Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2016, 13:02   #1
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Jakie opony polecacie ?

Witam

Już niedługo zmiana kapci w aucie i jak zawsze dylemat aby nie przepłacić, ale też nie kupić jakiś budżetowych gum które nie wytrzymają nawet roku.

W poprzednim aucie jeździłem na Dunlop Sportmaxx RT i Bridgestone Potenza RE002. W obecnym mam 4x Bridgestone Turanza które proszą się o wymianę (obstawiam że są w aucie od nowości a przebieg obecnie to 35 tyś km).

Dunlopy pamiętam że potrafiłem zużyć w rok przejeżdżając jakieś 20 tyś km. I zarówno Dunlopy i Potenzy pamiętam że były głośne. Świetna przyczepność, tragiczne zużycie paliwa (bo 225/40/18 w MK2FL 1.6 benzyna 100KM to jednak złe połączenie) i teraz szukam czegoś innego.

W kółko skłaniam się do Goodyear EfficientGrip i coś mnie kuszą Hankooki ale nie wiem jak to będzie wyglądało ze zużyciem tych opon.
Czy wraz z wyższą ceną opon można liczyć że wytrzymują one dłużej?
Rozmiar tego co szukam to 215/50/17.

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 13:12   #2
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Mam Bridgestoney w rozmiarze oczywiście wiekszym (225/40 R18 ) i nie polecam. Rozmaiwałem tez z poprzednim, pierwszym właścicielem mojego auta i to była pierwsza rzecz na jaką zwrócił uwagę - wymienić opony, najlepiej na Vredestein Ultrac Sessanta.
Co moge powiedziec z własnego doswiadczenia o tym modelu bridgestone - głosne, i mają spora tendencję do gubienia przyczepności zarówno w jeździe na wprost jaki i na zakrętach. Jedyna zaleta to cena oraz fakt, ze pracują niemal identycznie na nawierzchni suchej jaki i mokrej. Kwestia czy to jest...tak samo słabo czy tak samo dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Generalnie choć Foce mam krótko na tyhc oponach to z całą pewnoscią moge stwierdzić, że miewałem opony mniej uznanych marek, które były o wiele lepsze pod każdym względem. Co najbardziej mnie drażni w bridgestonie - własciwe jak mi coś nie mrugnie na kokpicie od ESP to nie mam pojęcia, że trace grip. To jest fatalne w tej oponie. Po prostu łapią slajd i nawet nie wiesz i nie czujesz poczatkowo, że coś sie dzieje nie tak jak powinno. Nie lubię, nie polecam, obojętnie w jakim rozmiarze. O dunlopach wiem tylko, ze sa z deka twardawe ale sam nie sprawdziłem.

Dalej - goodYear Efficient Grip...miałem w słuzobwym. na suchym jest dobrze, na mokrym pozostawia wiele do życzenia. Bardzo powoli za to sie zużywa. No i o dziwo, mimo, ze na plakietce 68dB wskazuje, że raczej sa ciche to nie sa. Po założeniu niektórzy zaczeli szukać które to łozysko tak huczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wraz z wyższa ceną zwykle idą lepsze parametry (nie zawsze) czasem jednak tylko na jednym typie nawierzchni. lub np...oszczędność paliwa. Malo kiedy podąza za tym wytrzymałosc na zuzycie. Czasem jest wręcz odwrotnie, bo drogie opony quasi sportowe są robione z tak miękkich meiszanek że ledwo dobijają do 20tys.km przy w miare spokojnym traktowaniu.

Z ciekawych opon jakie mi sie przydazyły zapamiętałem Michelin Energy Saver. Miałem je w stosunkowo spokojnym aucie jakim jest Rover 75, ale za to cięzkim. Na mokrym pozostawiały nieco do życzenia, poza tym spisywały sie bardzo fajnie, bardzo dobrze wyczówalny próg utraty przyczepności. Po 40 tys.km mogłem je na jeszcze pół sezonu założyć ale auta się pozbyłem zimą wiec...nadal jeździ na nich szwagier Toyotą, która ma jako drugie auto w rodzinie. No i to Power Saver jest nie bez kozery bo tylko i wyłącznie na tych oponach zrobiłem 1085km na jednym tankowaniu (zbiornik 65l). Sa tez całkiem ciche.
Hankook jest dla mnie jak Dunlop - lądem nieodkrytym. Wiem tylko ,że jest jakiś model, który ludzie sobie bardzo chwalą ale raczej za wlasciwości jezdne niz za cene czy wytrzymałość na zużycie.

