Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2009, 04:39   #11
Tadeushkz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2006
Skąd: Astana, Kazakhstan
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Gasnie przy 10l. paliwa w zbiorniku!!!

Witam! Nie zgadzam sie z ostatnia opinia jak narazie od samej nowosci samochodu bardzo mi sie podoba, hoc ostatnio mam pare niespodzianek, wlasnie z tym paliwem tu nie chodzi o zegary bo wlasnie jak mi pozostaje ok. 10 litrow paliwa zaczyna gasnac jak tankuje full wszystko jest w porzadku i przejezdzam nastepne 600km, i potem mam to samo.Tak sie pytam dla tego bo jade autem z Kazakhstanu do Polski to okolo 5000km. Jak myslicie czy to sie nic powaznego sie nie psuje? Jak dawno jezdzisz z tym gasnieciem?

Tadeushkz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2009, 04:41   #12
Tadeushkz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2006
Skąd: Astana, Kazakhstan
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Gasnie przy 10l. paliwa w zbiorniku!!!

Zapomnialem napisac ze pomyslilem sie podczas pisania mam MK1.
Tadeushkz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 20:35   #13
namotany
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Model: mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gasnie przy 10l. paliwa w zbiorniku!!!

Witam, znam problem ale niestety nie znam rozwiązania. U mnie dzieje się dokładnie to samo. Przy małej ilości paliwa nawet nie da się kilku metrów przejechać (jedynia na wstecznym jest ok). Zanim doszedłem do tego, że objawy następują przy małej ilości paliwa - wymieniłem cewkę, świece a serwis wrzucił nowe oprogramowanie. I nic!!! Teraz wiem, że na bank przyczyna leży w zbiorniku. Nie wiem tylko czy to woda bądź inny syf. W serwisie wskazywali jeszcze, że może być to pompa ale w życiu już do nich nie pojadę - kolesie strzelają na chybił-trafił i liczą, że klient będzie wymieniał części po kolei. Macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić bez demontaży zbiornika?!
namotany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2010, 05:35   #14
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Gasnie przy 10l. paliwa w zbiorniku!!!

Oglądnąć smoka w zbiorniku, to da się zrobić z góry, może jest za krótki
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2010, 16:13   #15
kalamr29
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1,8tddi
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Gasnie przy 10l. paliwa w zbiorniku!!!

Proponuję sprawdzić pływak w zbiorniku bardzo często dochodzi do jego uszkodzenia a mechanicy wymieniają pompy nie potrzebnie.
kalamr29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2010, 20:26   #16
wrona25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2007
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 2000
Postów: 38
Domyślnie Odp: Gasnie przy 10l. paliwa w zbiorniku!!!

Miałem ten sam problem bardzo długo z nim walczyłem ale się w końcu udało.Przyczyna była banalna po prostu zatkało się sitko.Dokładnie opiszę o co chodzi aby nie było pomyłek.Niestety musisz zdemontować zbiornik ,pod siedzeniem w mk1 nie ma dojścia do pompy paliwowej(chyba ze w kombi jest tego nie wiem),następnie wyjmujesz całą białą puszkę(obudowę pompy paliwowej) na dole jest sitko (może być zanieczyszczone),otwierasz obudowę i bezpośrednio do pompy dołączone jest drugie sitko tak jakby w kształcie małej buteleczki czy saszetki i umocowane one jest w pionie ma wysokość około 5 cm u mnie one było tak do 3/4 wysokości zatkane i paliwo wlatywało tylko górą ,jak zeszłem poniżej tego poziomu gdzieś około 1/4 zbiornika paliwa nie dało rady zasysać benzyny .Jak nie dostaniesz takiego sitka po prostu je wywal i sprawdź jaki efekt.Możesz nie demontować zbiornika tylko wyciąć pod siedzeniem dziurę w miejscu gdzie wchodzi wiązka elektryczna do pompy paliwa i uważaj przy ściąganiu przewodów paliwowych te zabezpieczenie jest takie trochę delikatne ale jak ostrożnie podejdziesz nic nie powinno się uszkodzić.Najlepiej się upewnić czy chodzi o to przed ściąganiem zbiornika ,w momencie kiedy auto nie chce jechać przerywa,gaśnie odepnij w komorze silnika przewód paliwowy doprowadzający, chyba z białą końcówką (można oba ) włącz zapłon przez chwile pompa będzie działać i powinno mocnym strumieniem polecieć benzyna jeśli nie to raczej będzie zatkane sitko.
wrona25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.