Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2008, 17:41   #1
januszbj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Focus 1,6 TiVCT
Silnik: benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić

pękła sprężyna pedału sprzęgła , jak ją wymienić ???

januszbj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2008, 22:58   #2
sokotom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-09-2008
Model: FOCUS2
Silnik: 18TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Re: focus 2 1,6 tivct 05r pedał sprzęgła

Cytat:
Napisał januszbj
pękła sprężyna pedału sprzęgła , jak ją wymienić ???
januszbj,
Witam
Mam taki sam problem tylko u mnie pękł plastik trzymający tą sprężynkę w FFII.
Czy już wymieniłeś i są jakies problemy z rozpięciem pedału sprzęgła od pompy ? W ASO niechcą nic podpowiedziec tylko zapłac 300 zł i wymienią.
Pozdrawiam
sokotom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2008, 16:45   #3
januszbj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Focus 1,6 TiVCT
Silnik: benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Re: focus 2 1,6 tivct 05r pedał sprzęgła

sprężyne wymieniłem sam, ciężko z dostępem do pedału , musisz dobrać sprężynę tak aby zaczepić o całą dzwignie pedału, w aso 35ozł
januszbj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 15:59   #4
tom66
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-10-2009
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 16V Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: focus 2 1,6 tivct 05r pedał sprzęgła

Witam!

Aby nie mnożyć postów podpinam się do tematu.
W serwisie oraz w sklepach twierdzą, że nie ma takiej sprężynki do mojej wersji (po rozkodowaniu numeru VIN). Mam auto z importu, dodatkowo ma przesuwane pedały (można je przybliżać) i zdalny kluczyk - aby uruchomić silnik należy wcisnąć sprzęgło.
Wspomiana sprężynka u mnie również występuje, bo pękła i leżała koło nóg. Nie ma śladów mocowania "na stałe" z pedałem sprzęgła, a w niektórych sklepach sugerowali wymianę całego pedału (jako całość ze sprężynką bo takowa sama, oddzielnie nie występuje). Widziałem taki "zestaw naprawczy" w ford-esklep.pl i ta "moja" sprężynka to jest ta z dwoma oczkami (bez tego białego plastiku). Jak sobie poczytałem forum to nie wiem czy udać się do mechanika (który raczej na bank tego wcześniej nie wymieniał) czy też zdać się na serwis (drogo i daleko, ok. 90 km) a telefonicznie nie bardzo się mogę z serwisem dogadać. Jak już im wytłumaczę o co chodzi, to oni wyjeżdżają z numerem VIN i twierdzą, że nie ma takiej sprężynki. Miał ktoś może taki problem, co można dodatkowo zepsuć przy takiej amatorsko-chałupniczej wymianie, na co zwrócić uwagę. Co radzicie drodzy Forumowicze?

Pozdrawiam
tom66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2010, 14:29   #5
tom66
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-10-2009
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 16V Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: focus 2 1,6 tivct 05r pedał sprzęgła

No i byłem w serwisie. Wprawdzie ja nadal nie wiem jak to wymienić ale serwis wymienił to za 120 zł. Widziałem, że po wymianie sprężyna została zaczepiona o pedał (tym końcem z dłuższym oczkiem) i o element karoserii (??) nad pedałem (tym krótszym oczkiem). Chciałem w jakimś innym Focusie to zobaczyć (taki sam rocznik i silnik oczywiście) jednak nie zdążyłem, ponieważ wymieniona sprężyna pękła...
Po pierwszej wymianie dostałem 2 lata gwarancji i oczywiście nie omieszkałem z tego skorzystać. Wymieniono mi ponownie sprężynę, z tym że teraz założono dodatkowo inną - taką, która nie była założona fabrycznie (pełni ona podobno rolę stabilizującą).
Z tego wynika, że Niemcy nie założyli sprężyny od nowości tak jak trzeba???
Mniejsza z tym, być może jest to rozwiązanie "nowsze", może z nowszej wersji Focusa...
Teraz nie widzę tej (tych) sprężyn w ogóle, a po poprzedniej wymianie widziałem jak jest zaczepiona... Być może za pierwszym razem coś spaprali przy wymianie a może zaczepili nie w tym miejscu co trzeba??? Faktem jest, że sprężyna pękła w tym samym miejscu co za pierwszym razem...
W ogóle pedał pracował bardzo ciężko (nawet było słychać skrzypienie tej sprężyny), myślałem że tak ma być, bo to nowa sprężyna.
Teraz mam dwie nowe i pedał pracuje lekko i cicho.
Mimo wszystko mogę polecić ten serwis - Szczecin Ustowo, nawet zainteresowanym mogę podać nazwisko osoby, która doprowadziła tą naprawę do końca. Oczywiście nic nie dopłacałem (a przecież dołożono mi drugą sprężynę, której nie było ani za pierwszym razem, ani nawet podobno wcześniej). Mam tylko mieszane uczucia co do pierwszej naprawy...
Ale teraz - po naprawie gwarancyjnej jestem zadowolony. No i za "stówę" a nie za trzy.. A czy gdzieś u "mechaniora" w podwórku dostałbym gwarancję i powtórną wymianę gratis??? Raczej wątpię. A zapłaciłbym podobnie.
Opisany przypadek dotyczy rocznika 2006 - 1,6 TiVCT (w dieslach jest inaczej).