Ostatnio edytowane przez Thombike ; 01-07-2016 o 13:26
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 13:13   #3
duratorq115km
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Witam,

Kilka tygodni temu miałem analogiczny dylemat jakie opony.
Finalnie wybrane były właśnie te dwa modele czyli DUNLOP SPORT MAX i chyba o 10-15zł drożny Goodyear EfficientGrip.
Szczerze już nie miałem czasu głębiej wnikać ale tam gdzie zamawiałem + mechanik polecał zdecydowanie DUNLOPA. Tak wybrałem i póki co jest OK przede wszystkim b.cichy. Spalanie trudno powiedzieć auto mam krótko.. ale 1,6 z 2012 pali wg. komputera tak przy ok. 90km/h ok. 4-4,5 litra, a taka średnia przy normalnym użytkowaniu nigdy nie przekroczyła 6 litrów.

ps. Nie polecali minimalnie tańszych UNIROYAL RAINSPORT - że niby bieżnik b.szybko znika... Zauważyłem też że te DUNLOPY montowane są w nowych octaviach także chyba nie są najgorsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
duratorq115km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 13:22   #4
adnim
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 ti-vti 125
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Też polecam Vredestein. W poprzednim aucie zjezdziłem dwa komplety. Był to model sportrac 5. Ciche, dobrze trzymające i ze stosunkowo niewielkim zużyciem. Cena tych vredestinów też ok.
I tak jak poprzednicy podpisuję się pod tym że te fabryczne turanzy 300 to tragedia. Głośne jak cholera i w dodatku szybko się zużywają.
ps.
A i te vredestein sportrac ładnie wygladają

Ostatnio edytowane przez adnim ; 01-07-2016 o 13:24
adnim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 17:22   #5
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Good Year Efficient Grip zdecydowanie. Dlaczego ? Bo mają bardzo niskie opory toczenia i zachowanie w każdych warunkach przynajmniej dobre. Są ciche, głośne pewnie się stają jak wyząbkują, są też trwałe pomimo bardzo ostrej jazdy z mojej strony. Miałem je założone na montaż fabryczny i nadal mam. Miałem je też w poprzednim aucie - ogromna różnica w oporach toczenia w stosunku do ołowianych Michelin Pilot Sport !. Mam założone wzmocnione - bo XL, z rantem ochronnym na felgę -215/50R17 XL W i złego słowa o nich nie powiem, a opony to zawsze kompromis, nic mnie jednak tak nie wnerwia ja duże opory toczenia, Efficient Grip toczą się lekko i za to je lubię przede wszystkim.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 01-07-2016 o 17:31
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 17:58   #6
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są ciche, głośne pewnie się stają jak wyząbkują,
Po 2 metrach trudno o "wyzabkowanie" a m/w po takim dystansie 3 jadace osoby, zaraz po wymianie opon stwierdziły, że ...albo poszło łożysko albo...zrobiło sie niewairygodnie głosno od opon. Wygrała niestety opcja nr. 2 po zmianie na...zimowe!
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 18:25   #7
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Efficient Grip są ciche, głośniejsze o 1 db wg. etykiety są Efficient Grip Performance, ale nadal ciche. Jak były głośne to albo geometria w aucie do ustawienia, albo felerny egzemplarz opony...
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2016, 16:00   #8
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to Ty masz ER300 zajeżdzone po 35 kkm? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moje mają jakieś 45kkm (odjąłem sezony zimowe) i bieżnika 6,5mm. To nieźle ktoś musiał jeździć, to przecież twarda guma.
Dla mnie są ok i bardzo dobrze trzymają. Jedyne co to raczej głośne i mało ekonomiczne.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2016, 16:04   #9
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to Ty masz ER300 zajeżdzone po 35 kkm? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moje mają jakieś 45kkm (odjąłem sezony zimowe) i bieżnika 6,5mm. To nieźle ktoś musiał jeździć, to przecież twarda guma.
Dla mnie są ok i bardzo dobrze trzymają. Jedyne co to raczej głośne i mało ekonomiczne.
Sprawdzę jeszcze raz u siebie. Byłem z autem w sieciowym garażu u mechaników na darmowe sprawdzenie auta. Tak mi sprawdzili że:
Wydajność akumulatora to podobno 116%. No cóż.. To ciekawe.
Opony to są wszystkie ok, według śladów mojego mycia auta (oddałem auto wypolerowane) to nie widać żeby nawet 5 metrów przejechali lub chociaż żeby ktoś kół dotykał.
Tak więc według mechaników to mam idealne auto w idealnym stanie.
Tak chyba właśnie działa oddawanie auta na "darmowe sprawdzenie".
Jutro może zajrzę jeszcze raz ale z suwmiarka

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

mały update: z tyłu mam Bridgestone Turanza ER300
Z przodu natomiast (nie wiem że nie zwróciłem uwagi) jakieś Landsail LS288 które są budżetowymi oponami zbierającymi w miarę dobre recenzje (w porównaniu do ceny). Ktoś wspomniał że te Landsail wytrzymują około 18 tyś km więc obstawiam że moje tylne Turanzy sa po prostu od nowości. Wciąż męczę się czy wymienić wszystkie 4 opony przed wyjazdem na wakacje. Może w końcu dzisiaj zajrzę do bieżnika i sprawdzę ile zostało.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 06-07-2016 o 16:33
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 19:12   #10
drk001
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2011
Postów: 127
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Panowie, wytypowałem dwa modele. Które opony byście brali? Focus 1.6. Zależy mi żeby były ciche. Rozmiar 195/65R15.
Moje typy to:
- Vredestein Sportrac
- Dunlop SP Blueresponse
drk001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.