Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2010, 20:59   #11
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: najlepsze świece do 1.8TD ?

Cytat:
Napisał Jaro100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie odnośnie reflektorów w focusie 2003 r. Czy obydwa są regulowane za pomocą gałki po lewej stronie,czy tylko jeden z nich i który. Drugie pytanie dotyczy wersji focus comfort, gzie znajduje się regulacja podgrzewanych lusterek?. Posiadam tylko przednie elektr. szyby, czy w tej wersji są podgrzewane lusterka?.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeszcze jedno pytanko, czy podgrzewanie świec w niskich temperaturach ma jakieś znaczenie, jeżeli nie mamy pewności, że są sprawne?, zauważyłem u siebie czarny dym po odpaleniu przy -24, sadza na śniegu szerokości 30cm i więcej, a załapuje gdzieś za 4-5tym razem, jak już akumulator pada, no i ostatnio padł, nie wytrzymał presji.
1) zdaje się oba powinny mieć regulację. Jeżeli tylko jeden ma regulację to zrób dochodzenie w sprawie stłuczki czy reflektor nie wymieniony na jakiś zamiennik mady by china, lub co gorsza to nie angol.
2) ogrzewanie lusterek jest sprzężone z grzaniem tylnej szyby, włączasz grzanie szyby i lusterka też się odszraniają wtedy
3) grzanie świec... no muszą grzać by odpalił w taki mróz. warto sprawdzić czy wszystkie sprawne. być może akumulator by jeszcze żył. czarna sadza na śniegu to norma, bo śnieg jest biały a sadza czarna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. normalna sprawa.


Ostatnio edytowane przez Horhe ; 26-01-2010 o 21:07
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 20:59   #12
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: najlepsze świece do 1.8TD ?

matrog - nie bede owijal w bawelne, kupie nowki bosh jutro i zaloze. Efektami podziele sie na forum. Co ma byc to bedzie. Ale faktycznie twoje swieczki tez nie sa zle, moze ktos na forum akurat je lyknie i bedzie zadowolony. Ja na takie rzeczy jestem przeczulony (chodzi zakup uzywek vs. nowki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 21:11   #13
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: najlepsze świece do 1.8TD ?

pytanie brzmiało które najlepsze, co nie znaczy że oryginały są the best. trzeba patrzeć też na cenę. ja wziąłbym jeszcze pod uwagę ISKRA. produkują zamiennik tych świec motorcfafta i są całkiem spoko. jest też FEBI no i ten BOSH. z tym to nie ma strachu, jest wybór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 21:54   #14
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: najlepsze świece do 1.8TD ?

No spoko poprostu przy twoim temacie sobie o nich przypomiałem i była okazja żeby sprzedać. Chyba na allegro je poprostu wystawie i może pójdą.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 08:58   #15
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: najlepsze świece do 1.8TD ?

panowie, czyli ktore lepiej kupic.

te:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy te:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a moze te :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

.
mam w sklepie na miejscu NGK po 43zl/szt.

ktore beda najlepsze?

Ostatnio edytowane przez rajman ; 03-03-2010 o 12:59
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 13:17   #16
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: najlepsze świece do 1.8TD ?

spróbuj sam sobie na to odpowiedzieć :/ No weź pomyśl chwilę...
link nr1 i 3 to ten sam oryginalny produkt dedykowany do twojego Forda. Złotówka różnicy w cenie tylko.
Link nr 2 to produkt do starszego modelu Mondeo w dodatku droższy. NGK 43 za sztukę razy cztery = 172 zł.
dwa razy dwa równa?, które świece wybrać?
Odpowiedź w następnym odcinku Mody na sukces pod tytułem "dowaliłeś jak dzik w sosnę" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żartowałem, nie gniewaj się PA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Horhe ; 03-03-2010 o 13:32
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 14:29   #17
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: najlepsze świece do 1.8TD ?

