Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2011, 13:46   #21
Bestrad
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 12-03-2011
Skąd: Szczecin
Model: Fusion
Silnik: 1,4tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi

Dzieki za informacje, czyli podsumowujac pierwszy etap, trzeba odczekac na wyrownanie cisnienia paliwa, moze napisz w krokach, jak ty to robiles?

Tu świete słowa, nawet dobre paliwo nie daje takiej gwarancji, chyba ze ktos duzo jezdzi w trasy i "przepali" auto.
Przerabialem temat w xsarze, w okresie zimowym auto szalalo, wymiana wtryskiwaczy i dodatkowo pompa paliwa ponad 2 tys. (wtryskiwacz jeden, uzywany)
A tak przy okazji spalanie w meiscie przez takie auto 6l, to uwazam, ze duzo, jak na komfort i mase, w stosunku do 10letniej xsary kombi z silnikiem 2.0 HDI i 110km

Bestrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 19:00   #22
crk81
 
Postów: n/a
Domyślnie

Dla zainteresowanych w filtrze PURFLUXa FCS704 z I kwartału zeszłego roku długość podgrzewacza odpowiada aktualnemu programowi serwisowemu FORDA i wynosi 65mm.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W komplecie z filtrem jest zatyczka - potrzebna przy wymianie wedle instrukcji PURFLUXa.

Ja jak napisałem jestem PRZED, nie PO... Co do tego jaką "drogą" przeprowadzisz wymianę, zwróć uwagę na:
a) w/w insrtukcje 1 i 2 zawierają informację o potrzebie wyjęcia bezpiecznika pompy paliwa i "wyrównaniu ciśnienia" - "zero zająknięcia" o nr bezpiecznika i o co chodzi z tym wyrównaniem...
b) instrukcja wymiany PURFLUXa zwraca uwagę na 2 aspekty nieporuszone w poprzednich instrukcjach: sposobu demontażu i zamontowania czujnika wody w układzie

Wedle mojej wiedzy potwierdzonej moimi zapytaniami całe te opróżnienie ukł. z paliwa oraz wyrównanie ciśnienia ma na celu "tylko" zachowanie czystości w czasie całej operacji...
Dodatkowo czytałem niezweryfikowaną opinię, że praca silnika z Common Rail bez zasilania w paliwo jest dla niego zabójstwem?! Ja nie mam aktualnie problemu z "paleniem" auta, wymiana profilaktyczna - więc mi się nie śpieszy. Zakupiony filtr właśnie odebrałem, wymienię ...przed zimą w sposób jaki opisałem w poście wyżej. Uaktualniłem swój wątek do którego już zapodałem link - chodzi o podgrzewacz.
Spalanie do 6l przy jeździe po mieście dla silnika 1.4 tdci jest normalne. Ten silnik jest "ciut" za słaby do fuzji... Moja średnia to 5.0-5.5 litra na 100 w zależności od proporcji miasto/trasa. Aha, jeżdzę na oponach całorocznych...

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 06-04-2011 o 23:05 Powód: Nie piszemy postów pod rząd. Należy dopisać do poprzedniego.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2011, 17:40   #23
crk81
 
Postów: n/a
Exclamation Wymiana filtru paliwa w silniku 1.4TDCi Fusion/Fiesta

Obrazowe długości podgrzewaczy: oryginał MECAFILTER z 2004 roku vs PURFLUXa FCS704 z I kwartału 2010 roku - dł. 65mm (odpowiada aktualnemu programowi serwisowemu FORDA).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. <-- MECAFILTER vs PURFLUXa FCS704 --> Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Tak więc dobrze, że przebolałem utratę kasy na 4 paka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do oryginalnego tegorocznego filtra FORD Fomoco by nie pasował - długość!





*Wymiana filtru paliwa w silniku 1.4TDCi Fusion/Fiesta*


Uwaga,
chcąc przełożyć podgrzewacz upewnij się, co do głębokości gniazda montażowego podgrzewacza w nowym filtrze!! Mój przykład: oryginalny
filtr MECAFILTER z 2004 roku, zdemontowany podgrzewacz 75mm! Gniazdo oryginalnego tegorocznego filtra FORD Fomoco, głębokość do 70mm!!


