Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2010, 20:16   #1
jojojo
ford::average
 
Avatar jojojo
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: kuj-pom
Model: S-MAX Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie "Usterka świateł hamowania" - brak prądu w kostce trzeciego światła stop

Witam,
Zima daje się nam we znaki a nasze auta chyba czują ją najlepiej, reagując nienajlepiej. W minione mrozy pojawił mi się komunikat "usterka świateł hamowania" Sprawa dotyczy dodatkowego stopu, na środku. Wymieniłem żarówkę na mniejszą. (bo taką miałem pod ręką) Na początku raz świeciła, raz nie, ale myślałem, że przejdzie samo jak mrozy ustąpią. Otóż nie. Nie świeci wcale. Co więcej, po prostu w ogóle nie ma prądu w ostatniej kostce. Pewnie wiązka gdzieś na zaśniedziała i klops. Tylko skąd ona wychodzi i gdzie szukać przyczyny. Wiem, można podpiąć się pod któreś z dwóch pozostałych świateł stop i będzie działać. Tylko komunikat nie zniknie. Mam dylemat, czy szukać przyczyny i ewentualnego rozwiązania u elektryka, czy zostaje ASO? Tylko pewnie ich diagnozą będzie wymiana wiązki i będą mi rozmontowywać pół samochodu, a tego bym nie chciał.

__________________
abstynent, ale nie fanatyk...
jojojo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2010, 10:01   #2
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: "Usterka świateł hamowania" - brak prądu w kostce trzeciego światła stop

kiedys ktorys z kolegow opisywal u siebie takie same objawy....o ile dobrze pamietam radzil sobie w taki sposob iz " ciosem karate " w okolicy lampy uderzal i cucil owa lampeczke...czy sobie z ta usterka poradzil na zawsze ? tego nie wiem bo nie szukalem tego postu dzisiaj.
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2010, 12:06   #3
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: "Usterka świateł hamowania" - brak prądu w kostce trzeciego światła stop

Mnie zapaliła się taka informacja ze dwa razy, jak pisze andree cios karate pomagał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli było nas więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 09:51   #4
botubar
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Małopolska
Model: S-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 69
Domyślnie Odp: "Usterka świateł hamowania" - brak prądu w kostce trzeciego światła stop

Nie chcę was martwić koledzy ale u mnie objawy identyczne i skończyło się to na wymontowaniu siedzeń i podłogi. Wiązka przeciera się w okolicach tylnego siedzenia :/.
Sugeruję sprawdzić jeszcze okolice zawiasów tylnej klapy ale prawdopodobnie będzie jak u mnie - ten typ tak ma.
Na szczęście załapałem się na gwarancję.
Raz świeciło, raz nie. Komunikat się pojawiał i znikał. Wymieniłem żarówkę na mniejszą bo innej nie było na stacji benz. - zaświecała się na 1 s. i gasła. Na drugi dzień już było po wszystkim. Jeździłem przez dwa miesiące i wreszcie przed końcem gwarancji się opamiętałem. Bez gwarancji koszt kilkaset złotych !!! Samochód 3 dni w ASO.
botubar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 08:04   #5
jojojo
ford::average
 
Avatar jojojo
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: kuj-pom
Model: S-MAX Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: "Usterka świateł hamowania" - brak prądu w kostce trzeciego światła stop

