Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2011, 16:23   #1
tiger1986
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie [MKIII] filtr stożkowy - tajemniczy wężyk

Witam, dziś założyłem wstępnie filtr stożkowy do mk3 1.8 + lpg sekwencja, w celu sprawdzenia jak się bedzie sprawował, w planach jest jeszcze założenie filtra do odmy, dłuższa złączka tak aby filtr był jak najbliżej dolotu powietrza, i jakaś osłona termiczna alby zniwelować zasysanie ciepłego powietrza, być może pomyślę nad innym dolotem, większym, ale na to narazie pomysłu nie mam

zamieszczam film który pokazuje pracę filtra, nie jest on w najlepszym stanie, i podkreślam że jest tymczasowo, ale zastanawia mnie cienki przewód, który wcześniej dochodził do górnej częsci oryginalnej pokrywy, teraz przykręciłem go do złączki, nie mam pojęcia do czego służy i czy takie rozwiązanie może być, kolega mi powiedział że to "coś" od gazu, widoczny jest na filmie więc prosiłbym o wskazówki

z góry dziękuje

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

p.s. co myślicie o zastosowaniu osłony z nierdzewki dopasowanej do wlotu dolotu i nachodzącej na filtr stożkowy w całości? mam możliwość zrobienia takiej zabudowy więc chyba nie zaszkodzi spróbować?

tiger1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 10:37   #2
Ry2y
ford::beginner
 
Avatar Ry2y
 
Zarejestrowany: 30-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 32
Domyślnie Odp: [MKIII] filtr stożkowy - tajemniczy wężyk

Ten cienki wężyk prowadzi u mnie do układu podciśnienia, ten układ steruje u mnie kilkoma rzeczami, między innymi zaworem EGR. Dzięki temu brane jest czyste przefiltrowane powietrze do układu i nie ma w nim syfu.
Ry2y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 14:48   #3
tiger1986
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: [MKIII] filtr stożkowy - tajemniczy wężyk

Czyli wkręcony już za filtrem może być? Dzięki za odpowiedz

a co myślisz o zastosowaniu takiej zasłony z nierdzewki szczelnie połączonej z ujściem dolotu powietrza z zewnątrz która zachodzi na stożek?myślisz że zredukowałoby to ssanie ciepłego powietrza spod maski?

pozdrawiam
tiger1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 17:12   #4
Ry2y
ford::beginner
 
Avatar Ry2y
 
Zarejestrowany: 30-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 32
Domyślnie Odp: [MKIII] filtr stożkowy - tajemniczy wężyk

Odseparowanie jest ok, a szczelność? Hmm tu bym uważał. Zbyt szczelny dolot może zassać wodę przy przejeździe przez kałużę... a wtedy robi się nieciekawie.
Ry2y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 18:00   #5
tiger1986
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: [MKIII] filtr stożkowy - tajemniczy wężyk

a oryginalny filtr jest bezpośrednio połączony z dolotem, więc jeśli tak było pomyślane to chyba woda nie ma prawa dostać się do filtra?

dziś zauważyłem wyrazny spadek prędkości przy ok 4tyś na 4 biegu - powyżej 4 to tak jakby chciał ale nie może - czy może to być spowodowane złym stanem filtra? czy poprostu darować sobie ten stożek?

pozdrawiam
tiger1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.