Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2008, 07:06   #11
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Re: termometr zewnętrzny

Poniżej zdjęcia które otrzymałem od kolegi RIKO:
(pozwoliłem sobie zmniejszyć rozdzielczość)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2008, 07:11   #12
Riko
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tarnów
Model: Focus
Silnik: 1,6 125
Rocznik: 2015
Postów: 117
Domyślnie Re: termometr zewnętrzny

Cytat:
Napisał arturek
Prześlij mi zdjęcie na priv to wkleję
... a miałem cichą nadzieję , że mnie ktoś nauczy ... ale oczywiście prześle parę zdjęć i opiszę ...
Riko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2008, 09:00   #13
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Re: termometr zewnętrzny

Cytat:
Napisał Riko
... a miałem cichą nadzieję , że mnie ktoś nauczy ... ale oczywiście prześle parę zdjęć i opiszę ...
W górnym menu edyscji postu masz przycisk IMG (wcześniej musisz plik wkopiować na jakiś ogólno dostępny serwer)
Przycisk IMG to nowość forum po liftingu i jeszcze go nie używałem.
lub ręcznie:
Idea jest taka
- musisz mieć serwer na którym możesz wkleić plik
- plik ma np. nazwę RYSUNEK.JPG
- serwer ma np. adres: "http://www.serwer.pl"
- kopiujesz plik na serwer. Zależnie od serwera albo dostaniesz adres pod jakim jest plik np.
"http://www.serwer.pl/podkatalogi/RYSUNEK.JPG"
albo sam musisz ten adres zapamiętać

Na stronie klubu piszesz
- "[IMG]"
oczywiście bez cudzysłowów
- po tym znku bez spacji piszesz pełny adres do pliku, u nas "http://www.serwer.pl/podkatalogi/RYSUNEK.JPG"
bez cudzysłowów
- na zakończenie lini piszesz "[/IMG]"
(bez cudzysłowów)
Cudzysłowy dodałem aby forum "nie głupiało"
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2008, 09:58   #14
rafsli_rs
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Sadlinki
Postów: 120
Domyślnie Re: termometr zewnętrzny

arturek propozycja termometru cyfrowego który pokazuje info na wyświetlaczu radia jest ciekawa ale drogo cena 200 zł. Chyba że masz jakieś tańsze.
rafsli_rs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2008, 10:15   #15
Tadeushkz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2006
Skąd: Astana, Kazakhstan
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Re: termometr zewnętrzny

Witam!Mam pytanie co do oryginalu komputera!Czy ktos to sobie montowal?Ile to z montazem kosztowalo co musze kupic ( nie mam komputera) i czy to w ogole mozliwe??
Pozdrawiam!!!
Tadeushkz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2008, 11:21   #16
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Re: termometr zewnętrzny

Cytat:
Napisał Tadeushkz
Czy ktos to sobie montowal?Ile to z montazem kosztowalo co musze kupic ( nie mam komputera) i czy to w ogole mozliwe??
Odpowiedź na swoje pytanie masz w moich wcześniejszych wypowiedziach, np. z dnia 01.12.2007.
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2008, 11:52   #17
rafsli_rs
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Sadlinki
Postów: 120
Domyślnie Re: termometr zewnętrzny

Tak to zauważyłem, ale chodzi mi nie o dodakowe urzadzenie, tylko o tańszy termometr zewnętrzny z możliwością wyświetlania infa w radiu.
rafsli_rs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2008, 16:41   #18
Riko
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tarnów
Model: Focus
Silnik: 1,6 125
Rocznik: 2015
Postów: 117
Domyślnie Re: termometr zewnętrzny

szanowni forumowicze. Po kilkunastu dniach uzytkowania termometru stwierdzam ,ze jest to strzał w dziesiątkę. Bardzo dokładny, estetyczny, niezawodny z 12-sto miwsiączna gwarancją i kolorystycznie pasuje do Foki. Sprawdziłem nawet wskazania termometru z wzorcowym termometrem (mam taką mozliwośc) i nie rózniły sie więcej ni 0,1 stopnia. Polecam i dziękuję firmie .... nie bede robił darmowej reklamy , moge przesłac na pw :fcp1
Riko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2008, 12:49   #19
Stanisław P.
ford::average
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: opolskie
Model: Focus I
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 50
Domyślnie Re: termometr zewnętrzny

