wytartego rowka w dźwigni hamulca, śladu po zużyciu się linki nie ma.

Do naprawy potrzeba:
- obcęgi, kombinerki, płaski śrubokręt,
- szprycha rowerowa, kostka elektryczna,

Szprychę odpowiednio wyginamy i docinamy, przekładamy przez dziurkę od zapadki, łączymy z dociętą starą linką i efekt jest taki:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A najważniejsze, że działa i kosztowało grosze.
slawpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2014, 19:18   #57
MAXIMUS_00
ford::advanced
 
Avatar MAXIMUS_00
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: ŁÓDŹ-RETKINIA
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał slawpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W piątek pękła mi nieszczęsna linka, o której mowa w wątku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zdjąłem mydelniczkę, miejsce na kubki i całą maskownicę srebrną. Do tego jeszcze, dla wygody, wymontowałem podłokietnik z całym schowkiem ( UWAGA, jedna śrubka trzyma pojemnik pod spodem. Dostęp jest od popielniczki dolnej dla pasażerów z tyłu. Trzeba wyjąć popielniczkę, odkręcić jeden plastik i tam będzie śrubka.).

A teraz do konkretów. Linka pękła na dole, przy zapadce. U góry, mimo lekko wytartego rowka w dźwigni hamulca, śladu po zużyciu się linki nie ma.

Do naprawy potrzeba:
- obcęgi, kombinerki, płaski śrubokręt,
- szprycha rowerowa, kostka elektryczna,

Szprychę odpowiednio wyginamy i docinamy, przekładamy przez dziurkę od zapadki, łączymy z dociętą starą linką i efekt jest taki:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A najważniejsze, że działa i kosztowało grosze.


Czapka z głowy - Świetnie sobie z tym dziadostwem poradziłeś !!!!!
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."
FORD FOCUS 1.8 16V-2000r, FORD MONDEO 2.0 16V -2005r, FORD S-MAX 2.0 16V-2008r
MAXIMUS_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 10:42   #58
slawpl
ford::beginner
 
Avatar slawpl
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 03-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 DuratecHE
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał MAXIMUS_00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czapka z głowy - Świetnie sobie z tym dziadostwem poradziłeś !!!!!
Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie uśmiechało mi się wydawanie 1000 PLN na nowy cały mechanizm to trzeba było coś wymyślić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieję, że przyda się innym użytkownikom S-maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
slawpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2014, 17:12   #59
rutek-wat
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-09-2012
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: S-max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

U mnie serwis za wymianę zażyczył sobie 1400 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skończyło się na lince rowerowej i zacisku metalowym. Całość naprawy bez wyjmowania ręcznego kosztowała 5,50 i 45 min pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rutek-wat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2014, 10:15   #60
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

^^ To jakieś jaja z cenami, 3 lata temu zapłaciłem ok 800 za nową dźwignię i wymianę w ASO.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.