Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2008, 14:27   #21
mayall
ford::advanced
 
Avatar mayall
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 337
Domyślnie Re: Dezynfekcja klimy!!!

duzo zaplaciles zwazywszy, ze filtr kabinowy z aktywnym weglem kosztuje w granicach 50-60 zł... ja zaplacilem tyle samo za dezynfekcje, filtr, przeglad+sprawdzenie szczelnosci i dobicie 50ml czynnka..

zakladajac, ze czynnosci miales robione podobne, to normalna rynkowa cena.. chociaz w przypadku ASO to pewnie faktycznie 'mega promocja' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mayall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 15:55   #22
Dietih
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2006
Skąd: Lublin/K-staw
Model: Puma / Focus I/AlfaRomeo147
Silnik: 1.6 benz; 1.9jtdm
Rocznik: 2004/2007
Postów: 114
Domyślnie Re: Dezynfekcja klimy!!!

Widziałem na czym polega taki "przegląd klimy" za 99 PLN
- pan otworzył maskę, włączył silnik i klimę , spojrzał jeszcze raz pod maskę, po czym klapnął maską i rzekł: klima działa!
potem wziął taki preparat z rurką i pierdnął takim sprejem za 30 zeta w kratki nawiewu.

i do kasy- 99 PLN!

skandal i nigdy więcej!

a filtr kabinowy u nich kosztuje 120 zeta a w sklepie w necie ten sam fordowski 60. wymienię sam, focus matki.

pozdro
__________________
http://www.klubpumy.pl
Dietih jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 17:56   #23
Dream
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 52
Domyślnie Re: Dezynfekcja klimy!!!

Cytat:
Napisał Dietih
Widziałem na czym polega taki "przegląd klimy" za 99 PLN
- pan otworzył maskę, włączył silnik i klimę , spojrzał jeszcze raz pod maskę, po czym klapnął maską i rzekł: klima działa!
potem wziął taki preparat z rurką i pierdnął takim sprejem za 30 zeta w kratki nawiewu.

i do kasy- 99 PLN!

skandal i nigdy więcej!

a filtr kabinowy u nich kosztuje 120 zeta a w sklepie w necie ten sam fordowski 60. wymienię sam, focus matki.

pozdro
Zawsze mozesz powiedziec ze parownik tez sie dezynfekuje itp. Mi gdyby taka picowke odszczelil zaraz by to poprawiali. Place wymagam!
Filtr sobie sam kupie i wymienie z dezynfekcja pojade do forda z nadzieja ze zrobia to tak jak powinni jak bede dal rady sam tego dopilnuje.
Dream jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 18:48   #24
magicznaszycha
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Postów: 38
Domyślnie Re: Dezynfekcja klimy!!!

No ja właśnie o tym mówię. Osobiście nie będę się dobierał do parownika bo nawet nie wiem jak. Filtr masz rację kosztuje około 60 zeta i można to zrobić samemu ale nic pozatym, a Tobie gratuluję sprytu skoro zapłaciłeś 99zeta za podniesienie maski :fcp1 :fcp1 :fcp1
pozdr
magicznaszycha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 19:33   #25
Dietih
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2006
Skąd: Lublin/K-staw
Model: Puma / Focus I/AlfaRomeo147
Silnik: 1.6 benz; 1.9jtdm
Rocznik: 2004/2007
Postów: 114
Domyślnie Re: Dezynfekcja klimy!!!

"gratuluję sprytu skoro zapłaciłeś 99zeta za podniesienie maski"
mamę naciągneli :fcp11

a na marginesie to po lekturze tego wątka wygląda że jest też kilku chętnych by dać sie naciągnąć :fcp5

pozdro
__________________
http://www.klubpumy.pl
Dietih jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 23:48   #26
Piter.1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: Dezynfekcja klimy!!!

