Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2013, 13:19   #1
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Cudowne ozdrowienie dwumasy (?)

Jadąc sobie w trasie, podczas hamowania silnikiem zaczęło być słyszalne buczenie (coś jak od zużytego łożyska) i wyczuwalne drżenie. Na pewno jednak nie jest to łożysko koła, obie strony były wymienione 2 dni wcześniej.
Zjawisko nasilało się wraz z przejechanymi kilometrami. Po zatrzymaniu silnik chodził równo. W momencie wyłączenia silnika dało się usłyszeć uderzenie (jakby młotkiem o kowadło). Próbowane kilkukrotnie i zawsze powtarzalne.
Jadąc dalej (ok. 150 km) coraz bardziej zaczęły być wyczuwalne drgania. Przy prędkości obrotowej silnika 2000-3000 były słabsze. W okolicach 1500 mocno odczuwalne. Po kolejnych 20 km. były już mocno odczuwalne przy 2000rpm.
Zjechałem na margines, po wysprzęgleniu obroty spadły oczywiście do standardu, a wibracje były tak mocne, że wydawało się, iż silnik wyskoczy spod maski. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wyłączyłem silnik. Po ponownym odpaleniu (na 2 sek.) dalej były potężne wibracje.
W zasadzie wszystkie objawy wskazywały na rozwaloną w trybie ekspresowym (podczas przejechanych 200km (???) ) dwumasę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już miałem dzwonić po asistance, ale spróbowałem jeszcze raz zapalić. I .... stał się CUD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Silnik zaczął pracować równiutko, żadnych drgań, po prostu miód. Wszystko minęło jak zły sen.
Z pewną dozą nieśmiałości ruszyłem, przejechałem jakieś 80km i nic, żadnych wcześniej opisanych objawów.
Dojechałem wreszcie nad morze. Tam zrobiłem ..dziesiąt kilometrów i nic.
Wracając do domu 700km nie było żadnych niepokojących objawów, A jechałem już zupełnie normalnie (bez przesadnej delikatności).
Mechanik na miejscu twierdzi, że to na pewno dwumasa, ale czy padła???? Nie potafi sensownie wytłymaczyć cudownego ozdrowienia.
W tej chwili nie ma żadnych objawów, kierownica na wolnych obrotach nawet nie drgnie, nie czuć żadnych wibracji, nic nie stuka przy włączaniu i wyłączaniu silnika, po prostu jest tak, jak być powinno.

Z racji nalatanych kilometrów (235kkm) mam zamiar wymienić w tym tygodniu cały komplet (dwumasa i sprzęgło). Dość dużo jeżdżę i muszę mieć auto (na miarę możliwości) pewne.
Z drugiej jednak strony, żal wydawać niemało kasy na coś, co w tej chwili nie przejawia żadnych oznak zużycia (żal też pozbywać się samoregenerowalnej części Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Dziwne przeżyłem zjawisko, nie porafię sobie tego sensownie wyłumaczyć (mechanik też).
Może ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek i potrafi to sensownie wytłumaczyć?
Pod uwagę były brane również poduszki silnika, skrzyni. Ze wstępnych oględzin wynika jednak, że są dobre.
A może to nie dwumasa? A jeśli nie ona, to co?

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez amoebaFCP ; 08-09-2013 o 13:29
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 14:28   #2
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Cudowne ozdrowienie dwumasy (?)

Czy mam to samo, trudno stwierdzić ale tez mam problemy z wibracjami silnika podczas postoju. Przeczytaj proszę mój temat: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Może znajdziemy coś wspólnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 18:20   #3
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Cudowne ozdrowienie dwumasy (?)

Cytat:
Napisał Homie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mam to samo, trudno stwierdzić
Rzeczywiście, podobne zjawiska nas dopadły.
U mnie jednak od 900km nie chce się powtórzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Terkotanie przy wciśniętym do połowy sprzęgle u mnie jest od niepamiętnych czasów. W zasadzie przestałem na to zwracać uwagę.
Jutro jadę do innego mechanika, który ma stwierdzić autorytatywnie czy to dwumasa, czy nie.
Biorąc pod uwagę mój przebieg (235kkm) trudno mi jednak uwierzyć (tak się sam pocieszamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) że to nie dwumasa.
A tak przy okazji, znalazłem cały komplet LUK`a (dwumasa, sprzęgło, śruby, wysprzęglik) za 2,3kzł
Czy można znaleźć jeszcze taniej???

Ostatnio edytowane przez amoebaFCP ; 08-09-2013 o 18:22
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 18:31   #4
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Cudowne ozdrowienie dwumasy (?)

