Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2012, 15:37   #1
apud
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie tylnia klapa po wymianie siłowników

Parę miesięcy temu kupiłem forda. Aby podnieść/opuścić tylną klapę trzeba jej było pomagać ręką - tak jakby siłowniki były w środku strasznie "gęsto nasmarowane", a jednocześnie nie miały siły jej podnieść, ale też i nie opadała lekko.
Wymieniłem siłowniki na nowe (Krosno) - teraz klapa w miarę ładnie się podnosi, (chociaż w połowie ma 'przystanek'), ale do zamknięcia jej trzeba konkretnie się przyłożyć i trzasnąć. Myślałem że tak ma być do dzisiaj... aż zobaczyłem pod Lidlem inne mondeo, gdzie babeczka najpierw otworzyła klapę - ta sama poszła do góry ładnie - po czym zamykając po prostu spuściła ją tak mniej więcej do 1/3 wysokości i klapa bardzo ładnie sama się zamknęła, domknęła itp. U mnie jesli nawet sama opadnie, to nigdy zamek nie zaskoczy.

Podsumowując ten przydługi wątek - jak to jest u was, i czy da się coś z tym zrobić? Nie chce mi się znowu wymieniać siłowników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

apud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 16:12   #2
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: tylnia klapa po wymianie siłowników

Czy napewno wstawiłeś siłowniki odpowiednie pod względem długości, skoku i siły? Jeżeli zamieniłes na katalogowe to może masz większe opory na zawiasach?
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 16:39   #3
apud
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Re: tylnia klapa po wymianie siłowników

Hej,

dokładnie to kupiłem te:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

co do zawiasów... hm, dzięki za zwrócenie uwagi, przesmaruję jutro i zobaczę czy coś wniosło do tematu, chociaż mam wrażenie że to nie one są tu przyczyną.
apud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 18:33   #4
onyxx
ford::average
 
Avatar onyxx
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-08-2005
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 115
Domyślnie Odp: tylnia klapa po wymianie siłowników

Ja też zamykałem klapę na kilka razy aż kolega podpowiedział żeby wyregulować uchwyt zamka - ten bolec na dole za który łapie zamek w klapie. Są tam 2 śrubki torx, po wyregulowaniu metodą prób i błędów klapa zamyka się jak nowiutka...
onyxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 07:51   #5
apud
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Re: Odp: tylnia klapa po wymianie siłowników

Cytat:
Napisał onyxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też zamykałem klapę na kilka razy aż kolega podpowiedział żeby wyregulować uchwyt zamka - ten bolec na dole za który łapie zamek w klapie. Są tam 2 śrubki torx, po wyregulowaniu metodą prób i błędów klapa zamyka się jak nowiutka...
A mógłbyś coś więcej o tej regulacji napisać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam ten bolec wysunąć ( w kierunku "na zewnątrz" auta), czy wręcz przeciwnie?

Pozdro i Wesołych Świąt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
apud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 08:41   #6
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,076
Domyślnie Odp: Re: Odp: tylnia klapa po wymianie siłowników

Cytat:
Napisał apud Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten bolec wysunąć ( w kierunku "na zewnątrz" auta),
Raczej tak, ale bez przesady, bo jak za dużo wysuniesz, to klapa może nie dolegać dobrze do uszczelki i drżeć podczas jazdy, więc z wyczuciem.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 15:43   #7
apud
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Re: tylnia klapa po wymianie siłowników

Hmm, pogrzebałem dziś przy tym i okazało sie że zarówno bolec jak i zamek mam już maksymalnie wysunięte. Ogólnie wydaje mi się że problem jest w siłownikach - przy końcowym etapie opadania klapy są zbyt "twarde" i za bardzo ją hamują, przez co nie ma odpowiedniej prędkości by się zamknęła.
Czy sa jakieś sposoby na to, czy też jedyną opcją jest kolejna wymiana siłowników?
apud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2012, 10:10   #8
onyxx
ford::average
 
Avatar onyxx
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-08-2005
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 115
Domyślnie Odp: tylnia klapa po wymianie siłowników

Ja ustawiałem przestawiając we wszystkie strony aż zaczęło zamykać na dotyk. Aby wykluczyć siłowniki odepnij je i wtedy zobacz czy klapa zamyka się samoczynnie po puszczeniu z wysokości tak z 5-10 cm....
onyxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2012, 07:34   #9
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Re: Odp: tylnia klapa po wymianie siłowników

Cytat:
Napisał apud Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mógłbyś coś więcej o tej regulacji napisać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam ten bolec wysunąć ( w kierunku "na zewnątrz" auta), czy wręcz przeciwnie?
Ja mógłbym...podpatrzone w niejednym warsztacie blacharsko-lakierniczym.

