Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2006, 22:40   #11
rafalqk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-11-2006
Skąd: Lebork
Postów: 5
Domyślnie

Dzięki Tofik. Wyciągnąłem i mam kolejne pytanko. Czy ten "grzybek" w środku nie powinien blokować przepływu? :fcp13 U mnie, jak dmucham w rurke doprowadzającą ciepło, to powietrze wylatuje mi wszystkimi trzema otworami, a jak przyłożę napięcie to zamyka mi kanał doprowadzający do nagrzewnicy, a jeszcze bardziej otwiera kanał odprowadzający. Wydaje mi się, że coś nie tak. Chyba nie powinno być przejścia do kanału powrotnego. :fcp5
Jutro przejadę się z przewodami połączonymi na krótko i zobaczymy.

__________________
foxy - my wife is lovely
rafalqk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2006, 09:11   #12
tofik1972
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2006
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie

Odnośnie grzybka to nie pamiętam ale zależy jak masz ustawiony potencjometr czy na zimne czy na ciepłe bo wtedy albo wciąga albo wypycha ten tłoczek.Po tym jak z rurkami zaczęło grzać to poprostu kupiłem nowy i wymieniłem(wcześniej też się bawiłem w sprawdzanie napięć i takie inne ).A jak u ciebie ze wskaźnikiem od wody na tablicy bo u mnie przed wymianą termostatu wskazówka ledwo podnosiła się za pierwszą kreskę nawet podłuższych jazdach.Nie mogłem dogrzać biduli. Po wymianie strzała stoi jak się patrzy :fcp12 (sprostowanie -dwa termostaty wymienione bo pierwszy okazał sie trefny)
tofik1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2006, 16:47   #13
rafalqk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-11-2006
Skąd: Lebork
Postów: 5
Domyślnie

Teraz mam cieplutko we fieście :fcp27 że ho ho. Ale temperatura dalej nie przekracza na wskażniku litery "O" w słowie NORMAL.
Nie wydaje mi się aby termostat był uszkodzony, gdyż już po ok 2-3 min po uruchomieniu zimnego silnika zaczyna grzać. Chyba szybciej czujnik temperatury, ale bedę musiasł to jeszcze sprawdzić. Jak na razie jest dużo lepiej. :fcp2
__________________
foxy - my wife is lovely
rafalqk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2006, 16:53   #14
ciaastus
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2006
Skąd: Łęczyca
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 417
Domyślnie

Cytat:
Napisał rafalqk
temperatura dalej nie przekracza na wskażniku litery "O" w słowie NORMAL.
Wydaje mi się, że o tej porze roku, przy normalnej jeździe to O.K. Mam tak samo. Po wymianie termostatu też tak było.
Nieraz latem, gdy stoję w korku idzie wyże, ale tak to raczej nie. Grzeje mi, że ho, ho. Silnik pali w normie, jest dogrzany. Nie robiłbym z tego problemu. Poza tym: jeśli jest na NORMAL to choba jest NORMALNIE! :fcp2
ciaastus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2006, 07:51   #15
tofik1972
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2006
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie

Cytat:
Teraz mam cieplutko we fieście że ho ho
Z pominięciem termostatu?
Bo jeżeli tak to na dłuższą metę daruj sobie taką jazdę. Pojechałem bez elektrozaworu jakieś 50 km i chciałem się ugotować (brak regulacji ) w samochodzie mimo że na dworze było -10. To nie pora na "zimny łokieć" :580:
tofik1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2007, 14:36   #16
seba1977
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2007
Postów: 5
Domyślnie

czy w fiescie mk3 z 1993r jest elektrozawów i gdzie bo ciepłe powietrze leci mi tylko na nogi posazera a z innych zimne co to morze byc .drugie pytanie przewody do nagrzewnicy sa gorace a nagrzewnica zimna czy tak powinno byc? :fcp5
seba1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2007, 20:25   #17
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie

Cytat:
Napisał seba1977
czy w fiescie mk3 z 1993r jest elektrozawów
nie...
Cytat:
Napisał seba1977
ciepłe powietrze leci mi tylko na nogi posazera a z innych zimne
to nie maybach ojca... cudów nie ma. a cięgna od nagrzewania sprawdzałeś? w obudowie tam gdzie radio a tyłu takie linki są.
Cytat:
Napisał seba1977
przewody do nagrzewnicy sa gorace a nagrzewnica zimna czy tak powinno byc? :fcp5
nie... nagrzewnica zapchana. jak masz kanał to od tyłu można (jak pamietam...?) oczepic węże. i wyjąc ją zdejmując obudowę (opis wyżej) potem ją przepchać, przepłukac czy cokolwiek, ale nie licz na reaktywacje. acha.. zmienia się płyn chłodniczy czasem i nie ma problemu z nagrzewnicą. moja była z 1990 i jak nówka grzała.
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2007, 20:47   #18
seba1977
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2007
Postów: 5
Domyślnie

plyn byl wymieniany co roku termostat w maju jutro wyciągne nagrzewnice i dam znać czy działa
pozdrawiam
seba1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2007, 07:36   #19
dulos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2007
Model: ford fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie inny problem z grzaniem

Ja mam Fiestę 1.8 d z 96r. ten nowszy - orzy ogrzewaniu podobno jest potencjometr że niby nie jest mechaniczna dźwignia. Ustawiam grzanie na maxa włączam silnik i po jakimś czasie rzeczywiście jest sauna ale wystarczy że przestaie potencjometr choś o jeden niżej i powoli przestaje grzać i leci zimne a powrót gałki na maqxa nic nie daje. Następne grzanie dopiero możliwe przy zgaszeniu silnika i odpaleniu ponownie.......pomocy zima
dulos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2007, 07:39   #20
Booby
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-06-2007
Postów: 9
Domyślnie

Jak powinien zachowywać się elektrozawór? U mnie jest tak, że jak podłącze +12V to zadziała (blokuje jeden dopływ/odpływ), następnie przestaje działać (otwiera) jeśli obniżę napięcie praktycznie poniżej 0.5V.
Żadnych innych stanów pośrednich nie ma. Czy tak ma być? W tym momencie nie rozumiem, jak jest realizowana regulacja ciągła temperatury a nie tylko grzanie/brak grzania. Pozdrawiam.
Booby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.