Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2010, 16:51   #11
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: przedmuchanie turbo i erg na trasie

nie tak to nie jeżdze.bez przesady auto jest po to aby cieszyć się z jazdy

Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2010, 21:46   #12
Idzix
ford::beginner
 
Avatar Idzix
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-09-2009
Skąd: Bielawa
Model: Focus coupe
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 42
Domyślnie Odp: przedmuchanie turbo i erg na trasie

Właśnie jestem po rozgrzałem silnik i ogień każdy bieg do 3800 na 3 biegu potrzymałem go przy 3800 przez około 7,5 KM i z powrotem hmm w lusterku co prawda było widać dym "czarny" ale nie wiem czy coś to da Iż borykam się z porannym kopceniem na siwy(biały)dymek mały on jest co prawda i nie trwa dłużej niż 1 minute ale jednak nie mam zielonego pojęcia co może mu dolegać oleju nie bierze,płynu chłodniczego też nie ale nadmierne kopcenie przy przyspieszaniu jest ale czarny dym hmm macie jakieś pomysły co mogę sam sprawdzić a co u mechanika Może Turbo?.nieszczelność w układzie od EGR-ic-turbo?? hmm uszkodzona sonda lambda,rzeczy wymienione to Filtr oleju,powietrza,olej(syntetyk CASTROL 10W40 Magnatec) mocy nie brakuje długo dzis nie czekałem aż wskazówka osiągnie 150km/h obroty nie falują hmm sam już nie wiem a drażniące jest to kopcenie
Idzix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2010, 22:32   #13
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: przedmuchanie turbo i erg na trasie

teraz sie pojawilo czy latem tez?
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2010, 17:42   #14
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: przedmuchanie turbo i erg na trasie

Cytat:
Napisał abercrombie1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Dlaczego naprawiasz cos co nie jest popsute? Ja bym sprawdzil filtr do turbo lub wymienil olej.
Po drugie kierownice ktore sie zapiekaja nie sa dokladnie w strumieniu gazow wydechowych i palowanie nie duzo pomaga. Najczesciej pomaga w zapieczeniu sie reszty osadow.
Zapiekanie sie kierownic jest poza tym domena silnikow VAG, ale to inna historia.
Kolejna rzecz to "palowanie" akurat nie daje super efektow, a czesto pogarsza problem. Przeciez ostre wciskanie gazu to podawanie wiekszej ilosci paliwa w stosunku do powietrza, a przy wysokich obrotach paliwo sie nie dopala w cylindrach i voila, teraz kazdy wie czemu butowany diesel kopci na czarno. To nie benzyna ktora sie wypali w wydechu (wypalaniu katalizatora).
Kto uzywal auta z suchym filtrem czastek stalych wie, ze najlepsze efekty czyszczenia daje jazda z obrotami 2100-2200 na 3, 4 biegu z trzymaniem gazu w jednym miejscu. Wystarczy 10km.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2010, 22:11   #15
Idzix
ford::beginner
 
Avatar Idzix
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-09-2009
Skąd: Bielawa
Model: Focus coupe
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 42
Domyślnie Odp: przedmuchanie turbo i erg na trasie

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz sie pojawilo czy latem tez?
W sumie raczej teraz jak temperatura spadła gdy w nocy jest około 10 stopni ale tak z tym przyspieszaniem potrafi puścić przy puśćmy 3 Bieg około 1500obr i ciągniemy do 2200 i nie że tylko chmurka tylko do puki nie odpuszczę gazu
Idzix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2010, 23:46   #16
CIABAH
ford::average
 
Avatar CIABAH
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: focusowo
Model: Focus 2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 170
Domyślnie Odp: przedmuchanie turbo i erg na trasie

jezeli ten dym po odpaleniu z rana pojawia sie po paru sekundach od 20-1min to para wodna jak od razu CI kopci to cos nie tak, ja swojego przedmuc***e raz w tygodniu na 3/4/5/6 biegach
CIABAH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.