Uzbrajamy się w odpowiednie narzędzia-
opcja light (klucze typu torx,odrdzewiacz piwo
opcja heavy...!!! młotek i przecinak, cierpliwość-dużo!!!
opcja hardcore... zapałki/zapalniczka( żeby spalić ten złom)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak już nic nie pomoże-wyjście radykalne i nie polecamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do roboty:

1.Odkręcamy całkowicie zaczep-bolec zamka od tylnego pasa.

2.Zamykamy klapę delikatnie opuszczając w końcowej fazie i delikatnie dociskamy( tylko tak żeby przypadkiem nie zostawić wgniecionej w miejscach dociskania blachyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) sprawdzając czy po domknięciu jest w miarę równomierna szczelina po obu stronach ( w MK3 KOMBI mogą nas trochę zwieść tylne lampy, które można delikatnie przesuwać na mocowaniach na boki auta). Można, ale niekoniecznie odczepić amortyzatory klapy. Regulujemy szczeliny względem budy i klapy- bez dociskania klapa ma lekko!!! odstawać (dystans na zadziałanie tłumików domknięcia i ściśnięcie uszczelki otworu bagażnika)

3.Sprawdzamy czy wszelkie gumki/amortyzatory nie powodują nadmiernego odstawania klapy w pozycji zamkniętej ( przy lekkim docisku)-w razie potrzeby regulujemy.Klapa kombi ma po bokach dziwnej konstrukcji tłumiki jej domknięcia ( często się zapomina o tym ustrojstwie, a ma to chodzić/wciskać się płynnie i bez zatarć(znam forumowe przypadki zaklejenia całych tłumików materiałem w celu ozdoby-pozdrawiam pana z "czarną podsufitką"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

4.Po sprawdzeniu powyższych,przykręcamy na miejsce zaczep zamka, ale tak aby mógł się przy odrobinie siły przesuwać.

5.Zamykamy klapę w końcowej fazie przyciskając włącznik od jej otwierania-chodzi o to aby zamek w klapie doszedł do zaczepu "na luźno",przyciskając delikatnie klape do pozycji w jakiej jej profil zgrywa się z profilem tylnych lamp, narożników,zderzaka itp.

6.Otwieramy klapę tak samo "na luźno" i dokręcamy zaczep zamka.

7.Zamykamy klapę - ma się zamknąć/zatrzasnąć po puszczeniu!!! sama( lub z lekką pomocą - pokonanie uszczelki)-jeśli nie, to regulujemy dalej.

Jeśli wysuwamy zaczep w kierunku na zewnątrz-klapa bardziej odstaje, jeśli do środka to klapa wchodzi głębiej w nadwozie(i jeszcze raz: należy pamiętać o oporze który pokonuje klapa ściskając uszczelkę otworu bagażnika i tłumiki jej domknięcia oraz o tym, że niedociśnięta klapa będzie nam na wybojach "barabanić" - doprowadzało mnie to do "szewskiej pasji", ale za to klapa zamykała się na dotyk) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Tak robię to Ja( nietylko w mondeo ), może ktoś ma inny patent?

Często niestety powodzenie całości operacji zależy od tego jak pan Miecio blacharz "poskładał" nam auto, bo często regulacja bolca polega na energicznym dotknięciu młotkiem-duużo roboczogodzin można zaoszczędzić lub rozwierceniu, podłożeniu podkładek itp. pod mocowanie bolca.Efekt na czas oddania auta zostaje osiągnięty, ale nam chyba nie o to tutaj chodzi.
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę

Ostatnio edytowane przez felicjan-f1 ; 31-12-2012 o 08:00
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2013, 08:53   #10
tester25
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2013
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDcI
Rocznik: 2003
Postów: 61
Domyślnie Nie trzymają teleskopy klapy bagażnika (hatchback)

Nie trzymają teleskopy klapy bagażnika (hatchback).Najdziwniejsze jest to, że przy normalnej temperaturze teleskopy nie trzymają i klapa opada pod własnym ciężarem, a przy upale czyli jak się rozgrzeją to trzymają klapę prawidłowo.

Mogę coś z tym sam zrobić oprócz wymiany ?
tester25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.