Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2011, 23:07   #11
Maras1984
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2011
Skąd: wlkp
Model: Scenic
Silnik: 1.5dCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zakłucenia CB radia przez nawigacje.

UWAGA: u mnie nie pomogły dławiki/rdzenie ferrytowe, podłączanie pod akumulator, inne źródło zasilania etc.

Wielu użytkowników podłączając naraz CB-radio i nawigację np. do rozdzielacza wkładanego do gniazda zapalniczki napotyka zakłócenia w odbiorze CB-radia. Jest to spowodowane tanimi ładowarkami od tych nawigacji, które mają w sobie przetwornice z 12V na 5V. W ten sposób mała ładowarka zamienia się w nadajnik i sieje głównie po paśmie CB.

Żeby przekonać się, że zakłócenia wchodzą przez antenę, proponuję wyciągnąć przewód od anteny z CB-radia i przekonanie się, że zakłócenia znikną.

Rozwiązania oferowane przez innych użytkowników to droższe ładowarki innych firm, tanie ładowarki firmy Motorola, ale z niewielkim prądem wyjściowym (ok. 500 mA). Niektórzy oferują montaż układu 78S05 lub 7805. Postanowiłem zobrazować jak łatwe, tanie i skuteczne jest to rozwiązanie. Nasze prace nie pochłoną 10 zł.

KLIKNIJ na miniaturkę, żeby zobaczyć w dużej rozdzielczości

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do nowego wtyku zapalniczkowego dolutowujemy przewody z plusem i minusem. Następnie odmierzamy długość przewodu pod kątem miejsca, w którym umiejscowimy układ 78S05 z radiatorkiem. U mnie jest to półka pod skrzynią biegów. Teraz trzeba dolutować przewody z wtyku zapalniczki do układu 78S05. Patrząc na powyższe zdjęcie od lewej jest wejście plus 12V. Środek to masa idąca od zapalniczki i z prawej jest wyjście 5V. Nóżki od układu można odgiąć na boki w celu łatwiejszego przylutowania.

Po wyjściu z układu 78S05 należy mieć przewód z zakończeniem miniUSB (moja nawigacja ma takie wejście zasilające). Oryginalne zostawiłem sobie. Masę od kabla z minuUSB również lutujemy do środkowej nóżki. (czerwony to plus 5V, a czarny to masa)

Dzięki temu rozwiązaniu możemy bezproblemowo korzystać naraz z nawigacji i CB-radia - mowa o osobach, które wcześniej szukały różnych dziwnych rozwiązań jak chociażby puszczanie dodatkowego przewodu z akumulatora.

Maras1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 19:43   #12
sajonara
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Krasnystaw - Lublin - Stalowa Wola
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Zakłucenia CB radia przez nawigacje.

Dzięki Kolego za wskazówki, właśnie przez przypadek znalazłem Twój post. Popróbuję w najbliższych dniach, jak zgromadzę wszystkie wtyczki i kabelki. Związek CB - Navi doprowadzał mnie ostatnio "pierdzeniem" do rozpaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i właśnie szukałem jakiegoś lekarstwa na te bolączki.

Aha, napisz jeszcze jak porządnie połączyć układ 78S05 z radiatorem - mam taki stary aluminiowy od lodówki z ogniwem Peltiera, pewnie będzie w sam raz - (klej "kropelka"?)


Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez sajonara ; 26-01-2011 o 20:18
sajonara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.