Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2009, 10:42   #1
Gochu
ford::beginner
 
Avatar Gochu
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Wielkopolska
Model: C-MAX II, przedtem Mondeo MK1 1,8TD, Fusion 1,4TDCi, Peugeot 308SW 1,6 HDi
Silnik: 1,6 benzyna 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 41
Angry Filtr paliwa 1,4 TDCi

Witam!
Proszę powiedzcie czy normą (koniecznością) jest wymiana filtra paliwa przy silniku 1.4 TDCi przed każdą zimą? W instrukcji mówi się o wymianie co 30tys. km(chyba). Ja przejechałem na obecnym filtrze 13tys.Słyszałem też o odkręceniu jakiejś śrubki z filtra celem spuszczenia nagromadzonej w osadniku wody. Nowy filtr w serwisie kosztuje ca 212zł! Zgroza! Mam taki oryginalny założony (Motorcraft). Proszę o pomoc, pozdrawiam wszystkich fusionistów, tych benzynowych też!

Gochu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 17:17   #2
kodi1977
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-03-2009
Skąd: slask
Model: fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 18
Cool Odp: Filtr paliwa 1,4 TDCi

Witaj gochu serwisyzawsze zalecaja wymiane czesto ja wymienialem swoj po 75 tys teraz mam 103 i nic sie z tym nie dzieje jezeli masz go od nowosci to powinienes wiedziec kiedy wymieniales jak wymieniles go niedawno to nic nie musisz robic tankuj tylko dobre paliwo na sprawdzonych stacjach aha poszukaj sobie takiego filtra na allegro lub w innych sklepach naprzyklad pasuja od pezota 206 1.4 i 1.6 od citroena c3 i c2 z tymi samymi silnikami
kodi1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 17:40   #3
wawik
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: Rybnik
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Filtr paliwa 1,4 TDCi

Cytat:
Napisał Gochu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Proszę powiedzcie czy normą (koniecznością) jest wymiana filtra paliwa przy silniku 1.4 TDCi przed każdą zimą? W instrukcji mówi się o wymianie co 30tys. km(chyba). Ja przejechałem na obecnym filtrze 13tys.Słyszałem też o odkręceniu jakiejś śrubki z filtra celem spuszczenia nagromadzonej w osadniku wody. Nowy filtr w serwisie kosztuje ca 212zł! Zgroza! Mam taki oryginalny założony (Motorcraft).
Są i tańsze.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wawik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 11:45   #4
Gochu
ford::beginner
 
Avatar Gochu
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Wielkopolska
Model: C-MAX II, przedtem Mondeo MK1 1,8TD, Fusion 1,4TDCi, Peugeot 308SW 1,6 HDi
Silnik: 1,6 benzyna 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 41
Smile Odp: Filtr paliwa 1,4 TDCi

Witam! Dzięki za rady. Gwoli wyjaśnienia i uzupełnienia:
1. Ten filtr na którym aktualnie jeżdżę (oryginalny Motorcraft)kupiłem i wymieniłem w ASO.
2. Przejechałem na nim 13 tys km.
3. Silnik chodzi bez zarzutu!
Czy muszę go wymienić tylko dlatego, "że idzie zima"? Pozdrawiam
Gochu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.