nie bez powodu zadalem te pytania, gdyby odpowiedz byla tak oczywista jak probujesz zasugerowac.

poczytalem watki na forum i niezbyt jednoznacznie wynika z nich ktore swiece kupic. i wcale nie chodzi tu o cene, a raczej o to ktore faktycznie pasuja.

jedni polecaja wlasnie te od mk1 jako lepsze, inni pisza ze nie ma sensu sie bawic i lepiej kupic oryginaly.

sek w tym ze 172 zl na miejscu a 144 + wysylka na jedno wychodzi.

stad moje pytanie ktore lepsze z punktu widzenia eksploatacji, montazu ...

nie zwyklem obrazac sie na bezkonstruktywna ironie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 15:25   #18
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: najlepsze świece do 1.8TD ?

ewcar= 140+13(przesyłka)=153 zł
fordsklep= 144+11,90= 155,90 zł

Nie pali ford czy po prostu asekuracyjnie chcesz wymienić? Jak nie pali i masz z tym problem, kup w sklepie NGK, nie ma dyskusji.
Masz czas i chcesz kupić oryginały spójrz i wybierz to co wyżej.

Dłuższych świec ja bym nie wkręcał. Bałbym się, że kiedyś jak będę wymieniał to mogę urwać gwint. Nie bardzo rozumiem co ma grzać dłuższa świeca od forda MK1. Blok?
tak sobie myślę, że skoro świeca EZD 39 produkowana do Mondeo 1.8 TD od 09.1996 -00 jest nawet tańsza i w dodatku oryginalna to w czym problem?
Ale... jest jeszcze świeca marki ISKRA. Miałem taką jedną u siebie chyba przez przypadek ktoś pomylił albo zbrakło w sklepie to dał taką. Ma ona dokładnie taki sam długi żarnik jak EZD 39 Motorcraft. Gdy wszystkie 3 sztuki NGK padały mi po kolei i wymieniałem je stopniowo na Motorcrafty to ostatnia czwarta świeca okazała się ISKRA (po wykręceniu był symbol) i była jeszcze sprawna! A mam forda mondeo od daty mojej obecności na tym forum. W Belgii ktoś tam właśnie ją wkręcił. ISKRA owa właśnie jak wspomniałem ma taki sam żarnik ale ciut dosłownie ciut grubszy. Widać tą różnicę okiem. Myślę, że cena w twoim sklepie powinna być niższa od NGK. Także weź i ten wariant po uwagę. Odpuść temat dłuższych od MK1

Ostatnio edytowane przez Horhe ; 03-03-2010 o 15:31
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 16:53   #19
KojoT6510
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Knurów
Model: Mondeo
Silnik: 1800 TD
Rocznik: 97/98
Postów: 136
Domyślnie Odp: najlepsze świece do 1.8TD ?

Ciekawe wlasnie jak to jest z tymi swiecami ja kupilem raz NGK przez przypadek do mondeo mkI byly dluzsze wlasnie i mialy wiekszy voltarz byly 11,5 i palil gorzej kupilem FEBI ok 100 za caly komplet do mk 2 pisze na nich 10v i pali wporzadku na jedno grzanie a tamte musialem dwa razy grzac
KojoT6510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 17:47   #20
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: najlepsze świece do 1.8TD ?

pali, startuje od pierwszego grzania ale przy wiekszym mrozie trzeba juz grzac dwa razy.

poza tym podejrzewam ze swiece byly dlugo nie wymieniane bo poprzedni wlasciciel ich nie wymienial a jezdzil autem 2lata.

ok , wiec wezme te po 35zl/sztuka, i zgodnie z tym co Kojo napisal zasilane sa na 10v, czyli powinno byc ok.

szukalem tu na forum ale jakos niezbyt znalazlem dokladny opis jak wymieniac, da rade to zrobic samemu ? gdzies znalazlem watek jakie klucze sa potrzebne ale niebardzo mam pomysl jak sie do tego zabrac.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.