Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2010, 19:25   #1
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Exclamation Brak hamulców lewy przód/prawy tył ???

Witam
Dzisiaj chciałem zmienićkołą na zimówki, po zdjęciu tylnego prawego koła zauważyłem, że bęben był przyfajczony i kręci się dość ciężko. Woec postanowiłem go rozebrać bo miałem już mały problem wcześniej z korozją tłoczków. No i po oczyszczeniu całego mechanizmu, założyłem wszystko jak trzeba, chciałęm wziąć się za odpowietrzenie ukłądu hamulcowego a tu nagle nic, zero ciśnienia. Zbiorniczek płynu hamulcowego pełny, oczywiście odkręciłem go aby spradzać poziom przy odpowietrzaniu. pedał przy pompowaniu nawet nie twardnieje. Jak na ironie prawy przód i lewy tył działają normalnie. Czyżby coś z pompą hamulcową ??? Ale przed wymianą 30 min wcześniej wszystko działąło, nie wiem już co może być przyczyną. Może miałktoś podobne doświadczenie ??

Nie wiem czy to może mieć większe znaczenie ale auto stało na delikatnym przechyle a w książce opiszą, że powinno być na płaskiej równej powierzchni no ale nie pierwszy raz zmieniałęm koła w tym miejscu i nigdy takich problemów nie było. Poza tym jak jużzmieniłem koła stał już prosto i dalej lipa.

mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 19:10   #2
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: Brak hamulców lewy przód/prawy tył ???

Po wizycie w serwisie okazało się, że płyn hamulcowy w przewodach zamienił sie w galaretę i konieczne było czyszczenie (płukanie) całego układu hamulcowego no i jeszcze doszła wymiana pompy hamulcowej. No ale nie było tragedii cenowej bo w serwisie forda zapłaciłem 300zł w tym :
1. Diagnostyka komputerowa 80zł
2. wymiana pompy hamulcowej wraz z odpowietrzeniem układu hamulcowego 40zł
3. płukanie ukł. ham. 40zł
4. płyn hamulcowy 61,50zł
5. pompa hamulcowa używana 80zł
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2010, 11:14   #3
CIABAH
ford::average
 
Avatar CIABAH
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: focusowo
Model: Focus 2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 170
Domyślnie Odp: Brak hamulców lewy przód/prawy tył ???

U mnie cos na styl Twojego problemu tylko szczeki łapia z opoźnieniem lewy przod prawy tył po odpowietrzeniu i zalaniu płynu teraz tył łapie tak samo w tym samym czasie a ten LEWY przód bez zmian z małym opóźnieniem ;| miał ktos podobny problem?
CIABAH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.