Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2008, 10:25   #1
Tadeushkz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2006
Skąd: Astana, Kazakhstan
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Serwis!!!

Witam wszystkich!Mam pytanie co do serwisu a dokladnie: mam przebieg 50.000km co 10.000km wymieniam olej po 35.000 wymienilem filtr salonu, benzyny, przednie klocki. co 20.000km wymieniam filtr powietrza. Co jeszcze i kiedy musze wymienic? Plyny?? plyn hamulcowy, plyn w skrzyni biegow(manualna), plyn wspomagania?Albo ktos z duzymi przebiegami moze dac jakas rade na co bardziej zwrocic uwage??czego pilnowac???
Pozdrawiam!!!

Tadeushkz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2008, 14:02   #2
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: Serwis!!!

A jaki silnik? Bo są konkretne opcje co w jakim silniku sprawdzać i kiedy.

Generalnie olej+filtr, filtr powietrza co rok lub 10-15 tysięcy kilometrów. Im wcześniej tym lepiej
Filtr kabinowy co jakieś 20-30 tysięcy
Płyn hamulcowy co dwa lata (przy corocznej wymianie oleju warto sprawdzić jego stan - temp. wrzenia)
Świece jak tam producent przewiduje (co 30 - 60 tysięcy)
Klocki i tarcze jak się zużyją (jeden zrobi 20 tysięcy inny 120 tysięcy)
Olej w skrzyni biegów i wspomagania w zasadzie mogą być nie zmieniane (chyba, że coś się stanie albo auto ma 300 000 km i biegi już nie wchodzą tak fajnie)
Filtr paliwa po jakichś 60 tysiącach bym zmienił.
Płyn chłodniczy - w zasadzie 10 lat bez wymiany ale warto sprawdzać przed zimą jak tam z jego temperaturą zamarzania.

Pilnować zawieszenia - jak zacznie się coś dziać i nic nie zrobisz, to szybko sypie się kilka elementów. Wymienisz ten pierwszy od razu i masz spokój.
I oglądać silnik czy nie cieknie, sprawdzać poziom oleju, płynu chłodniczego, hamulcowego (w miarę ścierania się klocków ubywa poziomu ale nie może być za mało i nie może cieknąć)

I jeździć, jeździć, jeździć - auto się psuje jak stoi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2008, 19:21   #3
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Re: Serwis!!!

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2008, 03:52   #4
Tadeushkz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2006
Skąd: Astana, Kazakhstan
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Re: Serwis!!!

silnik mam 1.6 zetec se benzyna!
Tadeushkz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2008, 08:42   #5
TomFoc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: FF I FL
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2004
Postów: 234
Domyślnie Re: Serwis!!!

Masz taki sam silnik, jak mój. Przebieg też mam 50.000km. Moje auto jest z lutego 2004r. Producent zaleca przeglądy połączone z wymianą oleju i filtrów co 20.000km albo raz w roku. Częściej wymieniać oleju nie trzeba. Filtr paliwa i świece co 60.000km albo co 3 lata. Ten filtr salonu, o którym piszesz, to pewnie filtr kabinowy - wymieniam raz w roku i stosuję filtr z węglem aktywnym.
TomFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2008, 12:58   #6
smiechu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: S-max mk2/Fiesta mk7 FL
Silnik: TDCi 2.0 210KM/Duratec 1.25 82KM
Rocznik: 2017/2013
Postów: 433
Domyślnie Re: Serwis!!!

Cytat:
Napisał Schem
Pilnować zawieszenia - jak zacznie się coś dziać i nic nie zrobisz, to szybko sypie się kilka elementów. Wymienisz ten pierwszy od razu i masz spokój.
Pytanie za 100pkt, jak sprawdzać zawieszenie?
Byłem na szarpakach, niby wszystko ok, amortyzatory sprawne, nic się nie tłucze ale autko przy jeździe wzdłuż torowiska zaczyna pływać (tył).
Fokcus Mk1 kombi.
__________________
Pozdrawiam. Marcin

Był: S-max mk1 FL 2011 TDCi 2.0 140KM, Focus mk1 FL 2003 Zetec-SE 1.6 100KM
smiechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2008, 13:42   #7
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: Serwis!!!

Cytat:
Napisał smiechu
Pytanie za 100pkt, jak sprawdzać zawieszenie?
Byłem na szarpakach, niby wszystko ok, amortyzatory sprawne, nic się nie tłucze ale autko przy jeździe wzdłuż torowiska zaczyna pływać (tył).
Fokcus Mk1 kombi.
Co to znaczy jeździe wzdłuż torowiska? Że tory są w asfalcie i tramwaj jedzie razem z samochodami?
Jeśli tak, to nic to nie jest nadzwyczajnego (w Krakowie całe centrum tak wygląda, więc mam to samo co dzień) - jedziesz kołami po stalowych szynach i przyczepność jest inna. Stąd uczucie pływania.
Jeśli tak samo dzieje się na normalnym asfalcie, no to wtedy można szukać przyczyny.

A szarpaki to właśnie sposób sprawdzenia zawiechy. Do tego sprawne oko mechanika szukające śladów smaru, rdzy, sparciałej gumy na łącznikach, itp...
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2008, 13:58   #8
smiechu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: S-max mk2/Fiesta mk7 FL
Silnik: TDCi 2.0 210KM/Duratec 1.25 82KM
Rocznik: 2017/2013
Postów: 433
Domyślnie Re: Serwis!!!

Cytat:
Napisał Schem
Co to znaczy jeździe wzdłuż torowiska? Że tory są w asfalcie i tramwaj jedzie razem z samochodami?
Dokładnie o taką jazdę chodzi.
Troszę mnie to niepokoi, ponieważ przy jeździe samochodami innych marek (o zbliżonym rozstawie kół) którymi po podobnym torowisku jeździłem, objawów pływania nie było.
Zauważyłem że mój Focus ma również tendencję do wpadania uślizg przedniej osi przy ostrzejszych zakrętach, wystarczy kostka, albo mokry asfalt - trzeba uważać przy dynamiczniejszym braniu zakrętów.
__________________
Pozdrawiam. Marcin

Był: S-max mk1 FL 2011 TDCi 2.0 140KM, Focus mk1 FL 2003 Zetec-SE 1.6 100KM
smiechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2008, 14:30   #9
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: Serwis!!!

Cytat:
Napisał smiechu
Dokładnie o taką jazdę chodzi.
Troszę mnie to niepokoi, ponieważ przy jeździe samochodami innych marek (o zbliżonym rozstawie kół) którymi po podobnym torowisku jeździłem, objawów pływania nie było
Ja to mam często różnymi autami (chociaż nie zastanawiałem się nigdy nad jakąś prawidłowością) i jak czuję, że coś nie teges, to biorę tory okrakiem i problem z głowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał smiechu
Zauważyłem że mój Focus ma również tendencję do wpadania uślizg przedniej osi przy ostrzejszych zakrętach, wystarczy kostka, albo mokry asfalt - trzeba uważać przy dynamiczniejszym braniu zakrętów.
A to już bym sugerował opony - wiadomo, że kostka najfajniejsza nie jest ale mnie auto nie ucieka przodem. Powiedziałbym, ze focus prowadzi się najlepiej ze wszystkich aut jakimi miałem okazję jeździć. Najgorzej prowadzi się fiat doblo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc jak ucieka, to typowe dla focusa to nie jest.
Sprawdź opony - nie tylko bieżnik ale i datę produkcji

Ale może najpierw załóż nowy wątek na temat prowadzenia się auta na torach i kostce, bo tutaj jest o czynnościach serwisowych i będzie bałagan :fcp4
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.