Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2014, 17:45   #1
krzys2711
ford::beginner
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 16-08-2014
Skąd: lubuskie
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 tdi AHU, AFN
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie 1,9 AHU podniesienie mocy

zastanawiam sie nad podniesieniem mocy w mojej Galaktyce AHU 90km , auto zwawe nie powiem , ladnie sie buja jak na swoje 90 konikow, ale wlasnie jest to ale, zastanawiam sie nad wlozenie wtryskow 216-stek i do tego maly programik taki bezdymny. Czy ktorys z kolegow forumowiczow juz dokonywal takich cudow i jak to sie sprawdza w codziennym uzytkowaniu, dodam tylko ze robie tym autem 2500 km tygodniowo, 6 osob plus bagaze , czyli na maksa zaladowany, i zalezy mi na jak najmiejszej awaryjnosci auta. Tylko prosze nie pisac o boxach bo te mnie nie intersuja.

krzys2711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 18:16   #2
ExpressParts
ford::advanced
 
Avatar ExpressParts
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Ford Transit Courier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 205
Domyślnie Odp: 1,9 AHU podniesienie mocy

Po zmianie na 216 120KM powinno spokojnie pęknąć (gdzieś też czytałem, że już sama zmiana wtrysków spowoduje odczuwalny przyrost). Jeśli program będzie napisany z głową, to nic nie powinno się dziać.
__________________
Oleje Motul (CERTYFIKAT), Penrite, Liqui Moly i wszystkie części do Waszych Fordów (i nie tylko)! Sprzęgła i dwumasy! Najtaniej!!! tel. 888 530 456, GG: 3543322https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=300134
ExpressParts jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 07:54   #3
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: 1,9 AHU podniesienie mocy

jw. ja założyłem wtryskiwacze 216 + turbina zrobiona na kole kompresji od ARL (150 koni) + program.
Przyjemnie się jeździ i w końcu jadąc 160 dociskam i auto przyśpiesza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2014, 17:01   #4
krzys2711
ford::beginner
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 16-08-2014
Skąd: lubuskie
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 tdi AHU, AFN
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1,9 AHU podniesienie mocy

a jak ze spalaniem po takich przerobkach , mi teraz przy spokojnej jezdzie 140km/h pali okolo 8 literkow ale wiadomo to 90km i czasem mu ciezko pod goreczki, dlatego chce wlozyc te wtryski 216-stki i maly bezpieczny program
krzys2711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 12:17   #5
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: 1,9 AHU podniesienie mocy

Zrobisz mały program to po miesiącu będzie za mało, ale i tak ograniczają cię możliwości seryjnej turbiny.
Same wtryskiwacze to za mało, bo rozpylacze pozwolą ci wtrysnąć więcej paliwa, ale będzie brakowało powietrza do jego spalenia.
Wszystko musi być z głową.

Np. seryjna 110-ka na seryjnych gratach pozwala zbliżyć się do 140.

Spalanie, przy spokojnej jeździe mam takie samo albo i mniejsze (nowe końcówki, sprężyny, pięknie rozpylają paliwo).
A przy ostrej jeździe, spala ile wcisnę prawą nogą. Nie kopci, więc strat paliwa nie ma.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 17:06   #6
krzys2711
ford::beginner
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 16-08-2014
Skąd: lubuskie
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 tdi AHU, AFN
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1,9 AHU podniesienie mocy

nie potrzebuje rakiety, tylko auto do sprawnego przemieszczania sie, na kilku forach poczytalem ze po wlozeniu samych wtryskow i zhamowaniu auta z silnikiem AHU takim jak ja maja juz po okolo 120KM, a do tego jeszcze maly dobry program u dobrego tunera i mi to wystarczy, nie chce duzo tylko ok.120 max 130KM zeby sprzegla zbyt mocno nie obciazac a w moim przypadku jazdy na autostradach bedzie juz super, chce zeby silniczkowi sie lekko jechalo jak go zaladuje 6-cioma osobami i bagazem przy stalej predkosci 140 do 150 km/h.

Dzis juz doszly wtryski zakupione od kolegi Muszka z forum VW, mechanik je zmienia wraz z lozyskiem kilmatyzacji , na efekty trzeba poczekac a do tego jeszcze kontrola i ewentualna zmiana kata wtrysku i dawki paliwa ale to juz sam sobie z tym poradze . Efektami napewno sie podziele przed chipem i po chipie.

Ostatnio edytowane przez krzys2711 ; 19-11-2014 o 17:13
krzys2711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 05:54   #7
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: 1,9 AHU podniesienie mocy

Dawka paliwa, sam ?
Chyba masz na myśli rozruchową dawkę, czy tez sam piszesz program sterujący ?
Sprzęgłu nic nie będzie rób na maksa motor.
Dól wytrzyma bardzo dużo, aby moc nie szła od wolnych obrotów bo korby się wykrzaczą.

Bajki że same wtryskiwacze dają 30 koni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja na samych wtryskiwaczach i seryjnym programie poczułem jedynie większość płynność, lepszy dół ale nie nagły przyrost parametrów.

Moc maksymalną wykorzystuje się bardzo rzadko. Potrzebujesz wysoki moment obrotowy i to w najszerszym zakresie obrotów.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 17:09   #8
krzys2711
ford::beginner
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 16-08-2014
Skąd: lubuskie
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 tdi AHU, AFN
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1,9 AHU podniesienie mocy

dokladnie chodzi mi o te dawke co sie samemu nastawnikiem pompy ustawia po podlaczeniu do vaga, a reszta tak jak napisales bede musial zrobic
krzys2711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2014, 05:22   #9
krzys2711
ford::beginner
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 16-08-2014
Skąd: lubuskie
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 tdi AHU, AFN
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1,9 AHU podniesienie mocy

No i jestem po wymianie wtryskow na 216-stki, powiem wam normalnie nie to auto, pieknie sie zbiera nawet jak zladowany i to od samego dolu, gorek juz nie czuje no i lekko mu sie jedzie , piekna sprawa. Co co ilosci konikow to nie wiem ile mial a ile teraz ma bo go nie hamowalem, jedno jest pewne napewno mu ich przybylo. Teraz tylko maly chip i bedzie jak ta lala, ale to juz w nowym roku ze wzgledu na brak czasu. A i jeszcze spalanie , przy tym samym stylu jazdy i w takich samych warunkach spadlo do 7 litrow na 100km, czyli 140km/h na niemcowni w 6 osob i zaladowany, ostatni pomiar 63 litry ON=903km, zobaczymy jak bedzie dalej.
krzys2711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2014, 11:23   #10
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: 1,9 AHU podniesienie mocy

Brzmi dobrze, gratuluje, działaj dalej.
Tylko program niech ci dobrze zrobią, aby nie było mocy od niskich obrotów bo korbowody szybko powybija.
Moc w korkach nie jest potrzebna, dopiero po trasie, na roboczych obrotach powinna być, wg mnie.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.