Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2009, 09:58   #1
MayuB
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Bolesławiec
Model: Mondeo MKII Ghia Kombi
Silnik: Zetec 16V 2.0L
Rocznik: 1998
Postów: 60
Domyślnie Jaki rozrząd do MKII ?

Witam.

Jestem po kupnie autka ale jeszcze przed wymianą rozrządu. I tu pojawia się pewien kłopot.
Jacek ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) na 99% jest pewien, że tam będzie rozrząd starego typu. Ale 100% pewności nie ma.

Może ktoś z Was coś wywnioskuje z fotek i nr VIN lub z własnego doświadczenia zanim zamówię komplet.

WF0NXXGBBNWT57866 - to VIN mojego auta

WFONXXGBBNWJ68206 - a to VIN Somera z tego tematu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Poza numerem seryjnym i oznaczeniem miesiąca reszta jest ta sama. Miał rozrząd starszego typu a auto ma miesiąc młodsze więc u mnie chyba też powinno być starszego typu?

A tu jeszcze kilka fotek mojego silnika:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

MayuB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 17:47   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd do MKII '98 kwiecień

Cytat:
Napisał MayuB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jacek ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) na 99% jest pewien, że tam będzie rozrząd starego typu. Ale 100% pewności nie ma.
i jak zawsze sie nie myli jeżeli zdjecia silnika są z twojego auta to bedziesz miał na 100% stary rozrząd a jeżeli masz już czarną pokrywe to bedziesz miał już nowszy
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 17:49   #3
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd do MKII '98 kwiecień

a zmiana nastapiła dopiero w maju 98 a ty masz z tego co widze kwiecień :fcp2
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 08:38   #4
stypek
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Kraków
Model: mondeo mkII
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd do MKII '98 kwiecień

Witam wszystkich.
Podepnę się do tematu bo podobny.
Moje autko jest z lutego 1998 więc prawie na pewno ma rozrząd starego typu. Ale czy można wizualnie łatwo określić czy stary czy nowy, nie mając do porównania dwóch pod reką? Jakiś charakterystyczny szczegół?

Pozdrawiam
stypek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 09:19   #5
rad99
ford::advanced
 
Avatar rad99
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: kołobrzeg
Model: mondeo
Silnik: 2.0lpg 2.0tdci
Rocznik: 1995 2004 2009
Postów: 467
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd do MKII '98 kwiecień

motorek26 opisał najłatwiejszy sposób jak masz srebrną pokrywę rozrządu to stary typ, czarna nowy, pomijając malowane
rad99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 17:47   #6
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd do MKII '98 kwiecień

Cytat:
Napisał rad99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
motorek26 opisał najłatwiejszy sposób
no ale po co czytać przecież to oczy bolą lepiej jest napisać
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 22:21   #7
asmodeusz
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2004
Skąd: Świdnica
Model: mondeo MK2 kombi
Silnik: 1,8 16V Pb/LPG
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd do MKII '98 kwiecień

Też mam z kwietnia tyle że 1,8 ale ze srebrną pokrywą i mam starego typu rozrząd
__________________
Człowiek człowiekowi kaczuszką...
asmodeusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2009, 09:19   #8
MayuB
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Bolesławiec
Model: Mondeo MKII Ghia Kombi
Silnik: Zetec 16V 2.0L
Rocznik: 1998
Postów: 60
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd do MKII '98 kwiecień

We wtorek (28.04) wszystko będzie wiadomo czy mechanikom się uda go założyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zamówiłem u Jacka stary i mam nadzieje, że wszystko będzie cacy.
MayuB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2009, 21:08   #9
MayuB
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Bolesławiec
Model: Mondeo MKII Ghia Kombi
Silnik: Zetec 16V 2.0L
Rocznik: 1998
Postów: 60
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd do MKII '98 kwiecień

Witam. Dziś mechanicy wymienieli w moim mondku zamówione wcześniej u Jacka rzeczy (wszystko oryginały tylko pompa SKF):
- rozrząd
- pompa wody
- pasek wieloklinowy
- olej silnikowy
- olej przekładniowy skrzyń biegów
- filtr oleju
- filtr paliwa
- płyn hamulcowy
- płyn do chłodnic

Robocizna 350zł i wszystkie częsci raczej pasowały więc dobrze oceniliście, że to silnik starszego typu.

Wszytko było by ok gdyby nie to, że coś zaczęło piszczeć i na razie nie wiem co jest przyczyną. Częstotliwość (wysokość dzwięku tego piszczenia) wzrasta wraz z obrotami silnika. Piszczenie to nie jest jakieś masakrycznie głośne ale głośniejesze niż przed wymianą i przez to niepokojące. Po mechanikach zrobiłem tylko drogę do domu ok 2km i w tym czasie nie ucichło jeszcze, więc nie wiem jak to się ma do historii typu na zimnym słychać - na gorącycm ustaje. Pod domem przysłuchiwałem się i napewno wydobywa się z okolic wymianianych elementów na paskach raczej przy wieloklinowym niż przy rozrządzie i co dziwne na wolnych obrotach jest dość nieregularne to piszczenie tzn czasem prawie zanika i znów się pojawia. Co to może być i jak temu zaradzić. Oby tylko nie kolejne wymiany częsci bo teraz zabuliłem za nie tysiaka plus robota - skarbonka.
MayuB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2009, 09:27   #10
MayuB
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Bolesławiec
Model: Mondeo MKII Ghia Kombi
Silnik: Zetec 16V 2.0L
Rocznik: 1998
Postów: 60
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd do MKII '98 kwiecień

Ponawiam pytanie. Zależy mi na Waszym zdaniu gdzie można szukać przyczyn. Teraz jest zauważalna sytuacja, że na zimnym słychać bardziej a na gorącym mniej ale i tak słychać. Byłem u tych mechaników - oni tego nie słyszą i według nich wszystko jest o.k. i nie dziwię się bo ktoś kto nie jeździł tym autem nie wie jak było cicho przed wymianą a jak jest teraz. Zastanawiam się czy to może być tylko jakaś błacha przyczyna jak np nieodpowiedni naciąg paska wieloklinowego czy coś innego. Dajcie jakieś propozycje w poniedziałek jestem znów umówiony z mechanikami i będziemy razem szukać przyczyny ale wolałbym mniej więcej wiedzieć gdzie i czy orzede wszystkim to ma sens bo może na początku po wymianie ma tak wyć.
MayuB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
rozrząd , wymiana paska



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.