Cytat:
Napisał botubar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę was martwić koledzy ale u mnie objawy identyczne i skończyło się to na wymontowaniu siedzeń i podłogi. Wiązka przeciera się w okolicach tylnego siedzenia :/.
Sugeruję sprawdzić jeszcze okolice zawiasów tylnej klapy ale prawdopodobnie będzie jak u mnie - ten typ tak ma.
Na szczęście załapałem się na gwarancję.
Raz świeciło, raz nie. Komunikat się pojawiał i znikał. Wymieniłem żarówkę na mniejszą bo innej nie było na stacji benz. - zaświecała się na 1 s. i gasła. Na drugi dzień już było po wszystkim. Jeździłem przez dwa miesiące i wreszcie przed końcem gwarancji się opamiętałem. Bez gwarancji koszt kilkaset złotych !!! Samochód 3 dni w ASO.
No to nieźle. Ja już po operacji. Pacjent żyje.
Powód? Nie wiązka a żarówka.
(wiązki idą wzdłuż progów a z lewej na prawą idą pod nogami kierowcy) Komputer jest nastawiony na 16W i tyle +/- ma być. 5W to wartość zbyt daleka od nastawionej, więc komputer się zblokował i nie dawał prądu wcale, a komunikat o usterce był. Auto rozbierane było niepotrzebnie. Przynajmniej u mnie. Z tą Twoją wiązką też bym był ostrożny. Może Tobie wpisali w gwarancję, Ford zapłacił a oni mają nowiutką wiązkę..?!
Wystarczyło podpiąć komputer i odblokować wyjście prądu.

I przestroga dla innych!
Trzecie światło stopu - TYLKO żarówka 16W,
chociaż ma mocowanie jak standardowa postojówka 5W
Lepiej jeździć chwilę bez i założyć właściwą niż drażnić komputer inną wartością mocy. 16W albo 0. Te dwie wartości przyjmuje komputer. Inaczej wariuje.
__________________
abstynent, ale nie fanatyk...
jojojo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 12:20   #6
botubar
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Małopolska
Model: S-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 69
Domyślnie Odp: "Usterka świateł hamowania" - brak prądu w kostce trzeciego światła stop

To co piszesz jest bardzo prawdopodobne.
Jak zapodałem za małą żarówkę to stop zaświecał za sekundę i gasł. Po wyłączeniu stacyjki sytuacja się powtarzała do któregoś momentu. Potem już nic nie było. Możliwe że komp przyblokował. Ale magicy. Samochód zastępczy na 3 dni i wielkie dochodzenie ...
botubar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2010, 09:03   #7
jojojo
ford::average
 
Avatar jojojo
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: kuj-pom
Model: S-MAX Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: "Usterka świateł hamowania" - brak prądu w kostce trzeciego światła stop

Sytuacja identyczna. Nauczka na przyszłość. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
abstynent, ale nie fanatyk...
jojojo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2015, 17:44   #8
jazzz_
ford::average
 
Avatar jazzz_
 
Zarejestrowany: 03-07-2009
Skąd: Polska Pn-Zach
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 (180KM)
Rocznik: 2018
Postów: 105
Domyślnie Odp: "Usterka świateł hamowania" - brak prądu w kostce trzeciego światła stop

U mnie też przestało świecić i pojawił się komunikat o usterce światła hamowaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miesiąc temu też tak miałem ale samo się naprawiło zanim sprawdziłem żarówkę.
Niestety okazuje się, że żarówka jest dobra, a światło dalej nie działa - co robić?
jazzz_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2016, 16:43   #9
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: "Usterka świateł hamowania" - brak prądu w kostce trzeciego światła stop

Cytat:
Napisał jojojo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
......

I przestroga dla innych!
.......
Witam, mnie też dopadła usterka i oczywiście zaaplikowałem żarówę 5W
i nic tak jak piszesz. Muszę kupić po weekendzie żarówkę 16 W i zobaczymy co i jak. Mam interfejs więc może sobie poradzę no chyba że to awaria wiązki, ale to się okaże. Napiszę co i jak w przyszłym tyg.
Pozdro
__________________
"Człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi " Danny Kaye
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 19:42   #10
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: "Usterka świateł hamowania" - brak prądu w kostce trzeciego światła stop

"jojojo" - racje ma kolega na zdjęciu możecie zobaczyć co komputer sądzi o wkładaniu tego co nie trzeba w miejsce żarówki 16W Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Błąd skasowałem, ale jeszcze musiałem wyłączyć zapłon i włączyć ponownie i co i działa rewelacja. Można by powiedzieć, że już nawet do wymiany żarówki trzeba kompa i interfejs, ale z drugiej strony to większość z nas by chociaż na chwilę chciało system oszukać żarówką 5W Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160727_174835.jpg (87.3 KB, 269 wyświetleń)
__________________
"Człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi " Danny Kaye
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.