Pzdr
tom66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2010, 21:41   #6
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić

Temat już był wałkowany.
Są dwa rodzaje tych "francowatych" sprężyn:
1. Do benzynki, z hakami na końcach, która działa na rozciąganie,
2. Do diesla, z plastykiem i takim grzybkiem, która działa na ściskanie.

Tą do benzynki, przy użyciu lusterka ludzie na fourm zakładali.
Tą do diesla, ja próbowałem założyć i wyprowadziła mnie z równowagi... Na szczęście znojomy w ASO mi wymienił. Trwało to... 5 minut:-) Trzeba mieć sposób i chyba teraz już umiałbym ją wymienić.

Jeżeli chodzi o tę waszą do benzynki, to wrzućcie foty jak jest zaczepiona i będzie na przyszłosć. Ja wrzucę u siebie i będzie komplet :-)
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 21:54   #7
skiju
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-03-2011
Model: Focus ii
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić

Po 3 podejsciach dzisiaj po 3,5 godziny prob wreszcie udalo mi sie ja wymienic (benzynka).
Sprezynka jest umieszczona poziomo, jeden otwor jest przy samej scianie grodziowej ale w elemencie uchwytu pedalu a drugi oczywiscie na gorze pedalu. Ciezko jest wcisnac ten haczyk od strony sciany.
Przygotowalem sobie wczesniej "stanowisko lezace" na wysokosci progu i tak na lezaco juz z zamknietymi oczami probowalem ucelowac. Zreszta malo widac, szkoda oczu wytezac.
W serwisie Mieszek (juz nie autoryzowanym) w Łodzi powiedziano mi za wymiane 140 pln i haslo - przyzna pan ze to niewygurowana cena? Teraz to moze i przyznam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skiju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 22:07   #8
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić

To spróbuj to zrobić w dieslu...:-] Ja widziałem w ASO przyrząd do tego, to teraz bym w domu sam go sobie zrobił, ale bez tego...140zł to śmieszna kwota :-D
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2011, 23:08   #9
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić

Ponieważ proszono mnie na priv, to napiszę coś więcej.

Jak już wiadomo ja w końcu nie doszedłem jak to zrobić, chociaż bawiłem się z tym...3 godziny i prawie zdemontowałem pedały...NIE POLECAM!!!!!!

Sprawa wygląda tak. Wkońcu zrobili mi to w ASO. Podobno mają z tego szkolenie oraz przyrząd jak poniżej.

1. Sprężyna ma siedzieć tak

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Przyrząd schematycznie wygląda tak

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety nie znam wymiarów :-(((
Podem ściskacie sprężyne np. w imadle i wkładacie między łapki przyrządu. Następnie kładziecie się na progu, robicie magiczne ruchy i gotowe,

Powodzenia w próbach. Jak komuś coś wyjdzie, to dajcie znać.

PS. Można by spróbować jakoś inaczej tę sprężynę ścinać np. drut i po włożeniu go przeciąć...tak sobie dywaguje.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Ostatnio edytowane przez maureliusz ; 07-05-2011 o 23:11
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2012, 16:48   #10
resi
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Wodzisław
Model: ford
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: pedał sprzęgła,pęknięta sprężyna jak wymienić

dzis wymieniłem około 15min pracy po raz spreżynke trzeba rozciagnać uzyłem monet które wciskałem miedzy zwoje, nastepnie odkrecić lewa część deski pod kierownicą ( jedna śruba celem lepszego dostępu latarka i jazda problem jest trafic sprężynką w mocowanie poza tym dałem radeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
resi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.