Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2017, 12:38   #1
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Question Wymiana reflektorów i demontaż

Witam, Ze względu na to że jeden z kloszy przy lampie mam pęknięty postanowiłem wymienić reflektory. Mam okazyjnie do zakupienia takie w dodatku czarne tyle że z anglika, dużo roboty jest żeby bebechy przełożyć z jednej do drugiej? I czy to w ogóle coś zmieni i będzie świeciło jak w wersji europejskiej?

__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 13:15   #2
gruby33
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów i demontaż

Po lifcie jest tylko jedna śruba na górze i lampy wyciągasz. Nie wiem jak w wersji przed life.

Co do lamp nie radzę montować bo angielskie mają widmo światła ustawione na inną stronę i będziesz raził innych kierowców a pobocze będziesz miał ciemne . Więc jest to niebezpieczne oraz nielegalne gdyż na żadnej stacji przeglądu nie podbija i policja przy kontroli może dowód zabrać.
gruby33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 13:27   #3
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów i demontaż

Cytat:
Napisał gruby33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po lifcie jest tylko jedna śruba na górze i lampy wyciągasz. Nie wiem jak w wersji przed life.

Co do lamp nie radzę montować bo angielskie mają widmo światła ustawione na inną stronę i będziesz raził innych kierowców a pobocze będziesz miał ciemne . Więc jest to niebezpieczne oraz nielegalne gdyż na żadnej stacji przeglądu nie podbija i policja przy kontroli może dowód zabrać.
Kolego, przeczytaj jeszcze raz i to ze zrozumieniem. Czy ja zadałem pytanie jak zdemontować lampę, którą ściągnę Ci z opaską na oczach? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 13:49   #4
gruby33
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów i demontaż

Czytałem z telefonu kilak tematów o lampach i musiało mi się coś pomylić.

Ale i tak wydaje mi się, że klosz angielski ma inne widmo i homologacja europejska jest bita na kloszach.

Nie wiem czy f fokusie są klejone. Jeśli nie to zdejmiesz tylko zatrzaski i przełożysz klosz. Jeśli jest dodatkowo klejony to musisz to rozgrzać w piecu lub opalarką i potem oczyścić i na nowo wkleić nowym klejem na gorąco.
gruby33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 16:33   #5
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów i demontaż

Cytat:
Napisał gruby33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałem z telefonu kilak tematów o lampach i musiało mi się coś pomylić.

Ale i tak wydaje mi się, że klosz angielski ma inne widmo i homologacja europejska jest bita na kloszach.

Nie wiem czy f fokusie są klejone. Jeśli nie to zdejmiesz tylko zatrzaski i przełożysz klosz. Jeśli jest dodatkowo klejony to musisz to rozgrzać w piecu lub opalarką i potem oczyścić i na nowo wkleić nowym klejem na gorąco.
Potrafię to zdemontować itd.ja się pytam czy jak przełożę odbłyśnik i jego elementy czy będzie dobrze, klosz to jest przezroczysty w 100% nie ma pływu na padanie światła.
__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2017, 01:14   #6
gruby33
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów i demontaż

Nie wiem jak ty ale na fotkach z neta ja widzę na kloszach jedną linię która idzie wzdłuż klosza i to ona zapewne jest odpowiedzialna za padanie światła
gruby33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2017, 06:02   #7
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów i demontaż

Poczytaj sobie Proszę, bo jakieś nowe teorie tu widzę. W niektórych modelach aut w lampach masz blaszkę lub dźwigienkę która pozwala owszem - zmienia się geometria światła z prawo stronnego na lewo stronny i odwrotnie... czyli zmienia się kąt świecenia z 15' do 0' czyli jak -15' to UK.
__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2017, 11:15   #8
miko1972
ford::advanced
 
Avatar miko1972
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Skawina
Model: Ford Focus mk3 HB
Silnik: 1.6 Duratec 16V Ti-VCT 125 PSI
Rocznik: 2016
Postów: 309
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów i demontaż

Cytat:
Napisał technikibart Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, Ze względu na to że jeden z kloszy przy lampie mam pęknięty postanowiłem wymienić reflektory. Mam okazyjnie do zakupienia takie w dodatku czarne tyle że z anglika, dużo roboty jest żeby bebechy przełożyć z jednej do drugiej? I czy to w ogóle coś zmieni i będzie świeciło jak w wersji europejskiej?
Jeśli masz małą dłoń to poradzisz sobie z tym raz, dwaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To kwestia 3 śrubek, wiązki, silniczka no i sprytnego wyciągnięcia odbłyśnika.
Kiedyś już pisałem o tym na forum. Trzeba tylko uważać by ostrożnie włożyć odbłyśnik do nowej lampy bo można porysować klosz!
P.S.
Sama lampa nie ma znaczenia czy to UK czy kontynent, co z resztą potwierdzisz u diagnosty, który ustawi Ci światła.
__________________
Pozdrawiam forumowiczów-fordowiczów!
Mirek
miko1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2017, 11:18   #9
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów i demontaż

Bez sensu.

Skoro masz pęknięty klosz, a do przekładania bebechów i tak musisz klosze rozklejać... to po co przekładać bebechy. Przeklej sobie sam klosz... będzie szybciej, łatwiej i mniej problemów po drodze.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2017, 11:37   #10
miko1972
ford::advanced
 
Avatar miko1972
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Skawina
Model: Ford Focus mk3 HB
Silnik: 1.6 Duratec 16V Ti-VCT 125 PSI
Rocznik: 2016
Postów: 309
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów i demontaż

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez sensu.

Skoro masz pęknięty klosz, a do przekładania bebechów i tak musisz klosze rozklejać... to po co przekładać bebechy. Przeklej sobie sam klosz... będzie szybciej, łatwiej i mniej problemów po drodze.
Żeby wyciągnąć odbłyśnik nie trzeba odklejać klosza! To nie MK1!
__________________
Pozdrawiam forumowiczów-fordowiczów!
Mirek
miko1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.