Riko, Po pewnym czasie zajrzałem na moje stare pytanie i z dużym zadowoleniem zobaczyłem, że temat nadal żyje. Ja niestety nie zabudowałem komputera więc twoja informacja bardzo mnie zaciekawiła. Dlatego proszę o dokładną informację jak dostać ten termometr. Nie wiem jak bardzo skomplikowany jest montaż ale może spróbuje. czekam na wiadomość.
Stanisław P. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2008, 20:42   #20
Riko
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tarnów
Model: Focus
Silnik: 1,6 125
Rocznik: 2015
Postów: 117
Domyślnie Re: termometr zewnętrzny

Stanisław P., Witam ! Termometr kupuje i prograkuje się tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Montaż jest stosunkowo prosty.Ja wykonałem to samodzielnie, a robiłem coś podobnego po raz pierwszy. Zreguły zlecam tekie prace komuś kto lepiej sie na tym zna. Opisze jak ja to zrobiłem. Osłonę liczników ściągasz po odkręceniu kilku śrub potem podciągasz mocno do siebie by "puściły" zatrzaski, potem jeszcze odpinasz gume maskującą nad kierownica i masz cały plastik w rękach.Wycinasz dziurę (pomału istarannie, a nie tak jak ja troche niedbale - ale jeszcze to dopracuje:-).Jeśli "wpasujesz" dokładnie wyswietlacz to nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczenia (ja np. jeszcze dodałem bezbarwny silikon ,żeby lepiej sie trzymało i było pewne).Po wyciągnięciu radia znalazłem miejsce na płytke sterującą 5x6 cm - przymocoiwałem ją do jakiejś metalowej konstrukcji potem połączyłem z półmetrowym kablem od wyświetlacza. Zasilanie wziąłem od radia tzn. "masa" , +12 V na stałe 0raz +12V w momencie przekręcania kluczyka. Sterowanie o przypominaniu swiateł wziąłem od oswietlenia zapalniczki (pojawiające się +12V w momencie zapalnia swiateł pozycyjnych.Jezeli bedziesz chciał profesjonalnie to musisz pociągnąć od przełącznika świateł dwa kable :od mijania i od drogowych (termometr ma dwa niezależne wejścia liniowe i takie podłączenie jest profesjonalne) Ja wyszedłem z założenia , ze jak napis na termometrze przypomni mi o włącznie swiateł to już nie poprzestanę na samych pozycyjnych tylko od razu załącze mijania :fcp18 . I na koniec czujniki.Zewnetrzny założyłem na zderzaku z przodu na czarnej dolnej części.Niestety zmuszony byłem przedłuzyć kabel do czujnika bo był za krótki.Sam czujnik umieściłem w małej czarnej obudowie którą kupuje się w sklepie z częsciami elektronicznymi a ma przeznaczenie na diody LED.Dodatkowo całość "zatopiłem" w zywicy (może byc klej distal dwuskładnikowy).Od płytki przeprowadziłem kabelek pod kolumna kierownicy i za skrzynka bezpiecznikową przez profil na zewnątrz obok zawiasów drzwi, potem bokiem obok rynienki klapy przedniej i na dół, az do zderzaka. Wewnętrzny czujnik umieściłem obok hamulca ręcznego w podobny sposób co zewnętrzny.We Fokach jest to dobre że rozbiera sie je na czynniki pierwsze w bardzo prosty sposób. Dlatego tez łatwo przeprowadzać kabelki od czujników.Myślę ze przy odrobinie wyobraźni i minimalnych umiejetnościach manualnych dasz radę. Oczekuje na zdjęcia po zakończeniu działań: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Pozdrawiam i zyczę sukcesów :fcp26
Riko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.