Wydaje mi się że taniej nie znajdziesz, nawet na alledrogo widzę po 2,3k czy to Luka'a czy to Sachs'a. Ty masz to "szczęście" że to "zjawisko" już chyba przeszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja nie mam pojecia co jest mojej foce, mechanicy też byli głupio mądrzy, dla pewności jutro sprawdzą wtryski, (chodź moim zdaniem nawet jak by lały to by tak nie telepało silnikiem a zwłaszcza że nie objawia się to od razu.) Jak nie wtryski to zobaczą dwumase, chociaż nie ma żadnych typowych objawów :/.. prócz tego telepania.. nie wiem na prawdę..
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 18:55   #5
hokus
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2011
Skąd: puławy
Model: fokus kombi
Silnik: 1,6ZetecSE
Rocznik: 2001
Postów: 94
Domyślnie Odp: Cudowne ozdrowienie dwumasy (?)

To raczej nie dwumasa, u mnie było podobnie, więc na hol, do mechanika i stwierdził naocznie odkręcenie jakiejś śruby gdzieś przy skrzyni.Może i u ciebie ta śruba się zaklinowała i na razie spokój, takie może być wytłumaczenie objawu.
hokus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 19:01   #6
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Cudowne ozdrowienie dwumasy (?)

Cytat:
Napisał Homie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to "zjawisko" już chyba przeszło
Ale TO właśnie powoduje, że trudniej się zdecydować na niemałe wydatki.
Gdyby "pieprznęło raz, a dobrze" to sprawa oczywista - trzeba robić.
Jak przeszło, to się człowiek zastanawia, czy na pewno trzeba już wymieniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Reasumując na 95% będę wymieniał w tym tygodniu. Swoje już nakręciła.
Bo chytry dwa razy traci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wolę uniknąć podobnej sytuacji np. 2000km od domu, za granicą i tam to naprawiać.

Bump:
Cytat:
Napisał hokus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To raczej nie dwumasa, u mnie było podobnie,
A mógłbyś coś więcej na ten temat napisać???
Mogę to zasugerować mojemu fachmanowi.
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 19:13   #7
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Cudowne ozdrowienie dwumasy (?)

Cytat:
Napisał amoebaFCP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale TO właśnie powoduje, że trudniej się zdecydować na niemałe wydatki.
Gdyby "pieprznęło raz, a dobrze" to sprawa oczywista - trzeba robić.
Jak przeszło, to się człowiek zastanawia, czy na pewno trzeba już wymieniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Reasumując na 95% będę wymieniał w tym tygodniu. Swoje już nakręciła.
Bo chytry dwa razy traci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wolę uniknąć podobnej sytuacji np. 2000km od domu, za granicą i tam to naprawiać.
Zgadzam się z Tobą w 100% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a wracając do tego chrobotania sprzęgła to mnie zdziwiłeś że to masz od zawsze, mi się wydaje że tego nie miałem od samego początku i w myślach połączyłem to chrobotanie z tym "moim przypadkiem" ale chyba za wiele nie ma to ze sobą wspólnego. Pozostaje czekać do poniedziałku/wtorku na diagnozę. Na pewno podzielę się co z tego wszystkiego wyszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oby "odpukać" nic drogiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit: u mnie raczej przypadek ze śrubą odpada ze względu na "opóźniony" objaw drgawek foczki...

Ostatnio edytowane przez Homie ; 08-09-2013 o 19:15
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 19:23   #8
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Cudowne ozdrowienie dwumasy (?)

Cytat:
Napisał Homie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chrobotania sprzęgła to mnie zdziwiłeś że to masz od zawsze
Zaznaczam, że jest to cichutkie, ale wyraźnie słyszalne chrobotanie przy wciśniętym do ca połowy sprzęgle.
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 19:34   #9
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Cudowne ozdrowienie dwumasy (?)

ja mam podobne to chrobotanie, jak wciskam lub puszczam sprzęgło. Niby nic strasznego ale trochę irytujące i sam nie wiem co to jest, a mam przejechane 114000 km.
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 19:58   #10
jarekwalus78
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: Warmińsko-Mazurskie
Model: fusion,focus II
Silnik: 1.4 TDCi,1.8 TDCi
Rocznik: 2006,2009
Postów: 100
Domyślnie Odp: Cudowne ozdrowienie dwumasy (?)

Też mam to chrobotanie,ale na zimnym silniku nie występuje.Jakieś 26 tys. kilometrów temu zmieniłem olej w skrzyni i był spokój,chrobotania nie było ale już od jakiegoś czasu jest słyszalne.Gdyby to była dwumasa,to na zimnym silniku też by stukała,ja obstawiam skrzynię biegów.I co o tym myślicie?
jarekwalus78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.