Z tego co wiem filtr umieszczony jest za przednią szybą. Pod tą kratką, pomiędzy szybą a maską auta. Nazywa się filtr klimatyzacji a nie jakiś tam filtr kabinowy. Co też w tym serwisie nie wymyslą za nazw... Zwykły kosztuje około 60 złotych, zaś ten z węglem aktywowanym około 100 złotych. A co do czyszczenia kanałów klimatyzacyjnych - nawiewowych - stanowczo zalecam. Można się rozchorować. Pierwszy objaw, który jest niepokojący, to pieczenie oczu podczas uruchomienia nawiewu jak również klimy. Nie dajcie się nabijać w butelkę w ASO. Samemu możemy wymienić filtr, podobnie przeprowadzić dezynfekcję wstępną kanałów przez wstrzykniecie odpowiedniego do tego celu preparatu przez kratki nawiewowe, umieszczone w kokpicie auta, oraz pod siedzeniami kierowcy i pasażera - dla tyłu pojazdu. Wychodzą one spod belki, gdzie umieszczony jest hamulec pomocniczy. Prawdziwa dezynfekcja polegaćby musiała na zdemontowaniu kanałów nawiewowych i ich całkowitym oczyszczeniu. Reszta to pic na wode fotomontaż.
Pozdrawiam
Piter.1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2008, 05:46   #27
Tadeushkz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2006
Skąd: Astana, Kazakhstan
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Re: Dezynfekcja klimy!!!

Witam!Wczoraj ponownie byłem w ASO (naszym) dezynfekcji azonem u nas nie robia. Jedyne wyjscie, które mi zaproponowali to zdjecie wszystkich czesci od klimy i nawiewow powietrza za ta cala przyjemnosc zaproponowali kwote w granicach 1000zł! to chyba troche za duzo!!!
Tadeushkz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2008, 06:29   #28
przemal00
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Model: Focus
Silnik: 2,0 B+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 243
Domyślnie Re: Dezynfekcja klimy!!!

Cytat:
Napisał Tadeushkz
Witam!Wczoraj ponownie byłem w ASO (naszym) dezynfekcji azonem u nas nie robia. Jedyne wyjscie, które mi zaproponowali to zdjecie wszystkich czesci od klimy i nawiewow powietrza za ta cala przyjemnosc zaproponowali kwote w granicach 1000zł! to chyba troche za duzo!!!
To przyjedź do mnie ja to zrobię za 500 z wymianą filtra włącznie, trysnę ozonem oraz w gratisie azotem i chlorem.
Będzie czysto jak w szpitalu :fcp1
Pozdrawiam
przemal00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2008, 06:42   #29
Arti
ford::average
 
Avatar Arti
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKV x2
Silnik: 2,0 ON / 1,5 Pb
Rocznik: 2018 / 2015
Postów: 151
Domyślnie Re: Dezynfekcja klimy!!!

Cytat:
Napisał Tadeushkz
Witam!Wczoraj ponownie byłem w ASO (naszym) dezynfekcji azonem u nas nie robia. Jedyne wyjscie, które mi zaproponowali to zdjecie wszystkich czesci od klimy i nawiewow powietrza za ta cala przyjemnosc zaproponowali kwote w granicach 1000zł! to chyba troche za duzo!!!
Za taką kwotę to ja przez kilka lat ma full serwis z tym, że klimy w ASO nie robię.
Wygląda na to, że musisz poszukać firmy specjalizującej się w klimatyzacji wtedy będzie duża szansa, że zamiast psikać preparatem zrobią to ozonem co daje najlepszy efekt.

Spraye są dobre na chwilę....później "zapcha" powraca.
__________________
Pozdrawiam - Artur.
W stajni: rumak zwany Mondeo MKV 1,5l Pb (do sprzedania ) oraz Mondeo STLine MKV 2,0l ON.
Arti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2008, 16:53   #30
Tadeushkz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2006
Skąd: Astana, Kazakhstan
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Re: Dezynfekcja klimy!!!

przemal00 - To przyjedź do mnie ja to zrobię za 500 z wymianą filtra włącznie (Jeżeli zapłacisz za paliwo to przyjade (5000 km Astana Kazachstan)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , trysnę ozonem oraz w gratisie azotem i chlorem.
Będzie czysto jak w szpitalu
Pozdrawiam
U nas niestety nie czyszcza ani azonem ani czym takim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To bede musial tym oddychac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niech ktos tu przyjedzie i otworzy biznes...
Bede pierwszym klientem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tadeushkz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.