Aktualizacja:
*wspólnie z kolegą k0ksik ustaliliśmy ważny szczegół:
- Filtry FoMoCo Motorcraft nr indeks 1383736 - kompatybilne zarówno z "nowymi" jak i "starymi" podgrzewaczami.
- Filtry FoMoCo Motorcraft nr indeks 1677302 - kompatybilne wyłącznie z "nowymi"!
** info od wiesław50 (dla idących jego "ścieżką") - Wyjmując bezpiecznik F15 o wartości 20A "Paliwo" w czasie pracy silnika wypala się tylko paliwo w filtrze - pompa nie pracuje.


0. Przygotowywujemy sobie 2 zatyczki do zatkania w demontowanym filtrze WEJŚCIA i WYJŚCIA oleju napędowego (górne dwie rurki),
oraz korek do zatkania odpiętego przewodu paliwowego od filtra do wtrysków (jest w zestawie z filtrem PURFLUX), odkurzamy komorę silnikową.

1. Demontujemy akumulator wraz z "kieszenią" (punkty 1 oraz 2 instrukcji @wiesław50 pomijamy!).

2. Demontujemy pokrywę filtra powietrza i wyciągamy filtr (przed montażem filtr można przedmuchać).

3. W bezpośrednim sąsiedztwie filtra wyjmujemy przewody z zaczepów, spięte razem rozpinamy.

4. Odkręcamy dwie śruby osłony filtru paliwa - klucz 7mm oczkowy lub nasadowy (płaski problematyczny przy montażu).

5. Osłonę, zsuwając ją w stronę kabiny - wyciągamy (wymaga to odrobinę zręczności)

6. Odłączamy (powoli!) przewód zasilający paliwowy, prowadzący od filtra do pompy paliwa (trzeba ścisnąć biały prostokąt)
- ZATYKAMY WYPIĘTY PRZEWÓD PALIWOWY!! oraz zwolnione złącze filtra.

7. Odłączamy od filtru przewód paliwowy zasilający prowadzący od zbiornika paliwa do filtra (wycieknie odrobina paliwa). Przewód zakładamy za
znajdującą się powyżej gumową uszczelkę komory silnika podkładając kawałek szmatki. Zwolnione złącze zatykamy.

8. Wykręcamy wkręt mocujący przewód wlotowy powietrza do filtra powietrza. Przewód wysuwamy z zaczepu i delikatnie dogniatamy.

9. Wykręcamy wkręt (gniazdo TORX 4) mocujący filtr paliwa. Odchylamy lewą stronę filtra do siebie i wysuwamy filtr z zaczepu.

10. Delikatnie "manewrujemy" filtrem pomiędzy przewodami obracając go w lewo. Wypinamy wtyczkę (pod spodem filtra) od podgrzewania paliwa
- podważając zatrzask. UWAGA! W modelach z czujnikiem wody w układzie, wyciągamy dwie wtyczki – są obok siebie.

11. Wyjmujemy filtr paliwa uważając na przewody - odkręcony z mocowania przewód powietrzny "ustąpi".


Założenie nowego filtru paliwa:
Posiadacze czujnika wody w układzie muszą go przełożyć, pamiętając o uszczelce i jej delikatnym naoliwieniu - dokręcać do usłyszenia KLIKnięcia.
Podgrzewacz w nowym filtrze dokręcić do ustawienia pozycji „kołnierza” takiej, jak w zdemontowanym. Dalsze operacje - postępuj w kolejności odwrotnej.
Pamiętaj o zalaniu układu paliwowego uruchamiając ok. 40 razy ręczną pompkę - aż stwardnieje. Paliwo pojawi się w przezroczystym przewodzie paliwowym znajdującym się pod ręczną pompą paliwa. Po założeniu klemy i odpaleniu silnika układ paliwowy się odpowietrzy. W moim przypadku Fuzjon odpalił i pracował bez jakiegokolwiek „zająknięcia” tak jakby nic nie było wymieniane.

Pamiętaj, wymianę filtru dokonujesz na własne ryzyko. W opisany sposób, samodzielnie wykonałem wymianę we własnym samochodzie bazując na instrukcji fabrycznej PURFLUXa (podstawa mojego opisu - zmodyfikowana pod FUZJĘ 1,4 TDCI), wiedzy "forumowiczów" (na mokro czy sucho...), oraz instrukcji @wiesław50 (...szablon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Wymiana oczywiście pomyślna.

Czas potrzebny na w/w 1-2 godz. zależnie od umiejętności i znajomości własnego auta.


Ostatnio edytowane przez crk81 ; 11-05-2014 o 12:15 Powód: All-In-One, co do wymiany filtra w 1.4TDCi
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 14:47   #24
Wiesław50
ford::average
 
Avatar Wiesław50
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 09-09-2009
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi

Wyrównanie ciśnienia przeprowadza się między "szyną" wysokiego ciśnienia i zbiornikiem paliwa. Wyjmując bezpiecznik F15 o wartości 20A "Paliwo"
W czasie pracy silnika wypala się tylko paliwo w filtrze. Pompa nie pracuje. Mój błąd, że nie opisałem tego w poradniku.
Wiesław50 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2011, 18:32   #25
k0ksik
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Fusion\Focus II FL
Silnik: 1,4 TDCI \ 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2003\2008
Postów: 150
Domyślnie Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi

muszę odgrzać kotleta, czyli jak wymieniałem filtr w 2009r. , to muszę zakupić teraz tenże filtr razem z podgrzewaczem?
k0ksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 19:22   #26
crk81
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi

Na to pytanie nikt ci nie odpowie! Dodam tylko - w moim filtrze kupionym na wymianę gniazdo podgrzewacza mogło "przyjąć" zarówno "stary - długi" jak i "nowy - krótki" podgrzewacz.
Od sprzedawcy wiem, że NOWE oryginalne filtry są kompatybilne tylko z krótkimi ...pisałem wcześniej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2011, 21:14   #27
radari
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2009
Skąd: Kraków
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi

Próba wyrównywania ciśnienia którego nie ma w filtrze czy wyjmowanie bezpiecznika to moim zdaniem bezzens, nie mówię juz o czekaniu żeby silnik zgasł (bez pracy pompy) z braku paliwa co dla diesla jest morderstwem...
Wymieniałem niedawno i nic takiego nie robiłem, po odkręceniu wkrętów i sciagnięciu wtyczek rurek paliwowych kapnęło może ze 4 krople z każdej, więc chyba dorabianie jakichś procedur mija się z celem...
radari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2011, 19:39   #28
crk81
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi

hym, otym chyba już było... Proponuję każdemu zapoznanie się ze szczegółami: Wymiana filtru paliwa w silniku 1.4TDCI Fusion/Fiesta. Oczywiście punkty 0, 1 i 2 są opcjonalne - ja jednak zalecam od "A" do "Z"...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 22:18   #29
axe
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2004
Skąd: Pałuki
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 126
Domyślnie Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi

Mam pytanko
Filtr Purfluxa, który mam założony ma czujnik wody.
W sklepie ogladałem MANN BOSCH mają wejście na czujnik wody ale zaslepione.
Sprzedawca mówił, że wystarczy to przebić.
Na karteczce jest informacja aby przebic plastik śrubokrętem wpadnie coś tam do filtra i wtedy wkręcić czujnik wody.
Robił to ktoś?
Czy są filtry już gotowe do przekładki, bez zaślepeienia?
axe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 08:35   #30
Barticf
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2014
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 55
Domyślnie Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi

Niedługo zbliża się wymiana filtra paliwa. Aktualnie mam filtrona ale chciał bym przejść na oryginał ale niestety w nim nie ma podgrzewacza. Teraz mam takie pytanie z tego co wyczytałem to filtr PX FCS704 ma niby możliwość demontażu podgrzewacza a co za tym idzie przy następnej wymianie da się go przełożyć do oryginalnego filtra. Dobrze zrozumiałem ? Z filtrona da się wykręcić podgrzewacz i przełożyć do oryginału czy nie bardzo ?
Barticf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
filtr cząstek paliwa , fusion



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.